بلیط قطار کرمانشاه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

کرمانشاه تا تهران
 
11 ساعت و 30 دقیقه
کرمانشاه تا مشهد
 
22 ساعت و 40 دقیقه
کرمانشاه تا ملاير
 
5 ساعت
کرمانشاه تا اراک
 
7 ساعت
کرمانشاه تا قم
 
9 ساعت و 20 دقیقه
کرمانشاه تا شاهرود
 
17 ساعت و 20 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار کرمانشاه از مِستربلیط

کرمانشاه یکی از مهم ترین شهرهای کرد نشین غرب ایران است که با جمعیت بالغ بر 940 هزار نفر نهمین شهر پر جمعیت ایران محسوب می شود. این شهر به دلیل قرارگیری در کنار رشته کوه زاگرس دارای آب و هوایی خنک و معتدل می باشد و بهترین فصل سفر به آن بهار و تابستان است. مردم خونگرم و مهمان نواز کرمانشاه اصالتا کرد هستند و به زبان کردی کرمانشاهی صحبت می کنند. کرمانشاه در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی  داشته و جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی در آن وجود دارد که نشان دهنده قدمت و تاریخ کهن این منطقه می باشد. از جمله جاذبه های دیدنی و بناهای تاریخی کرمانشاه می توان به طاق بستان، تکیه معاون الملک، بیستون، گوردخمه اسحاق وند، طاق گرا، معبد آناهیتا، پارک کوهستان، غار پراو،سراب نیلوفر، تالاب هشیلان و ... اشاره نمود.

وجود جاذبه های گردشگری متنوع، طبیعت زیبا و آب و هوای بی نظیر کرمانشاه موجب شده است که این شهر به یکی از نقاط مهم گردشگری در ایران تبدیل شود و کرمانشاه هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر ایران و جهان باشد. سوغات و صنایع دستی کرمانشاه نیز معروف هستند و طرفداران بسیاری دارند که از جمله آن ها می توان به نان برجی، روغن کرمانشاهی، نان خرمایی، شیرینی کاک، گیوه، قالی و جاجیم و موج بافی اشاره نمود. در سفر به کرمانشاه غذاهای محلی آن مثل دنده کباب، خورش خلال و .. را فراموش نکنید و حتما آن ها را امتحان کنید زیرا بسیار لذیذ و خوشمزه هستند.

معرفی ایستگاه راه آهن کرمانشاه

راه آهن کرمانشاه یکی از جدیدترین خطوط ریلی کشور محسوب می شود و راه اندازی آن قطعا نقش مهمی در رونق اقتصادی این شهر و پیشرفت صنعت توریسم خواهد داشت. راه آهن غرب کشور و ایستگاه راه آهن کرمانشاه پس از تلاش های بسیار بالاخره درسال 1396 افتتاح شد. این طرح با طول 605 کیلومتر به صورت یک طرفه می باشد و سرعت آن 120 کیلومتر بر ساعت برای باربری و 160 کیلومتر بر ساعت برای مسافربری است. این خطوط ریلی محورهای اراک (سمنگان) به کرمانشاه با طول 267 کیلومتر، همدان (ملایر) به طول 75 کیلومتر و محور خسروی به طول 263 کیلومتر را به یکدیگر متصل می کنند. مسیر راه آهن غرب از ایستگاه راه آهن اراک آغاز می شود  و پس از آن از شهرهای  ملایر، نهاوند، کنگاور، صحنه، کرمانشاه، اسلام آباد غرب،  گیلان غرب و قصرشیرین می گذرد تا به مرز عراق می رسد وامتداد آن در کشور عراق از شهرهای خانقین، بغداد، موصل، قامشلی،  رقه و حلب می گذرد و در انتها به بندر لاذقیه منتهی می شود.

