روستای دشت جاجرم

0 244

سفر کردن یکی از جذاب ترین فعالیت ها و سرگرمی هایی به شمار می رود که بیشتر مردم در زمان اوقات فراغت خود انجام می دهند. افراد با توجه به علاقه مندی هایشان مقصدی را برای سفر بر می گزینند. افرادی هستند که گشت و گذار در شهرها را می پسندند، عده ای دیگر وجود دارند که ترجیح می دهند به مکان های تاریخی سفر کنند و بسیاری از افراد هم دوست دارند به دل طبیعت بروند. امروزه طبیعت گردی یکی از پر طرفدار ترین انواع سفر محسوب می شود و افراد زیادی این نوع سفر را انتخاب می کنند و به سمت طبیعت روانه می شوند. یکی از مقاصد طبیعت دوستان، روستاها به شمار می آیند. افراد برای گذران اوقات فراغت خود و استراحت، راهی مناطق خوش آب و هوا و روستاها می شوند. ایران از جمله کشورهایی به حساب می آید که روستاهای زیادی در گوشه و کنار خود دارد که از آب و هوایی پاک و مطبوع به همراه طبیعتی بی نظیر برخوردارند. روستای دشت یکی از روستاهای ایران است که به خاطر آب و هوا و طبیعتی که دارد مقصد بسیاری از مسافران شده است. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این روستا اطلاعاتی را برای شما گردآوری کرده ایم که در اختیارتان قرار می دهیم.

معرفی روستای دشت جاجرم

معرفی روستای دشت جاجرم

جاجرم یکی از شهرستان های استان خراسان شمالی به شمار می رود که دارای اهمیت ویژه ای است. این شهرستان که در جنوب غربی استان قرار دارد از از شمال به شهرستان مانه و سملقان، از غرب به شهرستان گرمه، از جنوب به استان سمنان، از جنوب شرق به استان خراسان رضوی، از شرق به شهرستان اسفراین و از شمال شرق به شهرستان بجنورد می رسد. آب و هوایی نیمه استپی، گرم و خشک بر این منطقه حاکم است و رودخانه هایی مثل رودخانهٔ کال شور و رودخانهٔ فصلی دربند در این شهرستان جریان دارد. یکی از روستاهایی که در این شهرستان وجود دارد و به عنوان منطقه ای خوش آب و هوا و ییلاقی شناخته می شود، روستای دشت جاجرم نام دارد. این روستا در 90 کیلومتری شهرستان جاجرم در حاشیه جاده اصلی مشهد – بجنورد – استان گلستان واقع شده است و به خاطر وجود جاذبه ‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی و همچنین برخورداری از جاذبه‌های سنتی و صنایع دستی با ارزش و کهنی مانند شالبافی و قالیبافی، که همچنان در این روستا وجود دارد، به عنوان مقصدی برای سفر شناخته می شود. این روستا به خاطر داشتن طبیعی خاص و زیبا در بین مسافران و گردشگران از شهرت خوبی برخوردار است.

معرفی روستای دشت جاجرم

جاذبه های گردشگری روستای دشت

همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد این روستا دارای جاذبه های طبیعی و همینطور تاریخی گوناگونی است که باعث شده اند افراد زیادی آن را به عنوان مقصد خود برای سفر انتخاب کنند. در ادامه به توضیح در مورد برخی از آنها می پردازیم.

جاذبه های تاریخی

در این روستا می توانید شاهد جاذبه های تاریخی گوناگونی باشید که از ادوار مختلف در این شهرستان برجای مانده اند. از این جاذبه ها می توان به قزل قلعه و سردابه‌های این روستا اشاره کرد. که دیدن آنها مسلما خالی از لطف نیست.

جاذبه های طبیعی

در این روستا به هر طرف که نگاه کنی می توانی جاذبه های طبیعی متنوعی را ببینی که هر یک از دیگری زیبا تر و دلنشین تر هستند. درختان جنگلی که لطافت خاصی به محیط داده اند در کنار کوه های بلند و چشمه سارهای متعدد منظره ای را به وجود آورده اند که در تابلوهای نقاشی دیده می شود. اگر از دوستدارن کوهنوردی هستید این منطقه شما را به سمت کوه ها هدایت می کند. اگر دوست دارید در رودخانه ها آبتنی کنید، این تفریح را هم می توانید در این روستا امتحان کنید. طبیعت بی نظیر روستا شما را از هیاهو و شلوغی های شهر دور می کند و لحظاتی سرشار از آرامش و سکوت را به شما هدیه می دهد.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

اگر می خواهید از این روستا دیدن کنید باید در ابتدا بلیط قطار جاجرم را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و پس از رسیدن به آنجا می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی که در این شهر وجود دارد و به سمت روستا می روند خود را به آنجا برسانید. اگر هم با خودرو شخصی به این منطقه سفر می کنید می توانید وارد جاده جاجرم گرمه قرار بگیرید و پس از طی 90 کیلومتر به این روستا برسید.

بازدید از روستای دشت جاجرم

برای اینکه در این روستا به گشت و گذار بچردازید نیازی نیست هزینه ای را پرداخت کنید. در این روستا وسایل رفاهی متنوعی وجود دارد و همچنین برای اقامت می توانید از اقامتگاه های معتبری که در این روستا وجود دارند استفاده کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.