vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط هواپیما سیری

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز سیری از مِستربلیط

سیری نام جزیره ای در خلیج فارس می باشد که به معنی راز است. علت نامگذاری سیری بر روی این جزیره، نزدیک بودن به مناطق اعراب نشین است یعنی در حاشیه جنوبی خلیج فارس. بیشتر مردم اروپا این جزیره را سیری می نامیدند که رفته رفته این زبان راه به زبان فارسی پیدا کرد.

این جزیزه یکی از مناطق دیدنی استان هرمزگان بشمار می رود که واقع در جنوب ایران است. جزیره سیری در آب های خلیج فارس قرار گرفته است. فاصله جزیزه سیری تا شهرهای اطرافش مانند ابوموسی ۲۷ کیلومتر، و فاصله دریایی آن تا مرکز هرمزگان ۱۵۲ مایل دریایی می باشد. وسعت این جزیره زیبا ۱۷/۳ کیلومتر مربع است. نکته جالب این است که هیچگونه ناهمواری در جزیره سیری دیده نمی شود و سطح آن بسیار هموار است. اگر بخواهیم فاصله بلندترین نقطه جزیزه را از سطح دریا تخمین بزنیم حدود ۲۴ متر است که از سطح دریا فاصله دارد. باتوجه به اطلاعات آماری و سرشماری های انجام شده جمعیت این جزیره در سال ۱۳۹۵ حدود ۲۰۴۱ نفر بوده است. وجود نخل های بزرگ خرما در این جزیره زیبایی آن را دو برابر کرده است اما قابل ذکر است که پوشش گیاهی جزیره سیری فقیر است . در جزیره سیری معدن های خاک سرخ به چشم می خورد که وجود آن یک امتیاز محسوب می شود. حیوانات مانند گربه

آهو

مرغ دریایی

لاک پشت دریایی

زاغ های سیاه

مینای وحشی

و...

پوشش جانوری این جزیره را تشکیل داده اند. گربه هایی که در این جزیره زندگی می کنند کاملا نژادشان با گربه های دیگر متفاوت است. جزیره سیری جزو مناطق مسکونی خلیج فارس به حساب می آید اما جالب است که شرایط اقلیمی این جزیره باعث شده که بانوان کمتر وارد این جزیره بشوند. باتوجه به ویژگی های این جزیزه، دارای اهمیت در زمینه های سیاسی و اقتصادی است. اگر از بالا به این جزیره نگاه کنیم بیشتر شکل آن شبیه یک ذوزنقه است. جنس جزیره سیری از مرجان بوده و این جزیره فاقد سکنه بومی است. وجود هوای گرم و طاقت فرسای این جزیره یکی از دلایل عدم وجود خانواده، زنان و کودکان در این جزیره است و فقط کارکنان یگان های نظامی و صنعت نفت در آنجا مشغول به کار هستند. دمای هوای جزیره سیری ۴۵ درجه سانتی گراد و میزان رطوبت در این منطقه به ۹۰ درصد می رسد. هیچگونه خدمات تفریحی و رفاهی در جزیره سیری به چشم نمی خورد اما مردان زیادی هستند که در این منطقه به زندگی خود ادامه می دهند. اگرچه انسان ها در هوای طاقت فرسای جزیره سیری کم تحمل هستند اما حیوانات و جانوران زیادی وجود دارند که به این آب و هوا عادت کرده و زندگی می کنند. گیاهانی که در این جزیره می رویند گیاهانی با قدرت ذخیره آب و تحمل زیادی هستند که قاعدتا نوع آب و هوای ای جزیره علتی برای وجه تمایز گیاهان و جانوران با دیگر نقاط باشد. همانطور که گفتیم آب و هوای سیری به شدت رطوبتی و شرجی بوده که این رطوبت دائمی است. زمستان های جزیره سیری همچنان گرم است و خبری از بارش باران و برف هم نیست و تابستان هایش هم همچنان رطوبت در آن میهمان است. دمای هوای جزیره سیری در سه ماه اول سال به ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. همه پوشش گیاهی و جانوری و آب و هوایی این جزیره که بسیار طاقت فرسا بود به کنار، این جزیره دارای منابع عظیم نفت است که از امتیاز های ارزشمندی برای کشورمان محسوب می شود. طبق آمارهای انجام شده در سال ۱۳۹۲ شاهد صادرات ۲۳ بشکه نفت خام از این جزیره بوه ایم که بیش از ۳/۲ میلیارد دلار ارزش داشته است. از گذشته تا کنون این جزیزه دارای ۵ میدان نفتی فعال بوده که از این میدان های نفتی هرروزه حدود یکصد هزار بشکه نفت برداشت می شود. این میدان ها عبارتند از:

میدان نفتی الوند

میدان نفتی نصرت

میدان نفتی دنا

میدان نفتی ایلام

میدان نفتی سیوند

میدان نفتی الوند در نقطه غربی جزیره سیری قرار گرفته که دارای دو سکو می باشد و ۱۱ حلقه چاه افقی تولیدی را از آن خود کرده است.

میدان نفتی نصرت دارای ۵ حلقه چاه تولیدی بوده و نفت های بهره برداری شده از این میدان به سکوی نصر انتقال داده می شود.

میدان نفتی ایلام درمنطقه جنوب شرق این جزیره قرار گرفته که دارای ۵ سکو دریایی است.

میدان مفتی سیوند هم در غرب این جزیره واقع شده که ۱۸ حلقه چاه را از آن خود کرده است. اولین استخراج نفت در این منطقه در سال ۱۳۵۰ شمسی آغاز شد.

باتوجه به توضیحات بالا به عمق ارزش این جزیره از لحاظ اقتصادی پی میبریم که هرچند خالی از امکانات و خدمات گردشگری است اما تامین کننده با ارزش ترین مواده در کشورمان می باشد. اگرچه که نمی شود به این جزیره سفر کرد اما خلیج فارس دارای جزیره های زیبایی دیگر از جمله کیش می باشد که می توانیذ با خرید بلیط هواپیما سفر خود را در این جزیره زیبا آغاز کرده و لذت کافی را ببرید.

معرفی شاخص ترین جاذبه های سیری

همانطور که اشاره کردیم جزیره سیری فاقد اماکن گردشگری و تفریحی می باشد اما وجود منابع طبیعی نفت ارزش این جزیره را بالا برده است. اگر قصد خرید بلیط هواپیما سیری را داشته اید در تصمیم خود تجدید نظر کرده و به سمت دیگر جزایر زیبایی خلیج فارس سفر خود را آغاز کنید. برای خرید بلیط هواپیما خود که راهی قابل اطمینان باشد و به سهولت خرید خود را انجام دهید مستر بلیط  پیشنهاد ماست. این وب سایت معتبرترین و ارزانترین فروش انواع بلیط شناخته شده است.

معرفی فرودگاه سیری به همراه امکانات

جزیره سیری فرودگاهی دارد که نوع این فرودگاه عمومی است. شرکت های هواپیمایی این فرودگاه عبارتند از:

شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی کارون

از دیگر امکانات و خدمات این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرویس بهداشتی

فروشگاه

رستوران

نماز خانه

و خدمات دیگر

آدرس فرودگاه سیری

فرودگاه سیری در جزیزه سیری ودر جنوب شرقی خلیج فارس در فاصله ۱۳۰ مایلی مرکز استان هرمزگان واقع شده است. 

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما سیری را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.