روستای عشق آباد رابر

روستای عشق آباد رابر

روستاها یکی از مقاصد مهم گردشگری به شمار می روند که سالانه افراد زیادی برای سفر این اماکن را انتخاب می کنند. این موضوع نوعی از گردشگری را پدید آورد که با نام گردشگری روستای شهرت یافته است. گردشگری روستایی شامل فعالیت های متنوعی است که گردشگران در نواحی روستایی انجام می دهند. انواع مختلف آن تحت عنوان گردشگری طبیعی، گردشگری فرهنگی، گردشگری بومی، گردشگری دهکده ای و گردشگری کشاورزی تفکیک و طبقه بندی شده اند. گردشگری روستایی به عنوان یک فعالیت تفریحی  اجتماعی در نیمه دوم قرن هجدهم در بریتانیا و سپس سایر کشورهای اروپایی پدیدار شد. رشد سریع تقاضا برای گردشگری روستایی از سال 1945 آغاز گردید. در این دوران بدلیل توسعه حمل و نقل و سهولت جابجایی، راه یابی به روستا آسان شد و تقاضا برای بازدید از مناطق روستایی رو به افزایش نهاد. شرایط طبیعی همراه با ساختار اجتماعی و فرهنگی محیط روستا اشکال گوناگون و متنوعی از روستاها را به وجود می آورند. این وجوه تمایز، خود خالق جاذبه هایی است که گردشگران روستایی را به بازدید از این مناطق علاقه مند می سازد. گردشگران دلایل زیادی برای سفر به روستاها دارند که از آن جمله می توان به آرامش، آسایش، احساس آزادی و سنت های روستا و سایر عوامل متضاد با زندگی جدید شهری اشاره نمود. ایران از جمله کشورهایی است که در آن روستاهای زیادی وجود دارد که مقصدی برای سفر محسوب می شوند و یکی از آنها روستای عشق آباد رابر است.

معرفی روستای عشق آباد رابر

معرفی روستای عشق آباد رابر

شهرستان رابر یکی از شهرستان‌های کوهستانی استان کرمان در جنوب شرق ایران به شمار می رود که مرکز آن، شهر رابر و فاصله این شهر تا مرکز استان کرمان ۱۷۵ کیلومتر است. رابر از شمال به شهرستان بردسیر، از شمال غرب، غرب و جنوب غرب به شهرستان بافت، از جنوب، جنوب شرق و شرق به شهرستان جیرفت و از شمال شرق به شهرستان کرمان محدود می‌شود. از آنجایی که این شهرستان از نواحی کوهستانی استان به شمار می رود در آن جاذبه های طبیعی متنوعی وجود دارد که از آن جمله می توان به روستای عشق آباد رابر اشاره کرد. این روستا در در دهستان رابر بخش مرکزی شهرستان قرار دارد. بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مکان ۳۹ نفر (۱۵خانوار) بوده‌است. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این روستا با شما به صحبت می نسینیم و درباره بخش ها و جاذبه های گوناگون آن طلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. این روستا دارای طبیعتی بی نظیر است که باعث می شود که سالانه افراد زیادی به قصد گذران اوقات فراغت و تعطیلات خود راهی این منطقه شوند و از زیبایی های آن بهره ببرند.

ساختار و جاذبه های گردشگری روستا

ساختار و جاذبه های گردشگری روستا

این روستا در ناحیه ای کوهستانی قرار دارد و همین امر باعث شده است که دارای آب و هوایی کوهستانی باشد. به طوری که زمستان هایی سرد و پر برف و تابستان هایی خنک داشته باشد. می توان گفت که این آب و هوای مطبوع در تابستان و همچنین پاکی هوای آن یکی از جاذبه های گردشگری آن به شمار می آید. گرداگرد این روستا را طبیعتی بی نظیر فرا گرفته است که هر کدام از بخش های آن می توانند به خودی خود جاذبه ای گردشگری باشند. در بخش شمالی رابر و در دامنه های جنوب غربی رشته کوه لاله زار، دره ای با طراوت به نام عشق آباد با شیبی ملایم وجود دارد. اگر این دره را ادامه بدهید به آبشاری کوچک خواهید رسید که به آبشارعشق آباد شهرت دارد. ارتفاع ای آبشار در حدود 7 متر می شود و بالا رفتن از آن کمی سخت است ولی اگر از آن بالا بروید با منظره ای زیبا روبرو خواهید شد که شامل با گل های وحشی و عطر پونه می شود. گل ها بی شمار و صدای ریزش آب از صخره ها در کنار هم منظره ای رویایی را پیش روی شما خواهد گذاشت که به سختی قادر خواهید بود از آن دل بکنید. در این بین نیز چشمه های متعدد و دشت های پرگل زیادی را خواهید دید که دیدن آنها می تواند روحیه ای تازه در شما به وجود آورد.

راه های دسترسی به روستای عشق آباد

راه های دسترسی به روستای عشق آباد

برای رسیدن به این روستا باید در ابتدا به شهر رابر بروید و سپس از آنجا به سمت این روستا حرکت کنید. برای رفتن به شهر رابر می توانید خرید بلیط اتوبوس خود را به صورت آنلاین انجام دهید و برای رفتن به روستا هم می توانید از خودرو هایی که در شهر قرار دارند و به این روستا می روند کمک بگیرد.

بازدید از روستای عشق آباد رابر

دیدار از این روستا برای شما هزینه ای در پی ندارد و می توانید به رایگان از تمام قسمت های آن دیدن کنید. مستر بلیط تاکید می کند که زمانی که به این منطقه سفر کردید دیدار از روستای عشق آباد را در برنامه های خود قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *