آبشار دگاهی

0 156

سفر به دل طبیعت را در اصطلاح طبیعت گردی می گویند که در دنیای مدرن امروزی روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. طبیعت گردی سفر مسئولانه به مناطق طبیعی به منظور حفظ محیط زیست و بهبود اوضاع اقتصادی جوامع محلی محسوب می شود. طبیعتگرد ی یا گردشگری در طبیعت یکی از الگوهای گردشگری است که در برگیرنده رویکرد گردشگران به محیط طبیعی با انگیزه های متفاوتی است، که گردشگر از سفر به محیط طبیعی مدنظر دارد. در این الگو، فضای گردشگری ساحل، جنگل، کوه، غار و نظیر اینهاست. طبیعت گردی بهترین روشی است که می تواند برای منطقه گردشگری و ساکنین آن مفید باشد و منجر به حفاظت از طبیعت نیز شود. ایران را می توان یکی از کشورهایی به شمار آورد که به سبب چهار فصل بودن دارای انوع مختلفی از جاذبه های طبیعی است. یکی از این جاذبه ها آبشارها هستند که در جای جای ایران می توان آنها را مشاهده کنید. یکی از این جاذبه های طبیعی آبشار دگاهی نامیده می شود که در استان زنجان و شهرستان طارم قرار دارد و سالانه افراد زیادی برای تفریح و گذران اوقات فراغت به آنجا می روند. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این پدیده طبیعی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

معرفی آبشار دگاهی

معرفی آبشار دگاهی

شهرستان طارم یکی از شهرستان های استان زنجان به شمار می رود که از مراکز گردشگری این استان هم محسوب می شود. این شهرستان در شمال استان قرار دارد و با استان های مجاور یعنی گیلان و قزوین و اردبیل است. طارم دارای ساختاری کوهستانی است و آب و هوای معتدل و خنک در تابستان دارد به همین خاطر در آن می توان جاذبه های طبیعی فراوانی را در آن مشاهده کرد. یکی از این جاذبه ها آبشار دگاهی به شمار می رود که محل مناسبی برای تفریحات کوتاه مدت است. این آبشار در نزدیکی روستای دگاهی قرار دارد به خاطر همین است که به آن آبشار دگاهی می گویند. این روستا از مناظر بسیار زیبای طبیعی برخوردار است و علاوه بر این آبشار المان های طبیعی دیگری نیز می توان در آن پیدا کرد. فاصله آبشار دگاهی از روستا در حدود 4 کیلومتر می شود و مسیر رسیدن به آن بسیار زیبا و خارق العاده است. روستای درگاهی از جمله روستاهای بدون امکانات محسوب می شود که مسیر رسیدن به آن نیز خاکی است ولی از آنجایی که مناظری بی نظیر را به بینندگان خود ارائه می دهد ارزش پیمودن این مسیر را دارد.

ساختار و طبیعت آبشار

ساختار و طبیعت آبشار

آبشار دگاهی از صخره ای به زیر می ریزد و  در دره ای قرار دارد که به نوبه خود دارای جذابیتی ویژه است. آبشار پس از فرو ریختن به داخل دره، حوضچه ای زیبا را پدید می آورد، که در عین اینکه زیبایی خاص خود را دارد، می تواند مکان مناسبی برای آب تنی و شنا باشد. گرداگرد این آبشار را درختان سر به فلک کشیده و خودرو تشکیل می دهند که پوشش گیاهی این منطقه محسوب می شوند و همچنین زیبایی خاصی در کنار آبشار دارند. در مسیری که به این آبشار می رسید می توانید شاهد دشت های وسیع و سرسبز، آراسته با گل های وحشی و درختان و باغات باشید.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

برای اینکه به این مکان بروید باید به شهرستان طارم سفر کنید، به همین دلیل می توانید بلیط اتوبوس طارم را به صورت آنلای و در کمترین زمان ممکن است مستر بلیط تهیه کنید و به این مکان برسید. پس از رسیدن به شهر آب بر، مرکز شهرستان، باید از وسایل حمل و نقل عمومی موجود در این شهر به سمت روستایی به نام سهرین که در نزدیکی این روستای درگاهی قرار دارد بروید و سپس مسیر رسیدن به این آبشار را پیاده بپیمایید.

بازدید از آبشار دگاهی

برای دیدار از این آبشار نیازی به پرداخت هزینه نیست ولی باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که در این محل امکانات خاصی وجود ندارد به همین دلیل باید کلیه وسایل مورد نیازتان را با خود ببرید. رسیدن به این آبشار نیازی به مدت زمانی پیاده روی دارد به همین دلیل اگر از توانایی لازم برای این پیاده روی را ندارید بهتر است از رفتن به این محل خودداری کنید زیرا ممکن است مشکلی از این جهت پیدا کنید و لذت سفر را و تفریح را از دست بدهید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.