vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار سعادت شهر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی قطار سعادت شهر از مِستربلیط

سعادت شهر مرکز شهرستان پاسارگاد در استان فارس ایران می باشد. این شهرستان در ۱۰۵ کیلومتری شمال شرقی شیراز قرار دارد. از نام های دیگر شهرستان سعادت شهر می توانیم به کلیلک و کمینوش اشاره کنیم. بر اساس اطلاعات آماری اداره آمار جمعیت این شهرستان ۱۷۱۳۱ نفر می باشد. در سال ۱۳۴۳ شهرستان سعادت شهر به عنوان یک شهرستان مستقل به رسمیت شناخته شد. شهرستان سعادت شهر دارای تاریخ و پیشینه بسیار کهنی می باشد. یکی از دلایلی که باعث شده پیشینه این شهر ناشناخته باقی بماند تغییر نام آن است. برای مثال نام سعادت شهر بر روی کتیبه های گلی تخت جمشید کمینوش، و در فارسنامه ابن بلخی کمه بیان شده است. بعد از آن کمین نامگذاری شد که در حال حاضر هم از این نام استفاده می کنند. از آنجایی که سعادت شهر را کمین می نامند روستاهای توابع این شهر را هم با پسوند کمین نامگذاری کرده اند. مانند؛ اکبر آباد کمین، علی آباد کمین، قوام آباد کمین و...
در فارس نامه بلخی در شرح و توصیف کمه بیان شده است: کمه شهرکی با آب و هوای سرد و معتدل 
می باشد و از همه نوع میوه در این منطقه یافت می شود. مردم شهرستان سعادت شهر مسلمان و شیعه هستند‌ و همینطور نژاد بومی این مردمان پارسی است اما از وجود اقوام عرب و قشقایی بی بهره نیست. شهر سعادت شهر از پنج محله به نام های علی آباد، نواجرد، بوکان، سراج آباد و سعادت شهر تشکیل شده است. 
اقتصاد شهر سعادت شهر برپایه کشاورزی و صنایع غذایی استوار است. از اماکن گردشگری و طبیعی این شهرستان می توانیم به چشمه ابوالمهدی، تنگه پیرچوپان، قصرالدشت، جنگل ارسنجان، تنگه سعادت شهرو باغ قوام، چشمه شهید بابایی، بلاغی، آرامگاه کوروش بزرگ، امام زاده حسین، امام زاده سلطان سبد حمید، امام زاده قبل و زیارتگاه شاه مردان اشاره کنیم. بیشتر مردم روستایی این شهرستان از ایل باصری هستند که این قبیله از قبیله های اصیل فارسی محسوب می شود. در روستا های اطراف این شهرستان طایفه های مهاجر نظیر: تاجیک ها، کردشولی، ترک، عرب، به چشم می خورد. میزان بارش باران در سعادت شهر حدود ۱۸۰ تا ۴۰۰ میلی متر در سال می باشد. این شهرستان از لحاظ کشاورزی مهم ترین قطب استان فارس است که بیش از ۶۵ درصد مردم به این شغل اشتغال دارند. از سوغاتی های شهر سعادت شهر می توانیم به انگور، کشمش، بادام، رب انار، آبغوره،شیره انگو، شوریجات و حبوبات اشاره کنیم. 
جنگل ها و مراتع سرسبز این منطقه به عنوان ثروت  های ملی و تاریخی به شمار می روند. وجود زمین و مراتع حاصلخیز با بیش از ۲۳۰۰۰ هکتار موجب تولید محصولاتی از جمله ذرت، گندم، جو، چغندر قند، صیفی جات، برنج کاری، و همچنین محصولاتی  نظیر: انگور، بادام، گردو و انار شده است. بخش مرکزی سعادت شهر از دو دهستان به نام های کمین و یر پنیران متشکل است که جمعیت حدود ۸۰۴۳ نفر را شامل می شود. زمین های قصر الدشت از لحاظ منابع آبی ، خاک و موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب بوده و در مسیره جاده راه آهن شیراز- اصفهان قرار گرفته است. همچنین باغ های انگور محله علی آباد دارای خاک حاصل خیزی می باشد. برای سفر به این شهرزیبا بهترین فصل بهار می باشد که شما می توانید برای رزرو بلیط قطار سعادت شهر اقدام کنید. 

معرفی ایستگاه راه آهن سعادت شهر به همراه امکانات آن 

ایستگاه راه آهن سعادت شهر یکی از زیبا ترین ایستگاه های استان فارس و ایران می باشد. با وجود اینکه این ایستگاه به طور رسمی افتتاح نشده است اما طی یک سالی است که فعال شده و شاهد گردشگران خارجی هم نیز بوده است. با این تفاسیر مردم استان فارس و حتی خود سعادت شهر اطلاعی از فعالیت این ایستگاه راه آهن ندارد و برایشان غیر قابل تصور است که در شهر پاسارگاد ایستگاه راه آهنی نیز وجود دارد. طبق بیانات سرپرست ایستگاه راه آهن سعادت شهر اظهار داشت: امیدوار هستیم که هر چه سریع تر امکان تبلیغات در این زمینه فراهم شود زیرا ایستگاه راه آهن سعادت شهر یک ایستگاه فوق العاده زیبا و مجهز می باشد. در سال های آینده این ایستگاه راه آهن به یک ایستگاه پر مسافر استان فارس تبدیل خواهد شد. 

از امکانات این ایستگاه می توان به وجود:

سرویس بهداشتی

نماز خانه

رستوران

فروشگاه مواد غذایی

باجه خرید بلیط قطار

و....

اگر به دنبال راهی مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای خرید بلیط قطار که یکی از ایمن ترین وسایل حمل و نقل می باشد، هستید ما مستر بلیط را به شما معرفی می کنیم. این وب سایت با ارائه خدمات ویژه توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. کافیست وارد اپلیکیشن مستر بلیط شوید و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید سپس این سامانه تمامی خدمات مربوط به بلیط مد نظر شما را ارائه خواهد کرد. وب سایت مستر بلیط اولین وب سایتی است که خرید انواع بلیط اعم از قطار، هواپیما و اتوبوس را به صورت یک جا امکان پذیر کرده است. 

آدرس راه آهن سعادت شهر

راه آهن سعادت شهر در استان فارس و در اکبر آباد قرار دارد. 

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد سعادت شهر

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.