بلیط قطار شازند

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

شازند تا اهواز
 
10 ساعت و 20 دقیقه
شازند تا تهران
 
5 ساعت و 40 دقیقه
شازند تا انديمشک
 
8 ساعت و 20 دقیقه
شازند تا خرمشهر
 
12 ساعت و 30 دقیقه
شازند تا قم
 
3 ساعت و 40 دقیقه
شازند تا دورود
 
3 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار شازند از مستر بلیط

شازند یکی از شهرستان های تابع استان مرکزی است و دارای دو منطقه شهری آستانه و شازند و هندو در  و دو بخش مرکزی می باشد، همچنین از شمال به اراک، از غرب به همدان و از جنوب و جنوب غربی به لرستان منتهی می گردد. تا سال 1317 به جای شازند یک روستا به اسم ادریس آباد وجود داشت و در همان سال بود که راه آهن سراسری در دست اجرا قرار گرفت به همین دلیل تصمیم گرفتند اسم تمامی ایستگاه های راه آهن را به نام ادریس آباد و ایستگاه راه آهن آن جا را شازند نام گذاری کنند زیرا یکی از کوه های غربی روستای ادریس آباد شازند نام دارد. 

دلیل اینکه شازند را برای اسم این کوه انتخاب کرده اند این است که شازند اسم اسطوره ای ایرانی یعنی کیخسرو فرزند سیاوش نوه کیکاووس است و مادرش فرنگیس افراسیاب تورانی می باشد. در کتاب های تاریخی گفته شده است که کیخسرو نزدیکان خود را بدرود گفت و به همراه چند نفر از افرادش به سفر رفتند. بعد از چندی به چشمه ای رسیدند و شب در آن چشمه ماندند و کیخسرو به آن ها گفت که کسی فردا را نمی بیند. همه خوابیدند زمانی که از خواب برخاستند کیخسرو را ندیدند و این اتفاق در همان چشمه که به شازند معروف است اتفاق افتاده، چون اطرافیانش بر این عقیده هستند که کیخسرو زنده است آن جا را شاه زنده نام گذاری کرده اند. شهرستان شازند 6/9 درصد از خاک استان مرکزی را به خود اختصاص داده است. هنگم مسافرت به شازند به راحتی می توانید از سایت مستر بلیط برای خود بلیط مناسبی را تهیه کنید.

تپه قدیمی گل زرد در روستای گل زرد با آثاری برجای مانده از دوران ساسانی و تپه قدیمی گل تپه در روستا گل تپه با یادگاری هایی که از دوران مادها در خود جای داده است از مناطق تاریخی شازند به شمار می روند. غار کیخسرو در 35 کیلومتری شهر اراک ودر سمت غربی رودخانه شراء در کوه شازند قرار گرفته است که در ارتفاع 2900 متری این کوه می باشد. غار کیخسرو محلی برای زیارت زرتشتیان است و افرادی از هندوستان برای نذر های خود به این غار می روند. از جاذبه های طبیعی شازند می توان به غار سوله، پیست اسکی پاکل شازند، سراب عباس آباد، سراب اسکان، امام زاده سهل ابن علی اشاره کرد.

شازند که در 32 کیلومتری اراک قرار گرفته است از ظرفیت های بالای حمل و نقل برخوردار است، یکی از آن ها مسیرهای ریلی است. راه آهن مدت های زیادی است که در حمل و نقل شازند نقش اساسی داشته است و ایمن ترین مسافرت ها را برای مسافران خود رقم می زند. با احداث مسیر ریلی شرق به غرب کشور ایستگاه راه آهن شازند به عنوان ایستگاه اتصال این دو مسیر ریلی انتخاب شده و با وجود اینکه این دو خطوط ریلی خسارت های جبران ناپذیری به سراب بلاغ وارد کرده اند می توان گفت که شازند در آینده به عنوان مرکز خطوط ریلی کشور انتخاب خواهد شد و حجم زیادی از مسافران را دارا خواهد شد. ایستگاه راه آهن شازند فاصله زیادی با جاذبه های گردشگری ندارد و مسافران می توانند هنگامی که از قطار پیاده شوند حتی برای یک ساعت به دیدن این جاذبه ها بروند. 

راه های زمینی هم در این شهرستان محل عبور و مرور مسافرانی شده است که از محور تهران- جنوب و ازنا- اراک گذر خواهند کرد. هرچند گاهی اوقات ممکن است به دلیل بی توجهی به نکات ایمنی تصادف های خطرناکی را به خود ببیند اما به دلیل اینکه بر سر راه این شهرستان ها قرار گرفته است معمولاً از گردشگران بسیاری برخوردار است.برای دیدن جاذبه های بی نظیر این شهرستان می توانید با تهیهبلیط قطار شازند سفر خود را آغاز کنید.

در کتاب های ادبیات و دیگر کتاب ها فردوسی در طی مدت 30 سال رنجی که دیده است از شهرستان شازند نام می برد ولی هیچ کس تلاش نکرد که بداند اسطوره های ایرانی در کجا قرار گرفته اند. در قسمت هایی از شازند که در مابین اراک و شازند قرار گرفته مردمانی دفن شده اند که ممکن است نام آن ها برای شما آشنا باشد و کسانی که علاقه به گذشته پیشینان و تاریخ دارند می تواند آن را مورد بررسی قرار دهند. 

معرفی ایستگاه راه آهن شازند به همراه امکانات آن

در سال 1317 که خطوط راه آهن سراسری را احداث کردند شهرستان شازند که قبلا روستای ادریس آباد به جای آن قرار داشته است از مسیرهای ریلی برخوردار بوده است که به وسیله این ایستگاه مسیرهای ریلی شرق و غرب را به هم متصل نموده است و دارای مسافران بی شماری می باشد. در گذشته این ایستگاه را با تراورس های چوبی و ریل های قدیمی ساخته بودند اما در بازسازی هایی که در سال ها اخیر انجام داده اند از تراورس های بتنی و ریل های جدید استفاده کرده اند. هدف از بازسازی که انجام گرفته است ارتقاء سطح امنیت خطوط حرکت قطارها می باشد. مسافرانی که قصد سفر به شازند را دارند می تواند با تهیه بلیط قطار به این شهرستان مسافرت کنند. معمولاً هر ایستگاه راه آهن شامل امکاناتی می شود از جمله امکانات ایستگاه راه آهن شازند سالن مسافرین، نمازخانه، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، باجه اطلاعات و ... می شود.

با خرید بلیط قطار و مسافرت با این وسیله حمل و نقل در مسیرهای طولانی می توانید نهایت لذت را از مناظر بیرون ببرید و می توان گفت نسبت به وسایل دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. قطار معمولاً هزینه های کمتر از اتوبوس و هواپیما را برای مسافرت های مختلف رقم خواهد زد، مخصوصاً اگر علاقه ای به سفرهای هوایی ندارید سفر با قطار گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. از دیگر مزایای سفر با قطار روحیه کاوش گرایی مسافرانی است که می خواهند با قطار سفر کنند. اکثر مردم اطلاعاتی در مورد خرید بلیط قطار ندارند و همین باعث می شود برای مسافرت های خود از وسایل حمل و نقل جایگزین استفاده کنند، لازم به ذکر است که بگوییم خرید بلیط قطار از هواپیما بسیار راحت تر می باشد.

آدرس راه آهن شازند

راه آهن شازند در استان مرکزی شهرستان شازند و میدان بسیج واقع شده است.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
یا برای دانلود اسکن کنید.