بلیط قطار میانه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

میانه تا تهران
 
6 ساعت و 30 دقیقه
میانه تا قزوين
 
4 ساعت و 20 دقیقه
میانه تا کرج
 
5 ساعت و 30 دقیقه
میانه تا زنجان
 
2 ساعت و 20 دقیقه
میانه تا تبريز
 
5 ساعت و 50 دقیقه
میانه تا تاکستان
 
3 ساعت و 50 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار میانه از مِستربلیط

میانه در غرب کشور ایران قرار دارد و یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی می باشد که در جنوب شرقی این استان واقع گردیده و از جنوب به زنجان، از شمال به سراب، از شمال غربی به بستان آباد، از شرق به خلخال و از شمال شرقی به اردبیل منتهی می گردد و شهرستان چراویماق که از هشترود جدا شده در جنوب غربی میانه قرار دارد. این شهرستان به سه بخش مرکزی، کاغذکنان، کندوان تقسیم می شود که دارای پنج شهر میانه، آچاچی، ترک، آقکند و ترکمانچای است. در گذشته تنها راه ارتباطی منطقه آذربایجان و کشور شهر میانه بوده که به عنوان چهارمین شهر بزرگ بعد از تبریز، مراغه و مرند شناخته می شود. 

میانگین دمای سالانه در میانه بین 3 الی 15 درجه سانتی گراد متغیر است و از دو نوع آب و هوای مختلف برخوردار می باشد. در فصل بهار و تابستان شاهد آب‌ و هوایی گرم و نیمه خشک هستید و در فصل پاییز و زمستان با آب‌ و هوایی سرد و کوهستانی رو به رو خواهید شد. شهرستان میانه علاوه بر دامنه های دره قزل اوزن در قسمت های میانی و جنوب شرقی دارای آب وهوایی گرم و خشک است، متوسط بارش سالانه در این شهر 320 میلی متر است و در برخی از مناطق آن این آمار متفاوت می باشد. این شهرستان دارای 40 گونه مختلف گیاه مثل ترشک، مرضه کوهی، ریواس نعناع و ... است. زمانی که تصمیم گرفتید به این شهرستان سفر کنید می توانید از طریق سایت اینترنتی مستر بلیط اقدام به تهیه بلیط مورد نیاز خود نمایید.

در گذشته اسم اصلی میانه میانج بوده یعنی واسطه بین دو شهر، زیرا میانه ما بین سرزمین های مادها و پارت ها قرار داشته و بعد از آن بین مراغه و تبریز قرار گرفته اما به تعبیری دیگر نام مایانا را در گذشته به آن نسبت می دهند که ترکیبی از کلمات مای و آنا می باشد و در زبان قدیمی به معنی مادر بزرگ یا همان ماد بزرگ است، در زمان ساسانیان مای نامیده می شده و امروزه در گویش ترکی آذربایجانی میانا تلفظ می شود. بعد از اینکه دوران حکومت پهلویان روی کار آمد اسم این شهر به میانه تغیر پیدا کرد.

 بعضی از منابع قدیمی قدمت شهرستان میانه را به 730 سال قبل از میلاد مسیح می دانند اما آنچه از آثار باستانی و مجسمه های سفالی و کتیبه های آشوری معلوم است قدمت این شهر به قبل از مادها بر می گردد. به طور کلی می توان گفت استان آذربایجان شرقی قسمتی از سرزمین مادها بوده که به اسم ماد کوچک معروف بوده، در حفاری هایی که در سال 1352 صورت گرفت مجسمه سفالی را پیدا کردند که به دوران حکومت ساسانیان تعلق شد. بر اساس سرشماری هایی که در سال 1390 انجام گرفته شهرستان میانه دارای جمعیتی بالغ بر 185806 نفر می باشد.

گویش بین مردمان میانه ترکی است که در تمامی مناطق این شهرستان به صورت یکسانی تلفظ می شود. مهم ترین محصول کشاورزی این شهرستان سورگوم جارویی است که برای تهیه نیزه دان برای ماکیان، جاروی سنتی و خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر محصولات کشاورزی این منطقه گندم برنج، گوجه فرنگی، سیب و هندوانه است. هر شهری معمولاً برای جذب توریست های داخلی و خارجی دارای مناطق دیدنی متنوعی است که شهرستان میانه از این ویژگی ها بی نصیب نمانده است. از جمله جاذبه های گردشگری میانه شامل: پل دختر، قلعه دختر، شهر سوخته کاغذکنان، بقعه امام زاده اسماعیل، قلعه نجف قلی خان، پل شهر چای، کاروانسرای جمال آباد می شود. از سوغاتی های معروف میانه می توان فطیر، جارو، کمبوزه، سیب، برنج، لبنیات، عسل، گیاهان دارویی و گلیم نام برد. برای سفر به این شهر پر از جاذبه های گردشگری بی نظیر می توانید بلیط قطار میانه را خریداری کنید و مسافرتی بی نظیر را برای خود رقم بزنید.

منابع آبی رودخانه ای میانه و میزان آب دهی آن ها به این شرح می باشد: رودخانه شهری چای حدود 130 میلیون متر مکعب آب دهی دارد، رودخانه قرنقو چای 510 میلیون متر مکعب آب دهی را از آن خود کرده، رودخانه قزل اوزن با 1250 میلیون متر مکعب بیشترین میزان آب دهی را به خود اختصاص داده و گرمه رود حدود 300 میلیون متر مکعب آب دهی دارد. همه این رودخانه هایی که نام بردیم از طریق رودخانه قزل اوزن به دریای خزر وارد می شوند، علاوه بر این رودخانه ها چندین چشمه کوچک در شهرستان میانه وجود دارد که از رشته کوه بزگوش سرچشمه گرفته اند.

ایستگاه راه آهن میانه و معرفی امکانات آن

هر شهری برای جا به جایی گردشگران خود دارای ایستگاه های ریلی می باشد و شهر میانه هم از این حیث مستثنا نمی باشد. ایستگاه قطار میانه در فاصله 6 کیلومتری از شهر میانه قرار دارد. این ایستگاه یکی از مهم ترین ایستگاه های قطار در شمال کشور می باشد. راه آهن میانه در سال 1421 ریل گذاری شد که جنگ جهانی دوم مانع از به پایان رساندن این ایستگاه گردید. بعد از تمام شدن جنگ جهانی در سال 1337 این ایستگاه به بهره برداری رسید. معمولاً هر ایستگاه قطاری برای رفاه حال مسافران خود امکاناتی را فراهم می کند. از جمله امکانات ایستگاه راه آهن میانه شامل سرویس های بهداشتی، نمازخانه، سالن انتظار برای مسافران، پارکینگ برای خودروها، تاکسی های مسافربری، تابلوی اعلانات و دفتر نگهبانی برای دریافت اطلاعات می باشد.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل بسیار راحت تر است و نیازی نیست برای سفرهای خود از ماه ها قبل بلیط خود را رزرو کنید، کافی است که زمان سفر وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه قطار شود در آن جا می توانید بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید یا اگر کیوسک فروش بلیط در ایستگاه وجود نداشته باشد به راحتی و سریع ترین زمان ممکن می توانید از طریق اینترنت بلیط مورد نیاز سفر خود را تهیه کنید. اگر مسافرت شما قرار است ساعت ها طول بکشد مطمئنا سفری خسته کننده را با خودرو رقم خواهید زد با انتخاب قطار برای مسافرت می توانید با دیدن مناظر بی نظیر جاده ای سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

آدرس راه آهن میانه

راه آهن میانه در استان آذربایجان شرقی، شهرستان میانه قرار دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.