بلیط هواپیما نخجوان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز نخجوان از مِستربلیط

نخجوان پایتخت جمهوری خودمختار نخجوان است که در 28 کیلومتری باکو قرار دارد.  از 9 ژوئن 2009، روستاهای بلقان، قره‌جوق، قره‌خانبیلی، تومبول و هسینییت از توابع بخشداری بابک در محدوده واحد اداری شهرستان نخجوان قرار گرفته‌اند.

بر اساس تفسیر مورخ یهودی، ژوزفوس فلاویوس، نام ارمنی نخجوان به معنای «محل اولین فرود» است. او همچنین نوشته است که شهر نخجوان در پای کوهی ساخته شد، که کشتی نوح در هنگام طوفان کتاب مقدس بر بالای آن فرود آمد. 

نخجوان توسط شاه اسماعیل اول در سال 1503 فتح شد. شاه عباس اول نیز نخجوان را از امپراتوری عثمانی در سال های 1603-1604 بازپس گرفت. این شهر در دامنه‌ های زنجیره زنگزور، در ساحل راست رودخانه نخجوان در ارتفاع تقریباً 1000 متری گسترده شده است. 

نخجوان دارای آب و هوای نیمه خشک قاره ای با زمستان های کوتاه اما سرد و برفی و تابستان های طولانی، خشک و بسیار گرم است. زمانی که آذربایجان استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد، نخجوان بخشی از جمهوری آذربایجان باقی ماند. 

پس از جنگ 2020 قره باغ کوهستانی، آتش بس سه جانبه بین ارمنستان، آذربایجان و روسیه امضا شد. بر اساس این قرارداد، آذربایجان از طریق ارمنستان از به نخجوان دسترسی خواهد داشت که امنیت آن توسط نیروهای حافظ صلح روسی تامین می شود. 

با خرید بلیط هواپیمای خارجی به صورت آنلاین می توانید به راحتی به این ناحیه سفر داشته باشید. 

دلایل سفر 

برای سفر به هر منطقه ای می توان دلایل گوناگونی داشت که در ادامه از دلایل سفر به این منطقه برای شما خواهیم گفت. اگر زمانی قصد سفر به این منطقه را داشتید می توانید از طریق مستر بلیط سفرتان را تهیه کنید. 

غذا و خوراکی های بومی: هر منطقه ای خوراکی منحصر به خود دارد که شهر نخجوان نیز از این قاعده مستثنی نیست. غذاهای خاص نکجوان شامل شیرین پلو، دستانا، کومبا، لواش تندر و گالین است. لواش نوعی نان به شمار می رود که در همه وعده های غذایی مردم این منطقه بر سر سفره وجود دارد. 

آب و هوای مناسب: این منطقه در بسیاری از ماه های سال آب و هوایی بسیار مطبوع دارد به همین خاطر در بیشتر وقت سال می توان به این ناحیه سفر کرد و از زیبایی های آن لذت برد البته می توان گفت که مارس تا می بهترین زمان برای سفر به این منطقه محسوب می شود. 

جشنواره گویجا: گویجا نوعی آلو است که در این شهر بسیار یافت می شود به همین خاطر در این منطقه فستیوال گویجا برگزار می شود. این برنامه در مجموعه موزه تاریخی - معماری، نخجوانگالا، انجام می شود. محصولات تهیه شده از گویجا مانند مربا، کمپوت، ترشی، خشک شده، لواشا و ... در جشنواره به نمایش گذاشته می شود. 

جاذبه های گردشگری

هر منطقه ای بنا به شرایطی که دارد از تعداد زیادی جاذبه های گردشگری برخوردار است که گاه تعداد جاذبه های طبیعی و گاه تاریخی آن بسیار بیشتر است. این منطقه به واسطه تاریخی طول و بلند خود دارای جاذبه های تاریخی زیادی است که شما با خرید بلیط هواپیمای نخجوان می توانید از آنها دیدن کنید. 

مقبره مومنه خاتون: مقبره مومنه خاتون، یادگاری از معماری آذربایجان به شمار می رود، که در غرب شهر نخجوان در سال ۱۱۸۶ ساخته شد. این بنا یکی از معروف ترین بناهای تاریخی این شهر به شمار می رود. ای مقبره در سال 1998 توسط گلنارا مهمانداروا، رئیس کمیته آذربایجان ایکوموس، نامزد فهرست میراث جهانی یونسکو شد. 

مقبره نوح: این بنا یکی دیگر از بناهای تاریخی این شهر است که قدمت آن قرن هشتم می رسد. جیمز تئودور بنت در سال 1986 این مکان را به عنوان زیارتگاه محبوب ارامنه مسیحی توصیف کرد. 

چشمه سیراب: این چشمه یکی از جاذبه های طبیعی این شهر به شمار می رود که در روستای سیراب شهر بابک در شمال شرق نخجوان قرار دارد. این چشمه دارای املاح معدنی بسیاری است به همین خاطر  در سال 1951 اولین کارخانه آب معدنی به نام سیراب در این منطقه ساخته و بهره‌برداری شد.

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما نخجوان را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.