بلیط هواپیما ارزروم

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی پرواز ارزروم از مِستربلیط

ارزروم یکی از شهرهای ترکیه به شمار می رود که در مرکز استان ارزروم در ترکیه است. ساکنان اولیه این شهر، مردمی ارمنی بودند و در اصل در زبان ارمنی به نام کارنو کاغاک، به معنای شهر کارین، شناخته می شد. گفته می شود که این نام، در اصل اسم قبیله ای بوده است. 

نظریه دیگری وجود دارد که می گوید یک خانواده شاهزاده محلی، کامساراکان ها، شاخه ای ارمنی از خاندان ایرانی کارین پهلوان، نام خود را به محلی که در نهایت به شهر تبدیل شد، دادند. 

برخی منابع می گویند نام ارزروم از واژه عربی Arḍ ar-Rūm «سرزمین روم» گرفته‌ شده است. ارزروم دارای آب و هوای قاره ای مرطوب، با زمستان های بسیار سرد و برفی و تابستان های گرم و خشک است. میانگین حداکثر دمای روزانه در ماه اوت حدود 27 درجه سانتیگراد است. بالاترین دمای ثبت شده 36.5 درجه سانتیگراد، در 31 ژوئیه سال 2000 است. با این حال، میانگین حداقل دمای روزانه در طول ژانویه حدود 15- درجه سانتیگراد است. 

لازم به ذکر است که ژانویه سردترین ماه با پایین ترین رکورد 37.2- درجه سانتی گراد به شمار می رود. برای سفر به این شهر می توانید اقدام به تهیه بلیط هواپیمای ارزروم و سفر خود به این منطقه را شروع کنید. 

دلایل سفر 

برای سفر به این شهر می توان دلایل بسیاری را برشمرد که اگر می خواهید درباره آن اطلاعاتی را کسب کنید می توانید ادامه این مطلب از مستر بلیط را دنبال کنید. 

سفر ارزان قیمت: یکی از گزینه هایی که افراد زیادی به دنبال آن هستند، سفر ارزان قیمت به شمار می رود. این منطقه بنا به دلایل مختلف از جمله مناطق ارزان قیمت محسوب می شود. می توانید با هزینه ای کم راهی این سفر شوید. 

خوراکی و غذاهای محلی: از جمله ویژگی های هر منطقه، غذاهای محلی آن به شمار می رود. این شهر نیز غذاهایی منحصر به خود دارد که مهم ترین و اصلی ترین آن کباب ترکی است. دیگر خوراکی محبوب این شهر باقلوا به شمار می رود. سو بورگی، سبزیجات پر ترش، سوپ، سوپ عشایر، شلغم شکم پر و ... از دیگر غذاهای معروف این منطقه هستند.

حمل و نقل: اگر به این شهر سفر کنید می توانید به راحتی با وسایل نقلیه ای مانند اتوبوس، قطار و هواپیما به شهرهای دیگر ترکیه سفر کنید. این موضوع می تواند دلیل خوبی برای سفر به این منطقه محسوب شود. 

جاذبه های گردشگری

هر منطقه ای بنا بر طبیعت و تاریخ و ... که دارد دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است. ارزروم نیز از این قضیه مستثنی نیست و دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که در ادامه می توانید با خرید بلیط هواپیمای خارجی از آنها دیدن کنید.  

موزه خانه آتاتورک: از آنجایی که آتاتورک مهمترین شخصیت ترکیه به شمار می رود در هر شهر این کشور موزه ای وجود دارد که به این شخصیت متعلق است. این موزه در ساختمانی قدیمی مربوط به قرن 19 قرار دارد. این ساختمان زمانی به عنوان مهمانسرا مورد استفاده بود. 

کوه های پالان دوکن: این کوه ها به عنوان جاذبه ای طبیعی در این شهر شناخته می شوند که می توانند میزبان گردشگران بسیاری باشند. اگر در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید می توانید به پیست اسکی ای، که بر روی این کوه واقع است، بروید.

کاروانسرای رستم پاشا: از دیگر جاذبه های تاریخی این منطقه، می توان به این کاروانسرا اشاره کرد. رستم پاشا وزیر دولت سلیمان بزرگ دستور ساخت این کاروانسرا را در شهر ارزروم ترکیه، را در سال ۱۵۶۱ داد.

قلعه ارزروم: این بنا در مرکز شهر قرار دارد و در گذشته، زمان حمله اقوام دیگر به این شهر، محل امنی برای مردم آن به شمار می رفت. این قلعه در سال ۴۱۵ میلادی به دستور امپراتوم دوم بیزانس ساخته شد.

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما ارزروم را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.