vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار قائم شهر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

قائم شهر تا گرگان
 
3 ساعت و 40 دقیقه
قائم شهر تا تهران
 
7 ساعت و 10 دقیقه
قائم شهر تا ساري
 
50 دقیقه
قائم شهر تا گرمسار
 
5 ساعت و 50 دقیقه
قائم شهر تا بندرترکمن
 
3 ساعت و 10 دقیقه
قائم شهر تا پل سفيد
 
1 ساعت و 20 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار قائم شهر از مِستربلیط

قائم شهر یکی از شهرستان های استان مازندران است که در شمال این شهر قرار دارد و تا تهران 257 کیلومتر فاصله دارد که در دشت خرم و سرسبزی واقع گردیده است. اسم قدیم قائم شهر علی آباد بوده، علی آباد روستایی در زمان حکومت شاه عباس بوده است و بقعه ای داشته که زیارتگاه های مختلفی اطراف آن را احاطه کرده اند. این روستای قدیمی با پیوستن چندین ده به آن به شهر تبدیل شده است. در سال 1324 شمسی به اسم شاهی نام گذاری شد، در سال های گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفت و به صورت شهر صنعتی در آمد. 

این شهرستان از شمال به جویبار، از جنوب به سوداکوه، از باختر به بابل و از خاور به ساری منتهی می شود. قائم شهر دارای صنایع دستی بی نظیری می باشد که هر مسافری جذب زیبایی آن ها می شود، از جمله مهم ترین صنایع دستی این شهرستان  چوقا بافی، حصیر بافی، جوراب بافی و سفال نام دارد. منابع اقتصادی و درآمد قائم شهر محصولات کشاورزی و باغ داری و دامپروری است. آب مورد نیاز کشاورزی برای زمین های کشاورزی قائم شهر از دره رود چاه ژرف به دست می آید و می توان گفت کشاورزی این منطقه رونق زیادی دارد.

معمولاً هر شهری دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی گوناگونی می باشد این شهرستان هم برای جذب توریست ها دارای جاذبه های گردشگری متفاوتی است از جمله این مکان های دیدنی شامل: تپه امام زاده کتی در قائم شهر، دریاچه گل پل در جنوب قائم شهر، تکیه کرد کلا در 28 کیلومتری قائم شهر، چنار امام زاده یوسف رضا می شود که از معروفیت خاصی برخوردار هستند. صنایع تولیدی این شهرستان نساجی، گونی بافی و فرش های ماشینی است که آن ها را صادر می کند و به اقتصاد این شهر کمک زیادی خواهد کرد. 

از محصولات کشاورزی این شهر می توان گندم، جو، برنج، تره بار، سویا، مرکبات، گوجه فرنگی، توتون، کنف و کنجد را نام برد و محصولاتی را هم که صادر می کنند شامل محصولات کشاورزی و مرغ، دستمال کاغذی، انواع پارچه، حوله، فرش ماشینی، گونی، کنسرو، گوشت و آبگرمکن می باشد. برای لذت بردن از این مکان های تاریخی و دیدن صنایع دستی می توانید بلیط قطار قائم شهر را تهیه کنید و سفر خود را به این شهر آغاز کنید.

در بعضی از کتاب های تاریخی آمده است که منطقه ای به اسم جمنو در بین مسیر ساری و آمل بوده است که بعداً در گذر زمان به علی آباد، شاهی و قائم شهر معروف شده است و قدمت آن به دوران حکومت ساسانیان می رسد. علی آباد روستایی بود که به دلیل داشتن زیارتگاه های اطراف آن معروف بود، این زیارتگاه ها تا سال 1326 شمسی وجود داشتند اما امروزه هیچ اثری از آن ها در این شهر وجود ندارد. مازندران دارای قدمت تاریخی طولانی است اما قائم شهر پیشینه تاریخی آن چنانی دارد، همان طور که گفته شد تا اوایل قرن فقط روستایی به اسم علی آباد بوده است که از لحاظ دسترسی نسبت سایر روستاهای دیگر در مرکزیت بوده  و به دلیل موقعیتی که داشته بازارهای عمومی را در آن جا برگزار می کردند و کاسب های مختلفی برای فروش اجناس خود به آن جا می رفتند به این ترتیب می توان گفت علت شکل گیری قائم شهر به عنوان شهر همین بازارهای هفتگی بوده است. 

جغرافیای قائم شهر به گونه ای است که در اطراف آن جنگل ها، رودخانه ها و چشم انداز های جالبی وجود دارد. تالار رود یا رود سیاه در قائم شهر از ارتفاعات سودا کوه سرچشمه می گیرد و بعد از عبور از بالا دست های این شهرستان به دریای مازندران می ریزد، همچنین می توان گفت به دلیل اینکه جاده فیروزکوه به دره های این رودخانه برخورد می کنند مناظر دیدنی بی نظیری از جنگل، دره و شالیزار را به وجود آورد ه اند. هنگامی که تصمیم می گیرید که به قائم شهر سفر کنید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط به راحتی و در کمترین زمان ممکن بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید.

ایستگاه راه آهن قائم شهر و معرفی امکانات آن

معمولا هر شهری برای رفت و آمدهای مسافران دارای خطوط ریلی می باشد که قائم شهر هم از این حیث مستثنا نمی باشد. در زمان رضا شاه پهلوی یعنی سال 1325 اولین خط راه آهن نوین ایران در قائم شهر یا شاهی قدیم احداث شد و تا بندر ترکمن امروز ادامه داشت. ایستگاه راه آهن قائم شهر یکی از راه آهن های استان مازندران به حساب می آید که در جنوب شهر و نزدیک به پل هوایی قرار گرفته است. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود دارای امکانات مختلفی می باشد، از جمله امکانات ایستگاه راه آهن قائم شهر شامل: نمازخانه، سالن انتظار برای مسافران، تابلو اعلانات سفر، دفتر نگهبانی، اموربانکی و پارکینگ می باشد. 

هنگامی که تصمیم به سفر می گیرید توجه به این نکته که چه وسیله نقلیه ای را برای سفر خود انتخاب کنید از اهمیت زیادی برخوردار است، اینکه از کدام وسایل حمل و نقل استفاده کنید امری کاملاً شخصی است اما لازم به ذکر است که بگوییم سفر با قطار عاقلانه ترین کار ممکن می باشد. همان طور که می دانید قطار دارای واگن های مختلفی است که هر واگن در دسته های VIP، اتوبوسی، تخت های تاشو و معمولی دسته بندی می شوند. نکته دیگر که در مورد سفر های ریلی می توان گفت این است که خرید بلیط قطار و سفر کردن با آن در مسیرهای طولانی مدت نه تنها مقرون به صرفه تر از وسایل حمل و نقل دیگر می باشد بلکه می تواند یک تجربه بی نظیر را از سفر در ذهن شما خلق کند. 

همان طور که گفته شد بلیط قطار قیمت معقولانه تری نسبت به سایر وسایل حمل ونقل دیگر دارد مخصوصاً اگر خیلی علاقه مند به سفرهای هوایی نباشید سفر با قطار امنیت بیشتری را برای شما رقم خواهد زد. اگر شما روحیه ای ماجراجویانه دارید می توانید در کم ترین زمان ممکن وسایل خود را آماده کنید و خود را به ایستگاه راه آهن برسانید و راهی سفر شوید.

آدرس راه آهن قائم شهر

راه آهن قائم شهر در استان مازندران، قائم شهر و میدان طالقانی قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.