بلیط هواپیما مراغه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

flights

شرکت‌های هواپیمایی

فاصله تا شهرهای دیگر

مراغه تا تهران
 
1 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی پرواز مراغه از مِستربلیط

اگر دنبال آرامش و سفری چند روزه هستید ما به شما مسافرت به شهر مراغه را پیشنهاد می کنیم شهری که مجاور کوه های سهند است و مردمی با لهجه آذری دارد. این شهر در شمال غرب ایران و در کنار رود صوفی چای قرارداد و در میان تاریخ و طبیعت جای گرفته است و مراغه از  شمال به تبریز و از غرب به دریاچه ارومیه نزدیک است. قدمت تاریخی مراغه به دوران خواجه نصیر الدین توسی و دوران ایلخانان بر می گردد و اما یادگاری ها و اشیاهایی که در این شهر قرار دارد نشان از قدمت خیلی قبل تر از این ها دارد. در سال 1840 میلادی کنسول گری روسیه در تبریز به مقدار زیادی استخوان و سنگواره پی برد که نشان می دادند زندگی اولیه در آن شهر به 5 میلیون سال قبل بر می گردد. در نقشه جهانی بطلیموس شهری به اسم مارکینا وجود دارد که ما امروزه آن  را به اسم مراغه می شناسیم. یکی از پژوهشگران ایرانی به اسم کسروی ریشه نام مراغه در کلمه های مراوا یا ماراوا پیدا کرده است و به زبان ایران باستان معنای جایگاه مادها را دارد. مراغه همان شهری است که در کتاب های جغرافیای قرن سوم با اسم افراه رود از آن یاد می شود. 

جغرافی دان مشهور قرن هفتم هجری یاقوت حموی افراه رود را پایتخت حکومت اتابکیان می داند. این شهر در دوران ماد ها یکی از مهم ترین شهرهای ایران به شمار می رفت و به نحوی که در زمانی که انتونی سردار روم قدیم پایتخت آذربایجان را در زمان اشکانیان محاصره کرد این شهر را هم تحت محاصره در آوردند و مدتی که در این شهر بودند معبدهای مختلفی را ساختند. برای مسافرت به این شهر پر از جاذبه های گردشگری می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط اقدام به تهیه بلیط نمایید.

در سال 22 هجری مراغه به وسیله مسلمانان فتح شد و فردی به اسم افشین سردار ایرانی در آن جا حکومت می کرد تا سال 618 در تاریخ رد پای آن چنانی ندارد در این سال ها بود که با مهاجرت مهمانان ناخوانده سرنوشت این شهر دچار تلاطم هایی شد. چنگیز خان در سال 616 به بهانه کشته شدن بازرگانانش به ایران حمله کرد و شهر مراغه را بعد از یک هفته درگیری غارت کرد. تا دومین حمله مغولان این شهر بین خان های مغول و خوارزمشاهیان دست به دست می شد. 

در سال 656 هلاکو خان با حمله ای وسیع بغداد را تسخیر کرد و بعد از کشته شدن خلیفه بغداد در همان سال به سوی آذربایجان روانه شد . برای رسیدن به مراغه از دشت های آسیای مرکزی گذر کرد و هنگامی که به شهر مراغه رسید شیفته آب و هوا و آبادانی این شهر شد و حکومت ایلخانان را در این شهر بنا نهاد و از این زمان به بعد مراغه به پایتخت ایلخانیان در آمد. به پیشنهاد خواجه نظام المک توسی مشاور هلاکو خان دستور دادند که تمامی دانشمندان معتبر از شهرهای مختلف به مراغه بروند و در کنار خواجه بزرگ رصد خانه ای بزرگ را تأسیس کردند. 

هنگامی که به مراغه سفر کردید به یاد داشته باشید که سری هم به بازارهای آن جا بزنید. بازار سنتی این شهر مثل بسیاری از شهرهای دیگر در مرکز شهر قرار گرفته است. صابون مراغه یکی از سوغاتی های معروف این شهر می باشد این صابون را در کارگاه های همان بازار سنتی تولید می کنند. هنوز هم کسانی که به پوست و موی خود اهمیت می دهند از صابون های سنتی مراغه که قدمتی 200 ساله دارند استفاده می کنند. سوغاتی های دیگر شهر مراغه شامل انگور های مختلف، پنج نوع بادام، انواع مختلف سیب و آلوچه می شود. وجود ارتفاعات بر تغییرات آب وهوایی مراغه تأثیر زیادی دارد و آب وهوای این منطقه را معتدل کرده است به طوری که هوای قسمت های جلگه ای نسبتا گرم تر می شود و گرمای تابستان در طول روز به 35 درجه سانتی گراد می رسد. به تهیه بلیط هواپیما مراغه می توانید سفر خود را با خاطره ای بی نظیر شروع کنید.

