منطقه گیشتک

0 158

مهرستان یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای دیدار از جاذبه های طبیعی آن راهی این منطقه می شوند. در گذشته نام این شهرستان «مه گس» بود که یک کلمه پهلوی محسوب می شود. مه که به معنی بزرگ و گس به معنی شهر و جایگاه است و در کل معنی شهربزرگ را می داد. امروزه مردم بلوچ هنوز از کلمه گس استفاده می کنند که معنی خانه را می دهد. این شهرستان مانند دیگر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان از پیشینه ای غنی برخوردار است و از گذشته های بسیار دور در این منطقه افرادی زندگی می کردند. در این شهرستان جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که شامل رشته کوه بیرک، نخلستان زابلی، پل آباد ، سد ماشکید علیا، جنگل پدگان، غار اناران، روستای کلک، ماهانی، کاشکایی، کلک و رزی، گیشتک و … می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط سراغ یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان رفته ایم که در زمره جاذبه های طبیعی آن قرار می گیرد، این جاذبه با نام منطقه گیشتک شناخته می شود و سالانه افراد زیادی به دیدار آن می روند. اگر دوست دارید زمانی به این منطقه سفر کنید بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

معرفی منطقه گیشتک

معرفی منطقه گیشتک

طبیعت گردی از جمله جذاب ترین اشکال گردشگری به شمار می رود که سالانه بر اهمیت و ارزش آن اضافه می شود و افراد زیادی به سمت آن می روند. طبیعت گردی یکی از انواع جاذبه های گردشگری به شمار می رود که در عصر جدید شکل گرفته و به وجود آمده است. سفر کردن پدیده ای قدیمی به شمار می رود ولی طبیعت گردی نوعی از سفر است که قدمت کمتر نسبت به شکل های دیگر آن دارد. در ایران جاذبه های طبیعی بسیاری وجود دارد که امروزه افراد به هدف دیدار از آنها راهی سفر می شوند. یکی از این جاذبه ها منطقه گیشتک در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان مهرستان به شمار می رود. منطقه گیشتک با 13 کیلومتر فاصله در قسمت شمال کوه بیرک جاده سراوان – مهرستان واقع است و در 7 کیلومتری کلک و رزی قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق سرسبز با طبیعت زیبا به شمار می رود به همین دلیل در بین گردشگران و اهالی منطقه بسیار طرفدار دارد و سالانه افراد زیادی برای گردش و تفریح به این منطقه سفر می کنند. بسیاری از افراد با خرید بلیط اتوبوس از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن، به این منطقه سفر کنید.

ساختار و طبیعت منطقه

ساختار و طبیعت منطقه

این منطقه که طبیعتی بی نظیر دارد از پدیده های طبیعتی مختلفی مانند چشمه، آبشار و مناظر سرسبز تشکیل شده است. دور تا دور این محوطه را کوه های بلند احاطه کرده است که باعث می شود این محل یکی از مناطق مورد طرفدار برای کوهنوردان باشد. نخلستان های زیبای زیادی در این منطقه دیده می شود که نخل های آن می تواند پناهی برای گردشگرانی باشد که برای گذران اوقات فراغت به آنجا می روند. رودخانه های کوپک متعددی در این محوطه جریان دارند که در کنار دیگر بخش های آن صحنه هایی شگرفت و خاص را پدید آورده اند. از آنجایی که این منطقه در ناحیه گرمسیری ایران قرار دارد کمتر صحنه ای مانند آن را می توانید در دیگر جاهای ایران شاهد باشید.

راه های دسترسی به گیشتک

راه های دسترسی به گیشتک

برای اینکه ناحیه سفر کنید باید در ابتدا وارد شهرستان مهرستان شوید و سپس به سمت این محوطه حرکت کنید. اگر با خودرو شخصی سفر می کنید باید در مسیر جاده سراوان – مهرستان حرکت کنید تا به اینجا برسید. لازم به ذکر است که فاصله آن با کلک و رزی در حدود 7 کیلومتر می شود.

بازدید از منطقه گیشتک

برای دیدار از این ناحیه نیازی نیست هزینه ای را پرداخت کنید و می توانید به صورت رایگان به آنجا بروید. در این محوطه امکانات رفاهی خاصی وجود ندارد پس باید حتما وسایلی را فکر می کنید به آن احتیاج پیدا می کنید با خود ببرید تا در آنجا دچار مشکل نشوید. بهترین زمان برای سفر به این ناحیه اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار به شمار می آید که طبیعت آن در بهترین حالت خود قرار دارد و دیدار از آن می تواند بسیار مسرت بخش باشد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.