راه اندازی خطوط ریلی غرب کشور و امتداد آن در عراق می تواند نقش مهمی  درمیزان تجارات با عراق و جذب توریست داشته باشد. از طرفی بسیاری از زائران کربلا ترجیح می دهند سفر زمینی با قطار به کربلا داشته باشند و با تهیه بلیط قطار کرمانشاه سفری ایمن و راحت را برای خود رقم می زنند، که نتیجه  آن رونق اقتصادی کرمانشاه می باشد.این خط ریلی در طول مسیر خود دارای 13 ایستگاه راه آهن می باشد که از جمله این ایستگاه ها می توان به ایستگاه سمنگان، حک، جلایر، زنگنه، ملایر،فیروز آباد، گاماسیاب، بیستون و کرمانشاه جدید اشاره نمود.

طرح راه آهن غرب کشور موجب می شود که استان های غربی کشور از طریق شبکه خطوط ریلی سراسری بتوانند ارتباط بیشتری با تهران و سایر نقاط ایران برقرار نمایند و موجب می گردد که منطقه غرب از نظر اقتتصادی، فرهنگی و اجتماعی رشد چشمگیری داشته باشد. از طرفی متصل شدن خطوط ریلی ایران و عراق به یکدیگر موجب می گردد که ارتباط با اماکن متبرکه عراق کربلا، نجف و .. به راحتی برقرار شود.

امکانات ایستگاه راه آهن کرمانشاه

مدت زیادی نیست که از افتتاح راه آهن غرب کشور می گذرد و می توان گفت این ایستگاه راه آهن یکی از بزرگترین ایستگاه های راه آهن ایران می باشد. ایستگاه راه آهن کرمانشاه در بزرگراه امام خمینی شهر کرمانشاه واقع شده است و از لحاظ امکانات رفاهی هنوز چندان کامل نیست. از جمله امکانات رفاهی این ایستگاه می توان به دفتر فروش بلیط قطار در داخل خود ایستگاه، سالن انتظار بزرگ، غرفه فروشگاهی، دستگاه خود پرداز و ... اشاره نمود. در حال حاضر ایستگاه تاکسیرانی و اتوبوسرانی در محوطه این ایستگاه به منظور رفت و آمد مناسب مسافران راه اندازی نشده است اما مسافران می توانند با استفاده از تاکسی های خصوصی(آژانس)، تاکسی های سطح شهر و یا خودرو شخصی خود را به ایستگاه قطار برسانند. با توجه به آنکه مدت زیادی نیست که از تاسیس آن می گذرد، بنابراین سوت قطار در آن به طور مکرر به گوش نمی رسد و قطارهای محدودی در این ایستگاه توقف دارند.

برنامه حرکت قطار ایستگاه راه آهن کرمانشاه به این صورت است که دوبار در هفته حرکت قطار تهران به کرمانشاه و یکبار در هفته حرکت قطار مشهد به کرمانشاه در آن صورت می گیرید، البته در ایام اربعین قطار کرمانشاه به دلیل تعداد بالای مسافران فعالیت بیشتری دارد. امیدواریم که در آینده ای نه چندان دور شاهد شنیدن مکررصدای سوت قطار در این ایستگاه و پیشرفت شهر کرمانشاه باشیم.

مسافران برای خرید بلیط قطار کرمانشاه به مقصد تهران یا مشهد می توانند به صورت حضوی به دفاتر فروش بلیط مراجعه کنند که این روش امروزه تقریبا منسوخ شده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و یا اینکه به صورت آنلاین برای خرید بلیط اقدام نمایند و از مزایای خرید اینترنتی بلیط بهره مند شوند. از مطمئن ترین وب سایت هایی که می توان برای خرید بلیط قطار به آن ها مراجعه نمود می توان به مستر بلیط اشاره کرد که خدمات متنوعی را در رابطه با سفر و خرید بلیط ارائه می دهد.

در انتخاب بلیط قطار کرمانشاه به نوع قطار، نوع سرویس دهی، کیفیت امکانات، ساعت حرکت قطار و ... توجه کنید زیرا کاملا قیمت بلیط قطار را تحت تاثیر قرار می دهند. البته سفر با قطار جز سفرهای مقرون و کم هزینه محسوب می شود و مطمئن باشید با انتخاب قطار برای سفر به کرمانشاه سفری ایمن،  راحت و لذت بخشی خواهید داشت.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.