بلیط هواپیما بروکسل

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز بروکسل از مِستربلیط

همه چیز در ارتباط با بروکسل 

اگر راجع به بروکسل پایتخت کشور بلژیک کنجکاو هستید، حتما تا انتهای این مقاله با مستر بلیط همراه باشید. بروکسل یکی از شهرهای بلژیک است که با نام شهر مرداب هم شناخته می شود. این شهر علاوه بر این که با عنوان پایتخت این کشور در بین مردم محبوبیت دارد، جزء کلان شهرها هم به حساب می آید. همچنین این شهر دارای سه بخش اصلی تشکیل شده است. فدرال بلژیک، فلاندر و والونی این سه بخش اصلی هستند. بروکسل در واقع یکی از مهم ترین شهرهای بلژیک هم از لحاظ تاریخی و هم نشست های سیاسی است. پس از سال ۹۷۷ میلادی، بروکسل مورد توجه بسیاری قرار گرفت و می توان گفت پیدایش و شکل گیری آن هم به همان زمان باز می گردد. خب با توجه به تاریخچه غنی که در پی این شهر وجود دارد، مکان ها و بناهای بسیار زیادی هم به جا مانده اند که نشان گر این تاریخ و قدمت هستند. البته لازم به ذکر است بیان کنیم بروکسل در فرانسوی، آلمانی و هلندی معنای زیادی دارد و به نوعی هر یک از آن ها بروکسل را تلفظ می کنند. از آنجایی که زبان رسمی مردم این شهر انگلیسی است اما می توان در محله های قدیمی تر و افراد بومی، مردمانی با زبان های آلمانی و ... هم یافت. اگر مطلب یا جزئیاتی راجع به تاریخچه بلژیک شنیده باشید، بدون شک می دانید که آلمان ها نقش مهمی در شکل گیری این شهر و کشور دارند. از همین رو افراد آلمانی زبان هم در بروکسل و بلژیک بسیار مشاهده می شود. همچنین لازم به ذکر است بیان کنیم که بروکسل در اصل مردمانی فرانسه زبان دارد. یعنی در واقع زبان اصلی و بومی این شهر فرانسوی است. اما به مرور و ورود مهاجران به آن باعث شده تا دین ها و زبان های مختلفی در بروکسل یافت شوند. اگر قصد تهیه بلیط هواپیما بروکسل را دارید، باید خبر خوبی را به شما دهیم. زیرا بروکسل از همان قدیم، به دلیل آداب و رسوم سنتی خود و فرهنگ متفاوت، همیشه مردمانی شاد داشته است‌‌. شاید اقتصاد این شهر جزء شهرهایی با اقتصاد متوسط محسوب شود، اما تمام مردم زندگی راحتی دارند و به همین دلیل بروکسل هم جزء شهرهایی شاد و سرزنده محسوب می شود‌. 

دلایل سفر به بروکسل

همان طور که در مطالب بالا ذکر شد، بروکسل هم از نظر اقتصادی و سیاسی و هم حذب توریستان اهمیت بسیار زیادی برای کل اروپا و بلژیک دارد. در واقع از آنجایی که سطح زندگی در آن نسبتا پایین است، افراد زیادی هرساله یا برای تحصیل یا ادامه زندگی خود به این شهر مهاجرت می کنند. حال به جز تمام نکاتی که در متون بالا ذکر شد، مواردی وجود دارد که باعث شده تا مسافران زیادتری هرساله به این شهر سفر کنند‌. برخی از مهم ترین دلایل سفر به بروکسل عبارت اند از: 

جزو شهرهای مدرن محسوب می شود: شاید در سراسر بروکسل مکان ها و بناهای بسیار تاریخی و قدیمی دیده شوند، اما این موضوع باعث نشده است تا بروکسل با شهرسازی مدرن، در لیست قرار نگیرد. در واقع امروزه اکثر بناها و مکان هایی که در آن ساخته می شود جزء مدرن ترین بناها هستند و همین موضوع سبب شده است تا بروکسل در دسته شهرهای  پیشرفته و مدرن قرار گیرد.

زندگی راحت: نکته بسیار مهم دیگر در خصوص سفر به بروکسل، زندگی راحت است. این شهر مردمانی شاد و بسیار سر زنده دارد. در واقع اگر بخواهیم راحت تر بیان کنیم می توان گفت در بروکسل زندگی جریان دارد و خب درصد زندگی راحت هم افزایش می یابد. اگر به دنبال شهری هستید که علاوه بر امنیت بالا و آرامش، مردمان خونگرم و راحتی هم داشته باشد، بروکسل بهترین انتخاب است.  

مهم ترین جاذبه های بروکسل

بروکسل همانند هر شهر مهم گردشگری دیگر دارای جاذبه های دیگری هم است که در ادامه برخی از مهم ترین و مشهورترین جاذبه ها شامل موارد زیر هستند.  

کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا: یکی از مشهورترین جاذبه ها و بناهای بروکسل، کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودلا می باشد. بدون شک حتی یک بار هم همه ما این کلیساها را مشاهده کرده ایم. در واقع علاوه بر این که این کلیسا جزو مشهورترین بنا در کل اروپا می باشد و هرساله افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن سفر می کنند، مراسم های مهمی هم مثل، ترحیم، ازدواج و ... در او صورت می گیرد. پس از خرید بلیط خارجی هواپیما خود و تایید رزرو اقامت شما در بروکسل، فراموش نکنید حتما سری به این کلیسا هم بزنید. 

کاخ بزرگ: یکی دیگر از جاذبه های مشهور بروکسل، کاخ بزرگ محسوب می شود، که متعلق به قرن ۱۵ میلادی است. این کاخ جزء بزرگترین کاخ ها در کل اروپا شناخته می شود که شکوه و ابهت آن، بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. حتما کاخ بزرگ بروکسل را هم در لیست مکان هایی که باید از آن ها بازدید کنید قرار دهید، زیرا بازدید نکردن از این مجموعه، می تواند حسرت بزرگی را به جا بگذارد.

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما بروکسل را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.