باغ گیاه‌شناسی همدان

باغ گیاه‌شناسی همدان

تمایل به سفر همچون میل به دور از یکنواختی زندگی روزمره، برای شکست عادت های روزانه، برای متوقف کردن زمان، به تجربه و تنوع اخبار چیزی است که در وجود ما تابید. به جایی دیگر همراه با مردم دیگر در یک آب و هوا و محیط زیست، به معنی بخشی از داستان و تجربه دیگری است، بر آورده شدن این آرزوها شخصی و منحصر به خود فرد محسوب می شود. یکی از مهمترین مقصدهایی که روندهای گردشگری جهان را در دهه های گذشته تحت تاثیر قرار داده، مراکز شهری است. شهرها غالبا گستره وسیعی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، خرید، رستوران ها و جنب و جوش شهری را شامل می شوند. بسیاری از جاذبه ها و تسهیلات رفاهی اساساً برای خدمت به شهروندان توسعه یافته اند، ولی استفاده گردشگران از این تسهیلات می تواند به تداوم آنها کمک کند. از این گذشته شهرها ممکن است مبادی ورودی و خروجی گردشگران به کشور یا منطقه باشند و برای گردشگرانی که به نواحی اطراف آن شهر مسافرت می کنند تبدیل به پایگاه شوند. افراد زیادی وجود دارند که به سفر به شهرهای مختلف علاقمند هستند و دیدار از جاذبه های آن شهر برایشان ارزشمند است. همدان را می توان یکی از مقاصد مهم گردشگری شهری در ایران دانست که دارای جاذبه های متعددی است و یکی از آنها باغ گیاه‌شناسی همدان محسوب می شود.

معرفی باغ گیاه‌شناسی همدان

معرفی باغ گیاه‌شناسی همدان

در این بخش از مجله مستر بلیط به سراغ یکی از جاذبه های گردشگری شهر همدان رفته ایم و در مورد آن اطلاعاتی را برای شما گردآوری کرده ایم. همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران به شمار می رود که از زمان های بسیار قدیم زندگی در آن جریان داشته، هرچند که نمی توان گفت دقیقا محل کنونی همدان بوده است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که شامل جاذبه های فرهنگی، مذهبی، طبیعی، تفریحی و … می شود. باغ گیاه‌شناسی همدان را می توان یکی از جاذبه های گردشگری تفریحی شهر همدان دانست که در در داخل شهر همدان و در قسمت جنوبی آن قرار گرفته است. هدف از احداث این باغ در استان همدان جمع آوری گیاهان دارویی بومی و غیر بومی متناسب با شرایط اقلیمی این منطقه است. اگر می خواهید به این باغ سری بزنید بهتر است در زمان مناسب آن یعنی بهار و تابستان به آنجا بروید زیرا در این فصول می توانید گیاهان متنوعی را شاهد باشید، هر چند که فصل های دیگر در این باغ نیز زیبایی های خاص آن وجود دارد. این باغ که در سال 1375 تاسیس شده است تنها باغ گیاه شناسی غرب کشور به شمار می رود.

ساختار و گیاهان باغ گیاه‌شناسی

ساختار و گیاهان باغ گیاه‌شناسی

این باغ فضایی به وسعت ۳/۷ هکتار دارد و در آن مجموعه ای از ۲۱۳گونه گیاهی شامل گیاهان علفی، بوته ای، درختی و درختچه ای و گیاهان پیازی از ۶۴ خانواده گیاهی با طراحی مناسب در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. از بخش های مختلف این باغ می توان به مجموعه گیاهان علفی و بوته ‌ای دارویی و معطر، مجموعه درختان و درختچه ‌های دارویی، مجموعه گیاهان پیازی و لاله‌ ها، مجموعه گلخانه ‌ها و محوطه تکثیر، استخر گیاهان آبزی، قسمت خشک کردن نمونه‌ها، قسمت عرق‌گیری اشاره کرد. اگر از علاقمندان به گیاهان دارویی مختلف هستید می توانید با کمک گرفتن از مستر بلیط و خرید بلیط سفر خود، به این منطقه سفر کنید و از این باغ زیبا دیدن کنید و لحظاتی شاد را در کنار همراهانتان بگذرانید.

راه های دسترسی به باغ گیاه‌شناسی

برای اینکه زمانی را در این محوطه بگذرانید باید راهی شهر همدان بشوید و برای رفتن به همدان می توانید اقدام به خرید بلیط هواپیمای همدان کنید و خود را به این محوطه برسانید. از آنجایی که این باغ درون شهر قرار دارد کار راحتی در پیش دارید و به آسانی می توانید خود را به این محوطه برسانید. با هر وسیله نقلیه عمومی که در شهر وجود دارد می توانید راهی این مکان شوید.

بازدید از باغ گیاه‌شناسی همدان

بازدید از باغ گیاه‌شناسی همدان

برای دیدار از باغ گیاه‌شناسی همدان به زمانی در حدود 3 الی 4 ساعت نیاز دارید تا از تمامی بخش های آن دیدن کنید. لازم به ذکر است که می توانید از گیاهان موجود در این باغ خریداری کنید و به عنوان یادگاری از این محل با خود به خانه تان ببرید. اگر تصمیم دارید شب را در همدان بمانید می  توانید رزرو هتل خود را از به صورت  آنلاین و در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *