بلیط هواپیما مسقط

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز مسقط از مِستربلیط

مسقط یکی از شهرهای عمان و پایتخت این کشور به شمار می رود. این شهر، شهرت خود را از اوایل قرن اول پس از میلاد به عنوان یک بندر تجاری مهم بین غرب و شرق بدست آورد. در آن زمان و در دوران های گوناگون توسط قبایل مختلف از جمله پارس ها، امپراتوری پرتغال، اتحادیه ایبری و امپراتوری عثمانی اداره می شد. 

مسقط به عنوان یک شهر بندری مهم در خلیج عمان، بازرگانان و مهاجران خارجی مانند فارس ها و بلوچ ها را به خود جذب می‌کرد. این شهر از زمان قابوس بن سعید به عنوان سلطان عمان در سال 1970، توسعه زیرساختی سریعی را تجربه کرد، که منجر به رشد یک اقتصاد پویا و یک جامعه چند قومیتی شد. مسقط توسط سازمان جهانی GaWc به عنوان شهر جهانی بتا معرفی شد. 

این شهر در کنار خلیج فارس و در امتداد خلیج عمان و همچنین در مجاورت تنگه هرمز قرار دارد. منظر شهری این منطقه از ساختمان های کم ارتفاع سفید تشکیل شده است و ناحیه بندری آن در قسمت شمالی شهر قرار دارد و دارای بندر و قرنیز است. اقتصاد مسقط تحت تاثیر تجارت نفت، گاز طبیعی مایع و بندر آن است. در مورد وجه تسمیه نام آن گفته می شود که مسقط در زبان عربی به معنای محل سقوط است. 

بهمین خاطر نویسندگان زیادی در قرن نوزدهم به این نام در مفهوم دریانوردی آن اشاره کرده‌اند، که معنای پهلو گرفتن کشتی‌ها یا افتادن لنگر را می دهد. از دیدگاه برخی از زبان شناسان، نام «مسقط» از واژه فارسی باستان «مشکت» به معنی «بوی تند» گرفته شده ‌است. 

مسقط دارای آب و هوای گرم و خشک، با تابستان های طولانی و بسیار گرم و زمستان های گرم، است. بارندگی سالانه در مسقط حدود 10 سانتی متر است که بیشتر از ماه دسامبر تا آوریل وجود دارد. به طور کلی، بارش در مسقط کم اتفاق می افتد و به طور متوسط چندین ماه بارندگی کمی مشاهده می شود. 

همین موضوع باعث می شود که بهترین زمان سفر به این شهر، فصل زمستان باشد. اگر از مشتاقان سفر به مناطق خارجی هستید می توانید با خرید بلیط هواپیمای خارجی راهی این مناطق شوید و از آنها دیدن کنید. 

دلایل سفر به مسقط

برای سفر به هر نقطه ای دلایل گوناگونی وجود دارد که در ادامه این مطلب برخی از دلایل سفر به این شهر را برای شما شرح می دهیم.

خوراکی و غذاهای متنوع: این شهر که از جمله شهرهای بندری است، غذاهای محلی زیادی دارد که بیشتر آنها بر پایه غذاهای دریایی هستند. از جمله خوراکی و غذاهای این شهر می توان به کباب شووا، نان عمانی، انواع خرما، حلوا، قهوه، کباب مشکاک، هریس، شاورما، مشوی و ... اشاره کرد. اگر دوست دارید طعم های جدید را امتحان کنید به هیچ عنوان این شهر را از یاد نبرید. 

مهمانوازی: یکی از ویژگی های مردمان این خطه مهمانوازی است، که با سفر به این شهر می توانید از این موضوع بهره مند شوید و از نزدیک شاهد آن باشید. این مهمانوازی را در کمترین جایی از دنیا می توانید مشاهده کنید به همین دلیل مستر بلیط به شما پیشنهاد می کند تحت هیچ شرایطی سفر به این شهر را از دست ندهید. 

تاریخچه مسقط: از آنجایی که این شهر از جمله شهرهای قدیمی عمان محسوب می شود دارای پیشینه ای غنی است که باعث می شود در آن جاذبه های تاریخی و قدیمی زیادی یافت شود و همین امر می تواند یکی از دلایلی باشد که افراد سفر به این منطقه را انتخاب می کنند. 

آب و هوا: شاید با خود فکر کنید این شهر که از جمله مناطق گرم و خشک است چگونه می تواند مکان مناسبی برای سفر باشد. باید این موضوع را به شما یادآوری کنیم که زمانی که بیشتر کشورهای دنیا از آب و هوایی سرد برخوردارند در این شهر می توانید شاهد آب و هوایی گرم و مرطوب باشید. به همین دلیل اگر در زمستان به دنبال جایی برای سفر هستید این ناحیه می تواند محل مناسبی به شمار رود. 

مهم‌ترین جاذبه های گردشگری مسقط

هر کشور و شهری جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که سبب تشویق مسافران برای سفر به آن منطقه می شود. افراد زمانی که به سفر می روند حتما به دیدار از جاذبه ها گردشکری می پردازند. شهر مسقط نیز به واسطه تمدن و دیرینگی که دارد، مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم. 

قلعه جلالی: این قلعه از جاذبه هایی است که هر کس به این شهر سفر می کند حتما به دیدن آن می رود. این قلعه توسط پرتغالی‌ها در زمان فیلیپ دوم در دهه ۱۵۸۰، پس از دو بار حملهٔ نیروهای عثمانی برای محافظت از بندرگاه ساخته شد. این قلعه از لحاظ مساحت دومین قلعه این شهر محسوب می شود و هر روزه شاهد گردشگران زیادی است. در حال حاضر این قلعه به موزه ملی تبدیل شده است و مورد بازدید عموم قرار دارد.  

مسجد جامع سلطان قابوس: این مسجد یکی از بزرگترین مساجد اسلامی به شمار می رود، که به سبک معماری ایرانی ساخته شده است. فرشی با مساحت ۵ هزار متر مربع در این مسجد وجود دارد که توسط هنرمندان نیشابوری بافته شده است. همچنین محراب مسجد اثر استاد سید محمد کاظم مظلوم زاده طراح و معمار هنر اسلامی است. 

رستوران و مجموعه رفاهی الخیران: اگر از کسانی هستید به مراکز مدرن علاقه دارید این مجموعه می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. در این رستوران می توانید شاهد امکانات رفاهی بسیار مدرن باشید که به همین دلایل افراد زیادی به آنجا می روند. 

باشگاه غواصی: بسیاری از افراد وجود دارند که در مسافرت به دنبال هیجان هستند، پیشنهاد ما برای این افراد باشگاه غواصی شهر مسقط است. این باشگاه تجهیزات بسیار مدرنی دارد که می تواند برای همه افراد جذابیت داشته باشد. همچنین، این باشگاه تورهای زیرآب برگزار می کند که می تواند اوج هیجان را برای شما به همراه بیاورد. 

آبگرم نخل: این شهر پکیجی کامل از جاذبه های گردشگری را به مسافران ارائه می دهد که یکی از آنها آبگرم نخل به شمار می رود. در این مکان می توانید چشمه های آبگرم را ببنید که در کنار دژ نخل قرار دارند و دارای خواص درمانی هستند و همین جذابیت آنها را چند برابر می کند. افراد زیادی با خرید بلیط هواپیمای مسقط راهی این شهر می شوند و از این جاذبه ها دیدن می کنند. 

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما مسقط را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.