پارک جنگلی النگدره

0 240

گرگان، بی شک یکی از زیباترین شهرهای ایران است که با آب و هوای بسیار عالی، به خوبی مسافران را به خود جذب می کند. این شهر بزرگ، دارای مکان ها و جاذبه های تفریحی بی شماری است و هرساله، گردشگران بسیاری از سراسر ایران برای بازدید از آن ها به گرگان می روند. یکی از همین مکان های فوق العاده چشم گیر، پارک جنگلی النگدره است. این پارک جنگلی، یکی از زیباترین مکان های گرگان به حساب می آید که هم برای تفریحات خانوادگی، هم دوستانه مناسب است و شما علاوه بر تفریح کردن می توانید در آنجا ورزش کنید و از فضای بسیار زیبا لذت ببرید.

درباره

طبق تحقیقات مجله مستر بلیط، پارک جنگلی النگدره یکی از بی نظیرترین پارک های جنگلی ایران به شمار می رود که در تمام فصل ها سر سبز و با نشاط است. این پارک بزرگ، دارای بخش ها و امکانات بسیاری است که در حین استفاده از پارک جنگلی  می توانید از آن ها استفاده کنید. پارک جنگلی النگدره، دارای پوشش گیاهی متنوع و بسیار زیادی هم است. البته این مجموعه، تنها یکی از پارک های جنگلی گرگان نیست، این پارک جنگلی جزو بزرگترین آن ها به حساب می آید. همچنین گرگان دارای جاذبه های گردشگری، تاریخی و تفریحی دیگری هم است که بازدید کردن از آن ها خالی از لطف نیست.

درباره

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پارک جنگلی النگدره، با یک محیط ۱۵۰ کیلومتری، یکی از بزرگترین پارک های جنگلی گرگان محسوب می شود. این پارک، با وجود رودخانه و جنگل های متعدد، دارای آب و هوای بسیار دلپذیری است که در تابستان، گرما را دفع می کند. به عنوان مثال اگر شما در ماه مرداد برای بازدید از این پارک بروید، اصلا گرمی هوا را متوجه نمی شوید و حتی بلعکس، هوای پاییزی و خنک را احساس می کنید. پارک جنگلی النگدره، سال های تقریبا زیادی است که به مردم خدمت می کند و هرساله، با اضافه کردن امکانات جدید، مسافران را متحیر و شگفت زده می کند‌. برخی از این امکانات تفریحی و رفاهی شامل: دستشویی عمومی، نماز خانه، فروشگاه، اردوگاه و… هستند که در ادامه مستر بلیط، به جزئیات آن ها می پردازیم و تمامی امکانات را برای شما شرح می دهیم.

فروشگاه

فروشگاه ها، برای رفع نیاز مردم واقع می شوند و معمولا تمام خوراکی ها یا حتی اسباب بازی های مناسب برای کودکان را دارند. فروشگاه پارک جنگلی النگدره هم از موضوع مستثنی نیست و همانند بقیه فروشگاه ها، به خوبی نیاز مسافران را برطرف می کند. این مجموعه نسبتا بزرگ، در ورودی پارک واقع  شده است تا مسافران و بازدید کنندگان به راحتی بتوانند آن را بیابند، زیرا اکثر فروشگاه هایی که در راس پارک قرار دارد، مخاطب را گمراه می کند و آن‌ها هم علاقه خرید کردن را از دست می دهند. همچنین درون فروشگاه، انواع غذاهای گرم، سرد، تنقلات و… موجود است که با پرداخت کردن هزینه، می توانید انواع خوراکی ها را تهیه کنید‌‌.

زمین ورزشی

پارک جنگلی النگدره گرگان، علاوه بر این که به تنهایی امکانات بسیار زیادی دارد و تمام ورزشکاران می توانند در آنجا ورزش کنند، زمین ورزشی هم در خود قرار داده تا اسکیت بازان و دوچرخه سواران، با مردم عمومی تداخل پیدا نکنند. این مجموعه، نسبتا بزرگ  در قلب پارک واقع شده است که با تابلوها، می توانید آن را بیابید. البته این مجموعه، تنها برای دوچرخه سواران و اسکیت بازان نیست، می توانید از دستگاهای موجود ورزشی استفاده کنید و یا این‌ که خودتان به تنهایی تمرین کنید. استفاده کردن از زمین ورزشی محدودیتی ندارد و تمام سنین از آنجا استفاده می کنند.

پارک کودک

اردوگاه

در بخش اردوگاه، آلاچیق هایی قرار گرفته اند که عموم بتوانند در آنجا تفریح یا استراحت کنند. این آلاچیق ها بزرگ هستند و تقریبا تمام خانواده ها، حتی با جمعیت حدود ۱۰ نفر،  کامل درون آن ها قرار می گیرند. همچنین سقف آلاچیق ها، آیرانیت است و در برابر برف و باران، بسیار مقاوم هستند. البته در قسمت اردوگاه امکانات دیگری هم وجود دارد که تمامی برای رفاه عموم تعبیه شده اند. اردوگاه ها بیشتر برای مدارس بکار می روند و با مشخص کردن یک محوطه محدود برای دانش آموزان، اوقات فراغات آن ها را تکمیل می کنند.

پارک کودک

اگر کودکی دارید که وسایل های بازی موجود در پارک جنگلی النگدره برای او مناسب نیست، حتما سری به بخش پارک کودکان بزنید. این مجموعه برای کودکان طراحی شده است و با اسباب بازی های بی خطر و استاندارد، از کودک شما مراقبت می کنند. همچنین در برخی مواقع، فردی هم برای محافظت از کودکان در پارک‌ وجود دارد که می توانید با خیال راحت کودکتان را به آن ها بسپارید.

مجتمع تفریحی

مجتمع تفریحی یکی دیگر از امکانات پارک جنگلی النگدره است. این مجموعه که تقریبا با کارهای هنری مسافران و گردشگران پر شده است، با نام مجموعه فرهنگی هم شتاخته می شود. درون این ساختمان، تماما اثرهای هنری مثل نقاشی، موسیقی، بازیگری و حتی کتاب خوانی وجود دارد. همچنین می توانید از آن جا کتاب تهیه کنید در حین بازدید از پارک بخوانید یا حتی کتاب بخرید. درون مجتمع، امکانات دیگری هم وجود دارد که بازدید کردن از آن ها بدون محدودیت است.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید کردن از پارک جنگلی النگدره، هیچ محدودیت و شرایطی ندارد‌ و شما می توانید به طور شبانه روزی از این پارک بازدید کنید و هزینه ای هم بابت ورود نپردازید. البته به یاد داشته باشید که این مجموعه دارای سه رودخانه نسبتا بزرگ است و اگر به همراه فرزندان خود به آنجا می روید، حتما مراقب آن ها باشید؛ زیرا رودخانه ها محافظ ندارند.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

پارک جنگلی النگدره به گونه ای طراحی شده است که شما حتی با ماشین هم می توانید وارد شوید و در جای مورد نظر پارک کنید. استفاده کردن از تمامی وسایل نقلیه برای وارد شدن به پارک، هیچ محدودیتی ندارد و به راحتی می توانید وسیله مورد نظر خود را در جای مناسب قرار دهید. همچنین این پارک در مسیر جاده ناهار خوران واقع شده که می توانید با تهیه کردن بلیط اتوبوس گرگان، اول به شهرستان گرگان و سپس به پارک جنگلی بروید و از طبیعت بکر شمال کشور لذت ببرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.