روستای قلندرآیش

0 370

سفر کردن پدیده ای قدیمی محسوب می شود که بر بنیاد حرکت و جابه جایی انسان استوار است. سرشت انسان نیز با سفر و آشنایی با سرزمین های دور دست و ساکنان آن آمیخته است. یکی از انواع سفر، سفر به طبیعت یا طبیعت گردی به شمار می رود و از مقاصدی که افراد برای طبیعت گردی انتخاب می کنند روستاها هستند. در سال های بعد از جنگ جهانی دوم مادر شهرها و شهرهای بزرگ گسترش پيدا کردند و به تبع آن آلودگی های محيط های شهری افزايش یافتند و نواحی روستایی پيرامون اين شهرها به عنوان راهكاری برای فرار از محيط های آلوده شهری در زمان های فراغت مردم شهر نشين مورد توجه قرار گرفته است. در واقع، مدت های مديدی است كه از روستا به عنوان اندام تنفسی شهر هی بزرگ و كوچک جهان استفاده می شود. طی ربع قرن بيستم، گسترش بی رويه شهرنشينی، اشباع ظرفيت تحمل شهر، دشوار شدن زندگی شهری و پيدايش مشكلات روحی و روانی ناشی از آن و هم چنين محدود شدن زمينه های فراغتی، سبب گرديده است تا ساكنان شهر ها با يافتن كوچك ترين فرصتی به روستا های اطراف گسيل پيدا کنند تا علاوه بر استفاده از اوقات فراغت خود، بار روانی اين مشكلات را نيز كاهش دهند. یکی از روستاهایی که سالانه افراد زیادی به آنجا می روند روستای قلندرآیش در شهرستان کردکوی استان گلستان نام دارد.

معرفی روستای قلندرآیش

معرفی روستای قلندرآیش

شهرستان کردکوی یکی از شهرستان های استان گلستان محسوب می شود که سالانه افراد زیادی برای سفر آن را انتخاب می کنند. جنوب این شهرستان را ارتفاعات البرز شرقی تشکیل می‌دهد، که مهم‌ترین کوه‌های آن درازنو و زمه کوه، چلستان، جهان‌نما، پلاش هستند، و حداکثر ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۵۰۰ متر می‌ رسد. بخش شمالی شهرستان از زمین‌های جلگه‌ای هموار با شیب ملایم تشکیل شده است و به زمین‌های بندرترکمن، رودخانه قره سو و خلیج گرگان منتهی می‌گردد. با توجه به جغرافیای این شهرستان، در آن می توان جاذبه های طبیعی متعددی را یافت که یکی از آنها روستای قلندرآیش به شمار می رود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه گردشگری اطلاعاتی را برای شما گردآوری کرده ایم که در اختیارتان قرار می دهیم. یکی از این جاذبه ها، روستای قلندرآیش محسوب می شود که از توابع بخش مرکزی شهرستان کردکوی محسوب می شود و از غرب به روستای بالاجاده متصل است و در شمال آن روستای چهارده قرار دارد و در جنوب هم جنگل و رشته کوه های البرز واقع شده است.

جاذبه های گردشگری روستا

جاذبه های گردشگری روستا

روستای قلندر آیش دارای بافتی قدیمی و بکر و اکثر واحد های مسکونی آن با مصالح سنتی و قدیمی ساخته شده و مسیر های داخل بافت این روستا دارای شیب است و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. همین موضوع می تواند یکی از جاذبه های گردشگری روستا محسوب شود. گرداگرد این روستا را شالیکارهای متعدد فرا گرفته اند که علاوه بر این که زیبایی خاصی به محیط بخشیده اند، از جاذبه های گردشگری آن نیز به شمار می آیند. در کنار جنگل و رشته‌کوه اطراف این روستا، رودخانه‌ های زلالی دیده می شوند که آب روستا را تامین می‌کنند. همین المان های طبیعی صحنه هایی منحصر به فرد را در این منطقه پدید آورده اند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. اگر در فصل تابستان به قلندرآیش سفر کنید میوه‌های جنگلی متنوعی را شاهد خواهید بود. گل‌های کوهی و خودرو با رنگ‌های بنفش و زرد و به همراه پرندگان کوچک مهاجری که با گرم شدن هوا به منطقه مهاجرت می‌کنند مناظری بی بدیل را به وجود می آورند که لحظاتی خاص را برای گردشگران رقم می زنند.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

این روستا در شهرستان کردکوی قرار دارد پس برای اینکه به آنجا بروید باید در ابتدا بلیط اتوبوس کردکوی را به صورت آنلاین و رد کمترین زمان خریدار کنید پس از آنکه به شهر کردکوی رسیدید با وسایل نقلیه عمومی راهی این روستا شوید. فاصله شهر کرد کوی تا این روستا در حدود 9 کیلومتر است و اگر با خودرو شخصی به آنجا بروید در حدود 15 دقیقه در راه هستید.

بازدید از روستای قلندرآیش

برای اینکه در این روستا به گشت و گذار بپردازید بهتر است در فصول بهار و تابستان به این محوطه سفر کنید. می توانید هر چقدر خواستید در این روستا بمانید و برای اینکه شب را آنجا بمانید باید از مردم روستا خانه اجاره کنید. پیشنهاد مستر بلیط به شما این است که برای تمدد اعصاب حتما به این روستا سفری داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.