غار نمکی اشتهارد

0 573

غارها، بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی هستند که انسان در ساخت آن ها هیچ دخالتی نداشته و کاملا به صورت طبیعی ساخته شده اند. حال ایران هم کشوری است که از جاذبه های متنوع و گوناگونی پر شده است که یکی از آن ها هم غارهای مهیج و منحصر به فرد هستند. غار نمکی اشتهارد یکی از همین غارها است که به دلیل متفاوت بودن آن، هرساله افراد زیادی برای بازدید، از شهرهای خارجی و حتی دیگر شهرستان های داخلی به کرج سفر می کنند. مجله مستر بلیط تلاش کرده است تا تمام اطلاعاتی که شما راجع به غارنمکی اشتهارد نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد. پس حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درباره غار نمکی اشتهارد

غار نمکی اشتهارد با وجود سه دهانه هیجان انگیز، به غاری تبدیل شده است که حتما باید بازدید از آن را در لیست جاذبه های دیدنی سفر خود قرار دهید. نکته جالبی که درباره این غار وجود دارد، رودخانه نمکینی است که از یک دهانه خارج می شود. اگر راه او را ادامه دهید، می توانید شاهد باشید از یک دهانه دیگر وارد می شود و به نوعی این چرخه ادامه دارد. غار نمکی دارای مشخصات کلی دیگری هم است که در ادامه آن ها را مطالعه می نمایید.

درباره غار نمکی اشتهارد

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این جاذبه سه دهنه، در فاصله ۱۲۲۰ متری از دریا واقع شده است. خب تا کنون طبق مطالبی که در مستر بلیط بیان شد، باید به خوبی متوجه شده باشید که غار از نمک پوشیده شده و به همین دلیل نام او را غار نمکی گذاشته اند. زمانی که وارد غار شوید، علاوه بر دیوارها و زمینی که نمکی هستند، می توان شاهد قندیل های نمکی هم بود که از دیواره ها خارج شده اند. در اصل غار به دلیل این که در یک منطقه کویری به وجود آمده، در اثر فرسایش و آب باران، به یک غار نمکی زیبا تبدیل شده است. اگر به دنبال بازدید از یک مکان جدید و زیبا هستید، پیشنهاد ما این است که اصلا بازدید از غار نمکی را از دست ندهید.

شرایط بازدید از غار نمکی اشتهارد

از آنجایی که غار نمکی یک جاذبه طبیعی است، بازدید از آن هیچ شرایط مخصوصی ندارد و تمام افراد با سفر به اشتهارد می توانند از آنجا بازدید کنند. برای سفر هم می توانید بلیط اتوبوس اشتهارد را تهیه کنید و پس از رسیدن به این  شهرستان، سری هم به غار نمکی بزنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

این مکان در شهرستان اشتهارد و کرج واقع گردیده است. برای بازدید از آن می توان از تمام وسایل نقلیه استفاده کرد اما همان طور ذکر شد، غار در یک منطقه کویری قرار گرفته است و وسیله نقلیه خود را می توان تا حدی جلو برد و پس از آن، باید با پیاده روی به غار رسید. پس از بازدید از غار نمکی اشتهارد، فراموش نکنید سری هم به دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان بزنید که هر یک از آن ها به خوبی نظر گردشگران را به خود جلب می کنند.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.