بلیط قطار قزوین

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

قزوین تا تهران
 
2 ساعت و 30 دقیقه
قزوین تا کرج
 
1 ساعت و 50 دقیقه
قزوین تا زنجان
 
2 ساعت و 20 دقیقه
قزوین تا ميانه
 
4 ساعت و 10 دقیقه
قزوین تا مشهد
 
13 ساعت و 50 دقیقه
قزوین تا خرم دره
 
1 ساعت و 20 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار قزوین از مستر بلیط

قزوین یکی از سبرسبزترین شهرهای کشورمان است که زیباترین جاذبه های طبیعی را در خود جای داده است. شگفتی های طبیعی این شهر سبب شده که در ایامی همچون تعطیلات نوروزی و تابستانی،انتخاب اکثر گردشگران برای تفریح و گشت و گذار باشد. قزوین از لحاظ موقعیت مکانی در جایی قرار گرفته که با اکثر کلان شهرها همجوار یا همسایه می باشد و از همه مهم تر به تهران هم نزدیک است، به طوریکه اکثر گردشگران ترجیح می دهند با تهیه بلیط قطار به این شهر بروند، خصوصا مردم پایتخت که به سبب نزدیکی با این شهر منحصر به فرد، آن را جزء مقاصدی قرار می دهند که برای شان اولویت دارد.

قزوین در دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز واقع شده است و از همانطور که گفتیم از هر طرف به یک شهر منتهی می شود. برای مثال از قسمت شمالی به استان زیبا و همیشه سر سبز گیلان منتهی می شود و همچنین از قسمت های دیگر مانند مسیر شرقی به استان البرز، از غرب به استان زنجان و همدان و از قسمت جنوبی هم به استان مرکزی متصل می شود. قزوین حدود 1304 متر از سطح دریا فاصله دارد و در اطراف آن را کوه هایی مرتفع که سر از آسمان در آورده اند کل شهر را پوشش می دهند. یکی دیگر از دلایلی که سبب شده تا سالانه مردم با تهیه بلیط قطار قزوین به این شهر سفر کنند این است که قزوین در دوران حکومتی صفوی جزء پایتخت اصلی شان برای حکومت بوده و رونق بسیاری از هر لحاظی که فکرش را بکنید داشته است. 

فرقی نمی کند که عاشق تاریخ های پر فراز و نشیب ایران باشید یا طبیعت گردی و تفریحات مهیج، در قزوین برای هر سلیقه ای یک سرگرمی وجود دارد. همانطور که گفتیم این شهر نقش پر رنگی در طول تاریخ داشته و علاوه بر پایتخت و مرکز حکومتی، جزء یکی از مهم ترین مسیر ها برای اتصال به غرب کشور بوده است. قزوین شهری کوهستانی است و همین موضوع سبب شده که حتی در تابستان هایی که قاعدتا هوا باید گرم باشد، قزوین بسیار خنک باشد و از طرف دیگر زمستان هایش هم بی نهایت سرد است. اگر قصد سفر به این شهر را داشتید پیشنهاد می کنیم که در فصل بهار و تابستان و در ماه های اردیبهشت و خرداد به آن سفر کنید. در این دو ماه سرسبزی و زیبایی قزوین بیش از هر زمان دیگری 
می شود و حیف است که آن را از دست بدهید.

در مورد تاریخچه قزوین روایات بسیاری وجود دارد، اما بر اساس تاریخ های به جای مانده و تحقیقات باستان شناسی در این زمینه مشخص شده است که قزوین در دوران حکومت شاپور ساسانی به وجود آمده است و قدمتی برابر هزاره هفتم پیش از میلاد دارد. در کتاب های باستانی نام های مختلفی از قزوین وجود دارد که یکی از آن ها آرساسیا بوده است. خیابان های قدیمی بسیاری در کشورمان وجود دارد که به سبب دست نخورده بودن شان و از همه مهم تر اینکه هنوز هم دارای همان بافت قدیمی هستند، شهرت دارد و  جالب است بدانید که یکی از این خیابان ها در قزوین قرار دارد و به خیابان سپه مشهور است. هنگامی که حکومت و دوره اسلامی به میان آمد اهمیت قزوین از لحاظ علمی چندین برابر شد.

معرفی ایستگاه های راه آهن قزوین

قزوین آنقدر جاذبه های زیبایی را در خود جای داده که مردم با اطلاعات در مورد اماکن گردشگری اش بیشتر راقب می شوند که به این شهر سفر کنند. اما راه های مختلفی برای سفر به این شهر وجود و اکثر مردم ترجیح می دهند که با قطار یا اتوبوس به این شهر سفر کنند، چراکه جاده های مسیر قزوین زیبا هستند و حیف است که چنین زیبایی را از دست داد. اما اگر بخواهیم از میان سفر های زمینی و اتوبوس و قطار را با یکدیگر مقایسه کنیم، مصلما سفر با قطار آن هم به چنین مقصدی، طرفداران بیشتری دارد! قطار از هر لحاظی که فکرش را بکنید بهتر از اتوبوس است و راحتی بیشتری را برای مسافرین به همراه دارد.

ایستگاه راه آهن قزوین در سال 1397 افتتاح شد و ساخت و مراحل طراحی آن حدود 12 سال طول کشید! یکی از مهم ترین مقاصد این ایستگاه، شهر رشت است که قطارش از دل طبیعتی فوق العاده می گذرد. برای خرید بلیط قطار قزوین به رشت و یا خرید بلیط قزوین راه های مختلفی وجود دارد. برای مثال 
می توانید به نمایندگی هایی که از شرکت های مسافرتی و فروش بلیط قطار مختلف در خود ایستگاه قزوین شعبه دارند، بلیط تهیه کنید و همانطور که می دانید، این کار به شدت وقت گیر است. پس بهترین راه این است که از طریق سایت های معتبری مانند مستر بلیط خرید خود را انجام دهید.

و اما در مورد تاریخچه احداث راه آهن قزوین باید بگوییم که پروژه طراحی و ساخت این ایستگاه قطار در سال 1385 آغاز شد و همانطور که گفتیم در سال 1397 به اتمام رسید. طول ایستگاه حدود 165 کیلومتر می باشد و طول ریل هایی که در امتداد آن قرار گرفته 185 کیلومتر بوده و در مسیرش حدود 28 کیلومتر تونل و 9 کیلومتر هم پل ساخته اند. مسیر راه آهن قزوین منحصر به فرد و ویژه است به طوریکه نیمی از آن در دل طبیعت و نیم دیگرش از دل کوهستان ها عبور می کند.

پروژه طراحی و اجرای راه آهن قزوین به مسیرهایی مانند رشت یک پروژه عظیم به شمار می رود، چراکه باید آن را در مناطق کوهستانی اجرا می کردند و علت طول کشیدنش هم همین موضوع بود.حدود 70 کیلومتر از راه آهن در قزوین و باقی آن خارج از شهر قرار گرفته که قرار است در پروژه های طراحی شده آینه یک راه سه مسیره به شهرهای رشت بندر کاسپین، خط راه آهن رشت و بندر آستارا اضافه کنند تا راه تجارت جنوب ایران به سوی شمال هم باز شود. برای دسترسی به ایستگاه قزوین ابتدا باید به جنوبی ترین قسمت شهر یعنی نزدیک به خیابان  سپه بروید. این ایستگاه شما را به شهرهای رشت، تهران، مشهد و تبریز خواهد برد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
یا برای دانلود اسکن کنید.