vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط هواپیما طبس

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

flights

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

طبس تا تهران
 
1 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی پرواز طبس از مِستربلیط

طبس مرکز شهرستان طبس و یکی از شهرهای استان خراسان جنوبی می باشد و در گذشته جزء استان یزد بوده است. از سال 91 به بعد به خراسان جنوبی ملحق شده است. این شهر با وجود اینکه در حاشیه های کویری قرار گرفته است به خاطر محیط سرسبزی که دارد لقب گلشن کویر را به خود گرفته است. دوری شهرستان طبس از شهرهای حاصل خیز و سرسبز و سختی راهی که در کویر وجود دارد حمل و جا به جایی مواد فاسد شدنی را غیر ممکن ساخته است به همین دلیل مردم طبس میوه های و سبزی مورد احتیاج خود را در طبس تولید می کنند و محصولات کشاورزی این شهرستان شامل کالای خشک و فاسد نشدنی مثل گندم است. 

در بعضی از نقاط اطراف طبس مراتع برنجزار های زیادی وجود دارد که حتی برنج را برای مصارف خود تولید می کنند. همچنین می توان گفت این شهر جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوانی دارد که به همین دلیل به یکی از شهرهای مهم توریستی ایران تبدیل شده است. قدمت این شهرستان به 3 هزار سال پیش بر می گردد و از لحاظ گویش و فرهنگ های محلی شباهت زیادی به افراد ساکن خراسان رضوی دارند. اولین افرادی که در طبس سکونت داشته اند در واقع اجداد طبسی ها به شمار می روند دامدار بوده اند و در غارهای همجوار با چشمه های سار زندگی می کرده اند که هنوز هم آثاری از آن غارها موجود می باشد و شهرستان طبس طی زلزله ای که در سال 1357 رخ داد به طور کلی ویران شد و بعد از مدت ها آن را بازسازی نمودند. شهرستان طبس شهری در دل کویر با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و شگفت انگیز است که در فصل بهار و پاییز گردشگران فراوانی به این منطقه سفر می کنند.

بعضی از کارشناسان بر این عقیده اند که نام آن در گذشته تب بس به معنای بسی داغ است عده ای دیگر هم بر این باورند که نام طبس به زبان های سلوکیان مرتبط است. آب طبس از چشمه های مختلفی که از مسیر یک قنات به شهر وارد می شوند تأمین می شود. این آب در قدیم بعد از آبیاری و گذشتن از باغ های گلشن به داخل شهر وارد می شده و باغ و محله های اطراف را سیراب می کند. این شهرستان در سال 1339 در تیرماه یکی از بخش های سه گانه فردوس بوده که در آن سال جدا شد و به صورت شهرستانی جدا درامد. در سال 1380 و قبل از تقسیم بندی استان خراسان شهرستان طبس به یزد ملحق شد ولی همان طور که گفته شد بعد از چند سال به استان خراسان تعلق پیدا کرد. برای سفر به این شهر پر جاذبه می توانید از طریق سایت مستر بلیط به راحتی و سریع ترین زمان ممکن بلیط مورد نیا خود را تهیه کنید.

معرفی شاخص ترین جاذبه های گردشگری طبس

هر شهری دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد که برای جذب توریست ها یکی از مهم ترین دلایل هستند و شهرستان طبس هم جاذبه های گردشگری و مکان های لذت بخش فراوانی دارد که باعث شده هرساله توریست های زیادی به این شهرستان سفر کنند. از جمله این جاذبه ها باغ گلشن، کال جنی، رودخانه نمک طبس، قلعه اسماعیلیان، چشمه ای شگفت انگیز که از تلفیق آب گرم و سرد به وجود آمده سات، طاق شاه عباسی، ارگ طبس، روستای ارمیقان، روستای چهل پایه، اقامتگاه بومگردی، روستای پیرحاجات، روستای کریت، ده کال سردر، رستوران هزارو یک شب، برج هادرباش، سد تاخیری طبس، جنگل سنو، قلعه طبس، فار حلوان، کویر حلوان و کاروانسرای خان می باشد.