معرفی شاخص ترین جاذبه های گردشگری مراغه

هر شهری معمولاً دارای جاذبه های گردشگری گوناگونی می باشد و این جاذبه ها برای جذب توریست های داخلی و خارجی اهمیت ویژه ای دارند. که شهر مراغه هم از این حیث مستثنا نمی باشد و جاذبه های گردشگری بی نظیری را در خود جای داده است. برخی از جاذبه های گردشگری مراغه شامل: بازار مراغه، گویچه قلعه، مقبره شیخ رکن الدین اوحدی، پی سرچشمه روستای مردق، خانه اشرف الملوک نبوی وند، آبشار گور داغ، برج مدور، گنبد غفاریه، معبد مهرمراغه، رصد خانه تاریخی شهر، غار هامپوئیل، گنبد کبود، موزه آقا لار و دریاچه صوفی می باشد.

معرفی فرودگاه مراغه به همراه امکانات آن

هر شهری معمولاً برای رفت و آمد توریست های گردشگری دارای خطوط هوایی حمل و نقل می باشد. فرودگاه سهند مراغه در سال 1329 شمسی هم زمان با تأسیس پادگان مراغه به صورت یک باند خاکی به طول سه کیلومتر ساخته شد و در سال 1370 نماینده و فرماندار شهر مراغه اقدام به ساخت ترمینال، برج مراقبت و امکانات فرودگاهی کردند. در سال 1372 اولین پرواز انجام گرفته شد و در سال 1374 شمسی این فرودگاه به رسمیت سازمان هواپیمایی کشور در آمد. با گذشت چندین سال برای توسعه باند فرودگاه تلاش های زیادی انجام دادند تا درنهایت در سال 1392 اولین هواپیما فوکر 100 بر باند این فرودگاه فرود آمد. پارکینگ هواپیمایی این فرودگاه به مساحت 10 هزار متر مربع می باشد. 

در هنگام تهیه بلیط هواپیما معمولاً به کلمه بلیط چارتری برخورد خواهید کرد. چارتر به معنی اجاره یا کرایه کردن دربست می باشد. معمولاً دفاتر هواپیمایی بلیط پرواز های یک مقصد را به صورت عمده از شرکت های هواپیمایی برای زمانی معین خریداری می کنند و آن ها را به فروش می رسانند. برای قیمت گذاری بر روی قیمت بلیط ها شرکت های هواپیمایی هیچ گونه دخالتی نمی کنند و طبق قراردادی که بین چارتر دهنده و چارتر کننده ها صورت می گیرد اگر دفاتر هواپیمایی نتواند تمامی بلیط های خود را به فروش برسانند شرکت های هواپیمایی هیچ مسئولیتی در قبال بلیط های باقی مانده ندارند و به همین دلیل است که دفاتر هواپیمایی هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیط های چارتری خود را کاهش می دهند. لازم به ذکر است که بگوییم بلیط های چارتری هیچ گونه تخفیفی برای کودکان دو سال در نظر نخواهند گرفت.

فرودگاه ها معمولاً از امکانات مختلفی برای رفاه حال مسافران برخوردار هستند. از جمله امکانات فرودگاه مراغه: رستوران ها، نماز خانه، سرویس های بهداشتی، سالن انتظار، امور بانکی، خود پرداز و پارکینگ برای خودروها می باشند. 

آدرس فرودگاه مراغه

آدرس فرودگاه به نشانی کیلومتر 5 جاده مراغه می باشد.

 

سوالات متداول

در تمامی کلاس های اکونومی، به جز کلاس نرخ Y، میتوانید تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان خود را با خود به هواپیما ببرید. اما در کلاس نرخی Y، بیشینه وزن مجاز بار شما به ۲۵ کیلوگرم می‌رسد.
گیشه های مربوط به پرواز داخلی بین 30 تا 40 دقیقه قبل از پرواز بسته میشوند. پس با برنامه ریزی دقیق سعی کنید تا قبل از زمان اعلام شده در فرودگاه حاضر شوید.
تغییر ، اصلاح و ویرایش اطلاعات مسافران، در پروازهای سیستمی امکان‌پذیر نبوده و باید مسافر بلیط خود را کنسل کرده و مجددا اقدام به خرید پرواز خود نماید. اما در پروازهای چارتری برخی از چارترکننده این تغییرات را با اخذ هزینه می پذیرند
شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما مراغه را با جستجو در زمان خود، به صورت دقیق و لحظه ای مشاهده کنید.
این تغییرات باتوجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی و وضعیت اقتصادی میتواند متفاوت باشد که همواره میتوانید قبل از سفر با وارد کردن مبدا و مقصد خود بهترین قیمت و زمان را ببینید.

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.