طبق میانگین کشوری، اکثر آبشارهای ایران، در شمال کشور واقع شده اند و این موضوع به دلیل آب و هوای شمال کشور و بارندگی زیاد است. گرگان هم یکی از همین شهرهای شمالی است که  پارک های جنگلی بسیار و آبشارهای متعددی دارد. آبشار شصت کلاته یکی از همین آبشارها است. این آبشار بسیار زیبا، به خوبی می تواند هرساله افراد جدیدی را به خود جذب کند و اوقات بسیار خوشی را برای عموم رقم بزند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر راجب این این آبشار، کافی است که مجله مستر بلیط را تا انتها همراهی کنید؛ زیرا ما همه موضوعات و جزئیات آبشار را برای شما شرح می دهیم‌.

درباره

درباره

آبشارها، به خوبی می توانند روحیه انسان را جلا ببخشند و با صدای خود، فرد را به دنیای دیگری ببرند. حال اگر این آبشار درون جنگل واقع شده باشد که دیگر هیچ؛ آبشار شصت کلاته یا همان آبشار شصت، یکی از مشهورترین آبشارهای گرگان است که با محوطه بسیار زیبا و هوای پاک، اوقات خوبی را برای مسافران به ارمغان می آورد. این آبشار بسیار زیبا و چشم‌ گیر، دومین آبشار جنگل شصت کلا و با فاصله نسبتا زیادی با آبشار باران کوه واقع شده است. نام این مکان زیبا، از جنگل شصت کلا بر گرفته شده است و خیلی راحت با دنبال کردن مسیر جنگل می توانید او را بدون دردسر پیدا کنید. در کل، آبشار مسیر خیلی مستقیمی دارد و شما از داخل هر شهری‌ که حضور دارید، می توانید بلیط قطار گرگان را تهیه کنید و مستقیم بدون دردسر برای بازدید از آبشار و دیگر جاذبه های طبعی گرگان بروید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار شصت‌ کلاته، در قلب جنگل شصت کلا واقع شده است. این آبشار با ارتفاع نسبتا کم، باعث شده است که دسترسی به آب آن آسان شود و تمام عموم بتوانند از آب خنک و دلپذیر لذت ببرند. البته همان طور که گفتیم، این آبشار، تنها آبشار جنگل شصت کلاته نیست؛ فقط به دلیل مسر راحت و موقعیت مکانی مناسب افراد این آبشار را به آبشار باران کوه ترجیح می دهند. زمانی که شما از مسیر جنگل و درختان بزرگ و کوچک عبور می کنید و به محوطه آبشار می رسید، کوه نسبتا کوچکی را مشاهده می کنید که خزه ها سطح آن را پوشانده اند و آب از بالا به سمت پایین سرازیر می شود. البته علاوه بر آبشار بسیار زیبا، پوشش های گیاهی بسیار متنوعی هم در کنار آبشار و اطراف آن وجود دارد که برخی آن ها خوراکی هستند. همچنین محوطه بدون پستی و بلندی این آبشار، یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در بین مسافران است؛ زیرا هم می توانند چادر خود را در اطراف بنا کنند و هم از طبیعت بدون طی کردن راه دشوار و سخت  لذت ببرند و به صدای زیبای آب گوش دهند.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

برای بازدید کردن از آبشار شصت کلاته گرگان، باید مسیر جنگلی را طی کنید تا به آبشار برسید. البته چون جنگل شصت کلاته وسعت زیادی دارد، بهتر است که با راهنما، برای بازدید از آبشار بروید. حتما در هنگام گشت و گذار، وسایل های ضروری به همراه داشته باشید و سعی کنید که با انجام دادن کارهای درست، از طبیعت محافظت کنید.

آدرس و نحوه دسترسی 

تا کنون باید متوجه شده باشید که آبشار شصت کلاته در جنگل شصت کلا گرگان واقع شده است. برای دسترسی به این آبشار، نمی توانید از وسایل نقلیه مانند ماشین و … استفاده کنید زیرا درون جنگل، جاده ای وجود ندارد و باید حتما مسافت جنگل تا آبشار را پیاده روی کنید. از این که تا انتها با مستر بلیط همراه بودید از شما سپاسگذاریم.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *