vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار شیراز

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

شیراز تا تهران
 
15 ساعت و 10 دقیقه
شیراز تا شهرضا
 
6 ساعت و 10 دقیقه
شیراز تا کاشان
 
12 ساعت و 20 دقیقه
شیراز تا آباده
 
4 ساعت و 30 دقیقه
شیراز تا محمديه
 
13 ساعت و 40 دقیقه
شیراز تا اقليد
 
4 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار شیراز از مِستربلیط

شیراز مرکز استان فارس و در گروه زیباترین شهرهای ایران به شمار می‌رود. شیراز به عنوان پنجمین شهر بزرگ ایران شناخته می‌شود. شیراز دارای آب و هوایی معتدل و بسیار مطبوع است. ماینگین دما در گرم‌ترین ماه سال به ۳۰ و سردترین ماه سال به ۵ درجه‌ی سانتی گراد می‌رسد. از زمان‌های بسیار دور شهر شیراز به عنوان محلی مناسب برای تبادل کالا بین کشاورزان و عشایر بوده است. این شهر در دوران زندیان نیز پایتخت کشور بوده و به همین دلیل از اهمیت فراوانی برخوردار است. جالب است بدانید پانزدهم اردیبهشت ماه به عنوان روز شیراز نام گذاری شده است. در کنار موارد ذکر شده وجود مجموعه ای از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بر اهمیت این شهر افزوده است. شیراز همچنین از هتل‌ها و اقامتگاه‌های بی‌شماری بهره برده است. اخیراً وجود اقامتگاه‌های بوم گردی بر زیبایی و اصالت مجموعه‌ی مهمانسراهای شیراز افزوده است.

همانطور که ذکر شد شیراز با برخورداری از جاذبه‌های گردشگری فراوان یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای ایران به شمار می‌رود. سالیانه میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی از این شهر بسیار زیبا بازدید می‌کنند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شیراز می‌توان به حافظیه، سعدیه، ارگ کریمخان، باغ جهان نما، باغ ارم، باغ دلگشا، باغ نارنجستان قوام، شاه چراغ، مسجد نصیرالملک، موزه‌ی پارس، خانه‌ی صالحی، مدرسه‌ی آقا باباخان، دریاچه‌ی مهارلو، گردشگاه هفت بزم، دریاچه‌ی دشت ارژن و تخت جمشید در نزدیکی این شهر اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به شیراز اوایل اسفند ماه تا اواخر اردیبهشت و اواسط شهریور تا اواسط آبان ماه تلقی می‌شود. اما عموماً اردیبشهت ماه که بوی بهار نارنج تمام شیراز را پر می‌کند و هوا از بسیار مطبوع و دلپذیر است بهترین زمان سفر به این شهر محسوب می‌شود. سفر به شیراز از طریق هواپیما، اتوبوس و قطار امکان پذیر است. می‌توان گفت قطار ارزان‌ترین و راحت ترین وسیله برای سفر به این شهر است. ایستگاه راه آهن شیراز هم اکنون به عنوان یکی از برترین و کارآمدترین ایستگاه‌های راه آهن در کل کشور شناخته می‌شود. شرکت‌های ریلی بسیار معتبری چون رجا و نورالرضا بلیط قطار شیراز را عرضه می‌کنند.

مسافرانی که به شیراز سفر می‌کنند می‌توانند سوغاتی‌های فراوانی را با خود به همراه آورند. شیراز از شیرینی‌های محلی مخصوص مانند مسقطی، نان یوخه و کلوچه برخوردار است. همچنین آبلیمو، عرقیجات، خاتم کاری، بهار نارنج، منبت کاری، حصیر، قالی، گبه و گلیم و حنا را می‌توان به عنوان سوغاتی‌های مهم این شهر معرفی کرد.

همانطور که ذکر شد برای سفر ارزان و راحت به شیراز می‌توان به صورت اینترنتی بلیط قطار تهیه کرد. مِستر بلیط یکی از معتبرترین و با سابقه ترین وب‌سایت‌های فروش آنلاین بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما به شمار می‌رود. در مستر بلیط با یک بار جستجو می‌توانید لیستی از کامل‌ترین و ارزان‌ترین بلیط‌ها به شیراز، این مقصد بی‌همتای گردشگری را مشاهده و به آسانی خریداری نمایید.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.