معرفی فرودگاه طبس به همراه امکانات آن

فرودگاه طبس یکی از مهم ترین فرودگاه های جنوب شرق کشور به شمار می رود که از ساخت آن حدود 29 سال می گذرد. عملیات ساخت این فرودگاه از سال 1368 آغاز شد و در سال 72 شمسی افتتاح شده است و البته پرواز های این فرودگاه دو سال بعد از افتتاح شروع به رفت و آمد کردند. فرودگاه طبس از هنگام تأسیس زیر نظر اداره فرودگاه های استان خراسان قرار داشته است اما بعد از تقسیمات کشوری در سال 1381 به اداره فرودگاه های یزد منتقل شد، در سال 1392 به دلیل اینکه شهرستان طبس از استان یزد جدا شد و به خراسان جنوبی ملحق شد اداره این فرودگاه هم به استان خراسان جنوبی انتقال پیدا کرد. باندهای این فرودگاه امکان پذیرش چهار هواپیمای بدنه متوسط را دارد که به طور همزمان می توانند فعالیت کنند و همچنین از لحاظ سیستم های هوانوردی و دستگاه ها یکی از مهم ترین فرودگاه های جنوب شرق کشور محسوب می شود. فرودگاه طبس در تقسیم بندی های فرودگاه های کشوری برای انجام دادن پروازهای تجاری در نظر گرفته شده است.

گاهی اوقات که به دنبال خرید بلیط برای مسافرت خود هستید به کلمه بلیط چارتر بر خواهید خورد و افراد زمان تهیه بلیط دنبال ارزانترین بلیط هواپیما چارتری هستند. چارتر به معنی کرایه کردن و اجاره دادن دربست می باشد. در واقع می توان گفت چارتر به خدمتی می گویند که به واسطه آن بخشی از اتاق های یک هتل، صندلی های قطار یا هواپیما، اتوبوس و ... به صورت یک جا اجاره داده خواهد شد. به طور کلی چارتر کردن به معنی خرید یا اجاره به صورت عمده می باشد اما نکته قابل توجه این است که وقتی از اتاق یا صندلی های چارتری استفاده می کنید هزینه کمتری را نسبت به اجاره کردن به ازای هر واحد پرداخت می کنید. 

همان طور که توضیح دادیم چارتر فقط مخصوص به بلیط هواپیما نیست و در بسیاری از جاهای دیگر هم کاربرد دارد. بلیط های چارتر هواپیما نوعی از بلیط های پرواز هواپیما هستند که به وسیله دفترهای مسافرتی به فروش خواهند رسید. در واقع این دفاتر طی قراردادی بلیط های یک شرکت مسافربری را برای مدت زمانی مشخص اجاره می کنند و خود مسئول فروش آن ها می شوند.

هرچه به زمان حرکت پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیط های چارتری به پایین ترین حد خود می رسند فرد چارتر کننده به ناچار مجبور می شود برای اینکه ضرر زیادی نبیند بلیط های خود را با قیمت کمتری به فروش برساند، بر همین اساس می توان گفت نرخ بلیط چارتر دچار نوسان می شود. در رخی از فصل های سال مانند تعطیلات تابستانی، تعطیلات نوروزی و مناسب های مهم تقاضا برای مسافرت زیاد می شود و دفتر های چارتر دهنده در این مواقع قیمت بلیط های چارتری خود را برابر با بلیط های سیستمی اعلام می کنند مسافرت به شهر طبس با هواپیما می توانید با مراجعه به دفاتر هواپیمایی چارتر کننده بلیط هواپیما شهر طبس را خریداری کنید و سفر خود را آغاز نمایید.

هر فرودگاهی در ابتدای تأسیس برای رفاه حال مسافران امکاناتی را در نظر می گیرد که به مرور زمان آن ها را گسترش خواهد داد. از جمله امکانات فرودگاه طبس شامل غرفه های تجاری، رستوران، بوفه، سالن انتظار، نمازخانه، سرویس بهداشتی، تابلو اطلاعات پروزا، تاکسی های فرودگاه، پارکینگ برای خودرو و خودپرداز و امور بانکی می باشد.

آدرس فرودگاه طبس

آدرس فرودگاه طبس در فاصله 6 کیلومتری از شهرستان طبس قرار گرفته است.

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما طبس را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.