بلیط قطار مرودشت

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی قطار مرودشت از مِستربلیط

مرودشت در شمال استان فارس و مرکز شهرستان مرودشت واقع شده است. این شهرستان در ۴۰ کیلومتری شمال شیراز قرار گرفته و ازآب و هوای کوهستانی و معتدل برخورددار است. طبق سرشماری انجام شده اداره آمار، جمعیت این شهرستان در سال۱۳۹۵ برابر ۱۴۸۸۵۸ نفر می باشد. شهر مرودشت به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان فارس محسوب می شود و هم اکنون هم جمعیت آن در حال افزایش می باشد. یکی از ویژگی های این شهر پتانسیل بالای گردشگری است. نام های دیگر مرودشت عبارتند از: استخر، پارسه، مهد تمدن کهن پارس، تعداد بخش های شهرستان مرودشت ۵ تا می باشد نظیر: مرکزی، کامفیروز، درودزن، سیدان، کامفیروز شمالی.

مساحت این شهر ۴۶۴۹ کیلومتر مربع است. ارتفاع شهرستان مرودشت از سطح دریا ۱۶۲۰ متر می باشد. وجود اماکن تاریخی نظیر تخمت جمشید، نقش رستم و ... موقعیت ویژه ای به این شهر بخشیده است. نام مرودشت برگرفته از دشت ها و مرغزار های آن بوده است. مرو در لغت به معنی علف می باشد. طبق تحقیقات علمی و گمانه زنی های انجام شده ، نشاگر این است که هزاران سال قبل از آنکه داریوش کبیر تپه سنگی را بر دامان کوه برای ساخت عمارت های خود برگزیند، اقوامی در این دشت زندگی میکردند. مرودشت یکی از تاریخی ترین شهر های ایران محسوب می شود. از جاذبه های فرهنگی و تاریخی و طبیعی شهرستان مرو دشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجموعه تخت جمشید، تنگ بلاغی، کاخ تچر، نقش رستم، نقش رجب، شهر قدیمی استخر، قدمگاه(آرامگاه دوره هخامنشیان)، تل باکون، معدن های سنگ تخت جمشید، غار اشکفت گاوی، کوه قله، برج زندان سلیمان، پل بند امیر، پل خان، قلعه استخر(یکی از قلعه های حسن صباح و سرو ۱۰۰۰ساله)، قصر قلات و باغ بدره در شهر سیدان، کاروانسرای شاه عباسی، امام زاده ایوب نبی، شهر باستانی انشان، سد کوروش، قبر کوروش، آبشار دشتک ابرج، سد درود زن، بهشت گمشده و ...

مطبوعات مرودشت در سال ۱۳۸۳ در این شهر به چاپ رسید. این هفته نامه ها عبارتند از: هفته نامه استخر، هفته نامه عصر مرودشت، هفته نامه تخت جمشید. مردمان این هرشهرستان از مذهب شیعه برخوردار هستند.  شهرستان مرودشت دارای صنایع زیبایی نظیر: قالی، گبه، گلیم ، جاجیم، حصیر بافی، گیوه دوزی می باشد که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات فارس، دانشگاه پیام نور مرودشت، دانشگاه علمی کاربردی مرودشت، آموزشکذه فنی حرفه ای مرودشت از جمله مراکز آموزش عالی شهرستان مرودشت هستند که در تمامی  مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. به علت وجود شهرستان مرودشت در یک منطقه مناسب، این شهرستان از نظر کشت محصولات کشاورزی مانند سیفی و شتقی از اهمیت بسیار بالایی برخورددار است. مناطق کشاورزی مرودشت در زمینه تولیدات گندم، ذرت، برنج، گوجه فرنگی، خیلر سبز، کلم، بادمجان، هویج و زیتون برای کارخانجات تولیدی اهمیت بسیار بالایی دارد. از کارخانجاتی که در شهرستان مرو دشت اهمیت ویژه ای دارند می توانیم به کارخانجات زیر اشاره کنیم:

مجتمع پتروشیمی شهدای مرو دشت، مجتمع آرد شیراز، کارخانه دادلی، کارخانه قند، کارخانه صنعتی آزمایش، شرکت پارس سرنگ و ...

مردم شهرستان مرودشت بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند آن ها به مراسم باستانی توجه زیاد دارند. به طور مثال مراسم سیزده بدر، چهارشنبه سوری و عید نوروز را با شور و علاقه زیادی برگزار می کنند. هنگامی که به شهر مرودشت سفر کردید حتما از خوراکی ها و سوغاتی های خوشمزه این منطقه برای عزیزانتان خریداری کنید، سوغاتی های این شهر حلوای ارده، انار فاروق، می باشد.  اگر قصد سفر به شهرستان زیبای مرودشت را دارید در فصول بهار و اوایل تابستان برای رزرو بلیط قطار مرودشت اقدام کنید و از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری ای شهرستان لذت کافی را ببرید. 

معرفی ایستگاه راه آهن مرودشت به همراه امکانات آن

با توجه به اهمیت بسیار بالای شهرستان مرودشت و همینطور قرار گرفتن در بلاک بحرانی شیراز-سیوند ایستگاه راه آهن مرودشت در حال ساخت می باشد. ساخت این ایستگاه دارای پنج هدف می باشد:

  • توقف نکردن قطار های مسافری پشت سر هم در ایستگاه سیوند
  • کنترل زمان و استفاده از شرایط بهینه در امداد قطار های مسافربری
  • قابلیت جذب و تخیله بار با استفاده از دنباله خطوط فرعی در ایستگاه
  • ساخت ایستگاه راه آهن اهمیت زیادی در گردشگری و آثار باستانی از جمله تخت جمشید دارد.
  • قابلیت استفاده بهینه از زمان های مسدودی در جهت عملیات خطی

برای خرید بلیط قطار، هواپیما، و اتوبوس  بهتر است از وب سایت هایی که قابل اعتماد بوده و شرایط ویژه تری نسبت به دیگر سامانه ها ارائه می کنند، استفاده کنید. امروزه وب سایت های متعددی جهت سهولت خرید انواع بلیط طراحی شده  اند که به راحتی می توانید بلیط مدنظر خود را خریداری کنید. یکی از سامانه هایی که طرفداران زیادی دارد، اپلیکیشن مستر بلیط است. این اپلیکیشن با ارائه خدمات ویژه و ارزانترین بلیط ها  دست متقاضیان را برای انتخاب نوع بلیط باز گذاشته است.

آدرس راه آهن مرودشت

راه آهن مرودشت در استان فارس و در نزدیکی جاده ده بید قرار دارد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد مرودشت

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.