بلیط قطار شوشتر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

شوشتر تا مشهد
 
27 ساعت و 30 دقیقه
شوشتر تا تهران
 
16 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار شوشتر از مستر بلیط

با رسیدن فصل بهار و پاییز و زمستان شهرهای جنوبی از آب و هوایی ملایم و مناسب برخوردار می شوند و مسافران برای مسافرت به سوی این شهرها روانه می شوند. استان خوزستان هم یکی از این مناطقی می باشد که در این فصل های سال گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. شوشتر در این استان قرار گرفته است و از آثار باستانی و تاریخی بیشماری برخوردار است که دیدن آن ها خالی از لطف نمی باشد. شهر قدیمی و زیبای شوشتر از آب و هوایی مطبوع برخوردار است و در دامنه کوه های زاگرس قرار گرفته که اکثر گردشگران به دلیل لذت بردن از طبیعت زیبای این شهر به آن جا می روند. یکی از پر آب ترین رودخانه های کشور یعنی کارون از شهر شوشتر گذر خواهد کرد. تمدن عیلامی ها در گذشته در این شهر شکل گرفته است. زمانی قصد سفر به این شهر تاریخی را داشته باشید با تهیه بلیط از سایت مستر بلیط به راحتی می توانید سفر خود را به شوشتر رقم بزنید.

برای سفر به شوشتر می توانید از هوایپما، راه های زمینی قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی استفاده کنید. اگر در نظر دارید که از مسیرهای هوایی برای مسافرت به این شهر استفاده کنید باید بدانید که این شهر فاقد فرودگاه می باشد که مجبور می شوید بلیط خود را به مقصد اهواز یا دزفول انتخاب کنید و از فرودگاه تا شوشتر از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید. اگر شما از کسانی هستید که علاقه مند به سفرهای ریلی هستید در گذشته باید بلیط خود را برای ایستگاه راه آهن اهواز تهیه می کردید اما با ساخت راه آن شوشتر دیگر چنین مشکلاتی وجود ندارد. اگر برای مسافرت به این شهر می خواهید از خودروی شخصی استفاده کنید هر یک از جاده های دزفول، اهواز، هفت تپه، شوش، مسجد سلیمان را که به این شهر دسترسی دارند می توانید برگزینید. برای رفتن به شوشتر می توانید از اتوبوس هم استفاده کنید اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که سفر با اتوبوس می تواند بسیار خسته کننده باشد.

زمانی که به شوشتر سفر می کنید احتمالا مهم ترین دغدغه شما محل اقامت است که به معرفی یکی از اقامت گاه های شوشتر می پردازیم. هتل عمارت افضل یکی از اقامتگاه هایی است که شما می توانید برای مسافرت خود آن را انتخاب کنید این هتل خانه یکی از خاندان های سرشناس و تاجر بوده است که در دوران حکومت قاجاریان آن را احداث کرده اند و در سال 1392 مورد بازسازی قرار دادند. این هتل دارای هشت اتاق می باشد، سه اتاق آن در طبقه اول و اتاق های دیگر در طبقه دوم هستند. هنگام تهیه بلیط قطار شوشتر به فکر بهترین مکان ممکن برای اقامت خود هم باشید که چه جایی برای شما مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد.

شهر شوشتر از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری مختلفی برخوردار است که بر اساس علایق خود می توانید از دیدن آن ها لذت ببرید. مسجد جامع شوشتر یکی از مکان های مذهبی این شهر می باشد که بر اساس گزارش های موجود در زمان ولایت اما حسن عسکری آن را بنا نهاده اند. معماری و طراحی این مسجد بسیار چشم نواز و بی نظیر است که با تزئینات حرفه ای که در آن به کار برده اند آن را به بنایی ارزشمند تبدیل کرده اند. قلعه قلاس از دیگر دیدنی های تاریخی شوشتر می باشد که بر روی صخره ای در شمال شوشتر واقع شده است، در حوالی قلعه سلاس خندقی برای امنیت قلعه حفر نموده اند. بر اساس شواهد موجود ساخت این بنا به دوران حکومت ساسانیان و هم زمان با احداث پل بند شادروان بر می گردد. چهار طاقی شوشتر از بناهای قدیمی و کهن شوشتر محسوب می شود که در زمان سلطنت قاجاریان احداث شده و در اوایل مکانی برای نماز آسیابان بوده است. علت نام گذاری این بنا سقف گنبدی شکلی است که روی چهار ستون قرار گرفته است. قدمت تاریخی شهر شوشتر باعث شده که خانه ای تاریخی متعددی را در خود جای دهد. خانه تاریخی مقدم، خانه گارز، خانه رضوان، خانه دورقی، خانه مرعنسی، خانه معین التجار و ... که باعث می شود گردشگرانی زیادی برای دیدن این مناطق به شوشتر سفر کنند. پل شادروان بر روی رودخانه کارون و در شمال غربی شوشتر از دیگر جاذبه های زیبای شوشتر می باشد این پل حدود 500 متر طول دارد و دارای 77 دهانه می باشد که آن را بزرگترین پل ایران شناسایی کرده اند. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر شامل: امام زاده عبدالله شوشتر، سازه های آبی تاریخی و بقعه براء بن مالک است.

معرفی ایستگاه راه آهن شوشتر و امکانات آن

در خرداد ماه سال 1392 ایستگاه راه آهن شوشتر افتتاح شد که یکی از بزرگرتین دغدغه های مردم این شهرستان بود. این خط ریلی که طول آن به 57 کیلومتر می رسد شوشتر را به اندیمشک و راه آهن سراسری وصل می کند. این ایستگاه راه آهن بعد از اهواز، اندیمشک، بندرامام و خرمشهر پنجمین خط ریلی در خوزستان می باشد و برای جذب گردشگر به شوشتر بسیار مناسب است. احداث این راه آهن و ساخت ایستگاه و تغییر مبدأ قطار اندیمشک به تهران و مسیر مشهد به شوشتر خبر خوشایندی برای مردم شوشتر بود زیرا هم شوشتر را به خط ریلی سراسری وصل می کرد و هم جایگاه این شهر را محکم می کرد و اینکه دیگر نیازی نبود مردم برای مسافرت به شهرهای دیگر با قطار به اهواز بروند. از جمله امکانات ایستگاه راه آهن شوشتر شامل: سالن انتطار، نمازخانه، سرویس بهداشتی، تابلو اعلانات، پارکینگ و ... می باشد که برای رفاه حال مسافرین در نظر گرفته شده است.

خرید بلیط قطار و سفر با این وسیله حمل و نقل از دیگر وسایل رفت و آمد مقرون به صرفه تر می باشد و از امنیت بیشتری برخوردار می باشد. در مسافرت های طولانی می توانید با تهیه بلیط قطار از مناظر دیدنی پشت شیشه آن لذت ببرید و سفر خود را از یکنواختی بیرون بیاورید. بلیط قطار به طور معمول در مقایسه با هواپیما یا اتوبوس از قیمت کمتری برخوردار است.

آدرس راه آهن شوشتر

راه آهن شوشتر در استان خوزستان - شهرستان شوشتر و در بلوار امام حسین قرار دارد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد شوشتر

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
یا برای دانلود اسکن کنید.