آبشار بالی قایه

0 137

همانطور که می دانید، امروزه بسیاری از افراد به دنبال مکان های مناسب برای گردش هستند، تا بتوانند اوقات فراغت خوبی را در کنار دوستان و آشنا های خود داشته باشند. یکی از مکان های گردشگری که در این قسمت از مجله مستر بلیط قصد داریم برای تان شرح دهیم، آبشار بالی قایه است. اگر می خواهید با این آبشار به طور کامل آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را با دقت مطالعه نمایید.

آبشار بالی قایه

درباره آبشار بالی قایه

اگر می خواهید به آبشار مراجعه کنید، باید بدانید که این آبشار در استان گلستان واقع شده است و توانسته افرادی بسیاری به سمت خود جذب نماید. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند که معنی نام آبشار بالی قایه چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم که بالی قایه به معنای یک کوه سرشار از عسل است. حال باید بدانید که در اطراف آبشار بالی قایه کوه نسبتا مرتفعی وجود دارد که در آن به طور دائم کندوهای عسل دیده می شود و به همین خاطر است که نام آبشار را تعیین نموده اند. لازم به ذکر است که این آبشار زیبا و فوق العاده بسیار مرتفع تلقی می شود، به گونه ای 10 متر را به خود اختصاص داده است و افراد با بازدید از آن به وجد خواهند آمد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند که روستای بالی قایه و آبشار آن در کدام شهرستان گلستان واقع شده اند؟ به همین منظور باید بگوییم که بالی قایه در 17 کیلومتری شهر مراوه تپه قرار دارد. حال اگر می خواهید با بخش های مختلف آبشار بالی قایه آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

باید توجه داشته باشید که شما با مراجعه به آبشار می توانید از مناطق و مکان های گردشگری اطراف آن نیز دیدن فرمایید. برخی از این مکان ها به شرح زیر هستند:

روستای قره قل تپه

یکی از مناطقی که می توانید به آن مراجعه نمایید، روستای قره قل تپه به شمار می رود که جاذبه های گردشگری بسیار متنوعی را در خود جای داده است. این روستا در همسایگی روستای بالی قایه قرار گرفته است و شما با صرف کم ترین زمان ممکن می توانید خود را به این منطقه برسانید.

شهرستان چرام باغ چشمه بلقیس

کوه بالی قایه

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، در همسایگی آبشار ذکر شده یک کوه به نام بالی قایه وجود دارد که چشم انداز های طبیعی بسیاری را در خود جای داده است. در این کوه علاوه بر کندوهای عسل، می توان تنوع گیاهی فوق العاده ای را مشاهده نمود. به عنوان مثال تمشک، درخت مو، انار و انجیر وحشی در این کوه بسیار یافت می شود و اکثریت مسافران به چشیدن طعم این گیاهان و میوه ها می پردازند. به شما توصیه می کنیم تا در صورت بازدید از کوه بالی قایه پاکیزگی محیط زیست را مد نظر خود قرار دهید و از ریختن زباله در این منطقه جدا خودداری فرمایید.

شرایط بازدید از آبشار بالی قایه

اگر می خواهید از این آبشار بازدید نمایید، باید بدانید که در تمامی فصول سال این آبشار پذیرای شما خواهد بود. اما باید توجه داشته باشید که فصل های بهار و تابستان به دلیل تنوع گیاهی بسیاری که دارد می توانند فصل های مناسبی برای بازدید از آبشار بالی قایه به شما روند. اگر می خواهید با آدرس و نحوه دسترسی به آبشار آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا در انتها با مستر بلیط همراه بمانید و از مطالب ذکر شده بهره کافی و لازم را ببرید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای بازدید و مراجعه به این آبشار و مکان های گردشگری اطراف آن می توانید از دو روش به دلخواه خود پیروی نمایید: استفاده از بلیط اتوبوس و استفاده از خودروی شخصی.

استفاده از خودروی شخصی

اگر تمایل دارید تا با استفاده از خودروی شخصی تان به سفر بپردازید و از آبشار دیدن فرمایید، می بایست در ابتدا از محل سکونت تان به سمت استان گلستان حرکت نمایید. پس از این که به این استان رسیدید، لازم است تا به وارد جاده شهر مراوه تپه شوید و به سمت کلاله حرکت کنید. دقت داشته باشید که در 17 کیلومتری رسیدن به شهر مراوه تپه می توانید به خوبی روستای بالی قایه را مورد مشاهده قرار دهید و به سمت آن روانه گردید.

استفاده از اتوبوس

به شما پیشنهاد می دهیم برای تجربه یک سفر فوق العاده، به تهیه بلیط اتوبوس بپردازید و با کمال آرامش به مقصد خود دست یابید. در این قسمت از مقاله مستر بلیط سعی نمودیم تا شما را با این آبشار آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید یک شناخت نسبی از این آبشار و مکان های گردشگری اطراف آن پیدا نمایید و در اسرع وقت به آن مراجعه کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.