کاروانسرای لاسجرد؛ معرفی + راه های دسترسی

0 452

ایران، کشوری است که تاریخچه بسیار غنی و پر باری دارد. مدارک ثابت کننده این تاریخچه پر بار هم بناهایی هستند که از گذشته به جا مانده اند. برخی از این مکان های تاریخی شامل: قلعه ها، شهرها، کاروانسراها و… می شوند، که کاروانسراها نقش بسزایی درمورد استراحت کردن مردم و امنیت برای تاجران داشتند.

این مکان های تاریخی از مهم ترین بناها در زمان گذشته محسوب می شدند که اگر با مجله مستر بلیط تا انتها همراه باشید، اهمیت آن ها را به خوبی متوجه می شوید.

درباره

معرفی کاروانسرای لاسجرد

کاروانسراها، دقیقا نقش همان هتل را در گذشته داشتند با این تفاوت که هتل، از امکانات بسیار بهتر و مجهزتری برخوردار است اما کاروانسراها فقط اتاق هایی با یک محوطه حیاط مانند برای استراحت حیوانات و افراد بودند؛ همچنین این مکان ها معمولا در بین راه ها و جاده ها واقع می شدند تا نامه رسان ها و کسانی که خبر را منتقل می کردند، بتوانند به خوبی هم خودشان و هم حیوان چهارپایشان استراحت کنند.

کاروانسرای لاسجرد هم از بقیه کاروانسراها مستثنی نبوده و کاربردی همانند دیگر کاروانسراها در گذشته داشته است. البته این مورد را هم اضافه کنیم که کاروانسراها بیشتر برای کاروان ها و تاجران ساخته شدند اما به مرور زمان نامه رسان ها و اشخاص دیگری هم به این بناها می رفتند و از آن ها استفاده می کردند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر سرخه و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “سرخه” را مطالعه نمایید.

تاریخچه

کاروانسرای لاسجرد، متعلق به زمان شاه عباس اول صفوی است که می توان گفت این کاروانسرا حدود 3.5 قرن قدمت دارد. همچنین این مرد بزرگوار علاوه بر کاروانسرا، مکان های مفید دیگری هم برای ایران به جای گذاشت که هرکدام به یک مقاله تخصصی نیازمندند. از اینکه همچنان با مستر بلیط همراه هستید، از شما سپاسگزاریم‌.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این مجموعه تاریخی دارای تعداد بسیار زیادی اتاق با سقف های هلالی شکل است که در یک طبقه دور تا دور حیاط واقع شده اند. حیاط کاروانسرای لاجرد هم بسیار بزرگ است و کف آن در گذشته خاکی بود ولی حال از چمن پوشیده شده است. جنس این بنا، همانند دیگر بناهای تاریخی بجا مانده، از گل و سنگ است که باعث دوام بیشتر آن ها می شد.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

شما برای بازدید از کاروانسرای لاسجرد هیچ محدودیتی ندارید و به راحتی می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آنجا بازدید کنید. البته به دلیل این که این مجموعه در میان بیابان واقع شده، بهتر است که شما در طول روز برای بازدید از آنجا بروید.

راه های دسترسی به کاروانسرای لاسجرد

کاروانسرای لاسجرد در شهر سرخه و استان سمنان واقع شده است و همچنین شما می توانید با تهیه و خرید بلیط اتوبوس، به آنجا سفر کنید؛ یا اینکه اگر به همراه تور گردشگری قصد بازدید از این مکان را دارید، نیازی نیست بلیط تهیه کنید؛ زیرا تور، مسئولیت بازدید از کاروانسرا را بر عهده می گیرد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما نهایت تشکر را داریم.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل سمنان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.