vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار زنجان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

زنجان تا تهران
 
4 ساعت و 40 دقیقه
زنجان تا کرج
 
3 ساعت و 50 دقیقه
زنجان تا قزوين
 
2 ساعت و 30 دقیقه
زنجان تا تاکستان
 
2 ساعت
زنجان تا ميانه
 
2 ساعت و 20 دقیقه
زنجان تا خرم دره
 
1 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار زنجان از مِستربلیط

زنجان مرکز استان زنجان است و در شمال غربی ایران قرار دارد. در بین مردم منطقه این شهر با نام زنگان نیز شناخته می‌شود. منطقه‌ی زنجان یک منطقه‌ی نیمه مستقل جغرافیایی است که با وجود رودخانه‌ی قزل اوزن شکل گرفته و فلات آذربایجان را به دشت قزوین متصل می‌کند. به طور کلی استان زنجان به عنوان ناحیه ای کوهستانی تعریف می‌شود. می‌توان گفت شرایط اقلیمی در این منطقه به شدت متغیر است. اما اساساً کل منطقه از آب و هوای سرد کوهستانی برخوردار می‌باشد. در زنجان زمستان‌ها سرد و پر برف و تابستان‌ها معتدل هستند. همین آب و هوای معتدل در فصول گرم سال یکی از مهم‌ترین دلایل جذب گردشگر به این شهر محسوب می‌شود. این شهر از تاریخی ۲ هزار ساله برخوردار است. مردم زنجان به زبان ترکی آذری و لهجه‌ی زنجانی صحبت می‌کنند.

زنجان از صنایع دستی متفاوتی برخوردار است که در میان آن‌ها چاقو، فرش و چاروق که نوعی کفش زنانه است از شهرت بیشتری برخوردارند. از دیگر صنایع دستی زنجان می‌توان به ملیله کاری، مسگری، گلیم بافی و تذهیب اشاره کرد. از دیگر عواملی که در جذب گردشگران به زنجان بسیار مؤثر بوده است وجود مجموعه ای بسیار ارزشمند از جاذبه‌های گردشگری در این شهر و اطراف آن است. جالب است بدانید بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان، گنبد سلطانیه، در نزدیکی شهر زنجان قرار گرفته است. شهرستان سلطانیه با دشت‌های بسیار زیبا و گله‌ی اسب‌های وحشی اش در بین علاقه مندان به طبیعت شهرت ویژه ای دارد. از دیگر اماکن دیدنی این شهر می‌توان به بازار زنجان که طولانی‌ترین بازار ایران است اشاره کرد. حمام حاج داداش، عمارت ذوالفقاری، قلعه‌ی بهستان، پارک جنگلی، عمارت دارائی، بنای رختشوی خانه، کاروانسرای سنگی، غار تاریخی گلجیک و غار کتله خور از دیگر اماکن و جاذبه‌های گردشگری در این شهر زیبا به شمار می‌روند. مسافران زنجان از موزه‌های متعدد این شهر نیز می‌توانند بهره ببرند: موزه‌ی مشهور مردان نمکی، موزه‌ی مردم شناسی (یا همان رختشوی خانه)، موزه‌ی سنگ نوشته‌ها و موزه‌ی تاریخ طبیعی زنجان از مهم‌ترین موزه‌های این شهر محسوب می‌شوند.

سفر به زنجان می‌تواند یکی از دلپذیرترین تجارب زندگی شما را رقم بزند. زنجان از فرودگاه، ایستگاه راه آهن و پایانه‌های مسافربری بهره مند است. برای سفری راحت، ایمن و مقرون به صرفه به زنجان قطار گزینه ای مناسب به حساب می‌آید. خط آهن زنجان یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای ریلی کشور است و به دلیل اتصال به راه آهن‌های متصل به تهران و تبریز یکی از مهم‌ترین خطوط ریلی کشور به شمار می‌رود. با خرید آنلاین بلیط قطار زنجان سفری آسان به این شهر را تجربه کنید.

برای خریدهای آنلاین به وب‌سایتی مطمئن نیاز است. مِستر بلیط یکی از با سابقه ترین سامانه‌های فروش آنلاین بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما است که برای شما امکان مشاهده‌ی ارزان‌ترین لیست بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما را فراهم می‌کند. در مستر بلیط به راحتی می‌توانید بلیط مورد نظر خود را یافته و خریداری کنید.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.