بلیط قطار جمکران

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

جمکران تا تهران
 
2 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار جمکران از مِستربلیط

مسجد جمکران دومین میعادگاه عاشقان و مقصد گردشگری مذهبی در قم است. سفرهای مذهبی امروزه به عنوان سفری پرسود در صنعت گردشگری محسوب می شود که توجه زیادی از کشوران را به خود جلب کرده است. لازم به ذکر است که بگویم این صنعت ویژگی های مهمی در بین دیگر سفرهای گردشگری را دارا می باشد. که یکی از این ویژگی های تاثیر نداشتن شرایط آب وهوایی در مسافرت به این مقاصد مذهبی است. صنعت گردشگری قدمت آن برابر است با پیشینه فرهنگ دینی و به طور کلی می توان گفت زیارت و سفرهای مذهبی ریشه در اعتقادات افراد دارد که همین موضوع یکی از عوامل توسعه و اهمیت آن در بین کشورهای مختلف جهان است. 

شهر قم به عنوان یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری زیارتی در جهان است که بعد از خراسان رضوی دومین مقصد مذهبی در کشور می باشد. حرم مطهر حضرت معصومه که یکی از بخش های مهم گردشگری محسوب می شود بعد از آن مسجد جمکران در 6 کیلومتری قم قرار گرفته است، یکی از پر بازدیدترین مکان هایی است که زائران و گردشگران زیادی به آن جا می روند، این مسجد دارای پیشینه ای قابل توجه و معماری بی نظیر است که توجه اکثر گردشگران را به خود جلب می کند. برای مسافرت به این شهر زیارتی و مسجد جمکران می توانید از طریق اینترنت با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود کنید.

 در کتاب تاریخ قم در مورد چگونگی شکل گیری این مسجد سخن هایی نوشته شده است که یکی از آن ها به نوشته حسن بن محمد بن حسن قمی می باشد که از علمای بزرگ جهان اسلام است. او در مورد تاریخ مسجد جمکران این گونه می گوید، شب 17 ماه مبارک رمضان در خانه خود خوابیده بودم که جماعتی به ان جا آمدند و مرا بیدار کردند و گفتند باید دستور امام محمد مهدی صاحب الزمان را به جا آوری که تو را فرا می خواند سپس در ادامه می گوید از سرای خود برخاستم و به مکان مورد نظر رفتم در آن جا جمعی از بزرگان را دیدم آن ها مرا به مسجد جمکران کنونی بردند، وقتی به آن جا رسیدم دیدم تختی را قرار داده اند و فرشی نیکو را بر روی آن پهن کرده اند و جوانی حدودا سی ساله بر روی تخت نشسته است و پیرمردی بر روی زمین و برای جوان سی ساله کتاب می خواند و تعدادی از مردان دور جوان جمع بودندو نماز می خوانند. 

در این میان امام مهدی عج حسن مثله را فرا می خواند و به وی می گوید برو به حسن بن مسلم بگو که چندین سال است که تو زمین را می سازی و ما خراب می کنیم و پنج سال است که در حال کشاورزی می باشی، تو دیگر نباید در این زمین های زراعی کشاورزی کنی و باید هرچه از این زراعت ها نفع کرد های برگردانی تا ما در این جا مسجدی را بنا کنیم. 

این زمین را خداوند از دیگر زمین ها موجود برگزیده می داند که تو آن را برای خود می دانی، خداوند دو پسر را از تو گرفت اگر از این کار دست بر نداری عذاب الهی بر تو فرو می ریزد. حسن مثله به امام زمان می گوید که مردم حرف او را باور نمی کنند و در جواب به او می گوید تو برو کارت را انجام بده ما یک نشانه در این جا خواهیم گذاشت که گواه حرفای تو باشد و این چنین بود که این مسجد به دست حسن مثله ساخته شد. زمانی که تصمیم گرفتید به زیارت این مسجد که تاریخچه ای بی نظیر دارد بروید می توانید با خرید بلیط قطار جمکران راهی سفر شوید و خاطره ای لذت بخش از سفر ب دست آورید. استان قم یکی از پل های ارتباطی و مهم کشور است که از سمت جنوب با اصفهان، از شما با تهران، از غرب با مرکزی و از شرق با سمنان هم جوار می باشد. استان قم به دلیل داشتن عمارت ها و بناهای قدیمی یکی از مناطق تاریخی کشور به حساب می آید. مهم ترین دلیل بازدید کنندگان داخلی و خارجی از استان قم وجود مسجد جمکران و حرم حضرت معصومه است. به دلیل اینکه قم در منطقه ای کویری قرار دارد در تابستان ها هوای این استان و اطراف آن بسیار گرم می شود و همین طور با مشکل کم آبی رو به رو است. یکی از جاذبه های گردشگری قم مسجد جمکران است که همه سال مخصوصا در عید نیمه شعبان گردشگران زیادی را به خود می بیند.

ایستگاه راه آهن جمکران و معرفی امکانات آن

معمولا هر شهری برای رفت و آمد مسافران و گردشگران خود دارای مسیرهای ریلی است که جمکران هم از این حیث مستثنا نمی باشد. مسجد جمکران دارای یک ایستگاه راه آهن است که فقط هفته ای یکبار قطار در آن تردد دارد. مسیر قطار از تهران تا جمکران تنها دو ساعت طول می کشد، این ایستگاه با وسعت 8 کیلومتر در کنار مسجد جمکران قرار گرفته است و مسافران می توانند هنگام سفر به راحتی خود را به این مسجد برسانند. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود دارای امکاناتی است. از جمله امکانات ایستگاه راه آهن جمکران شامل: نماز خانه، سرویس های بهداشتی، پارکینگ برای خودروها، ایستگاه های تاکسیرانی برای جا به جایی مسافران، دفتر نگهبانی و دفتر رئیس ایستگاه می باشد.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل مثل هواپیما بسیار راحت تر است و نیازی نیست ماه ها قبل از سفر بلیط خود را تهیه کنید، هنگامی که تصمیم به سفر می گیرید کافی است که وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه راه آهن شوید. در آن جا می توانید بلیط خود را خریداری کنید و یا اگر دفاتر فروش بلیط در آن جا وجود نداشت می توانید از طریق اینترنت اقدام به تهیه بلیط مورد نیاز خود نمایید. یکی از علت محبوبیت قطار برای مسافرت می تواند امنیت آن در برابر خطرات تصادفات جاده ای باشد، همچنین خرید بلیط قطار مخصوصا برای مسیرهای نزدیک معقولانه و مقرون به صرفه تر از دیگر وسایل حمل و نقل می باشد.

آدرس راه آهن جمکران

راه آهن جمکران واقع در استان قم و در نزدیکی انبار کاشی سرامیک مهابادی و همچنین آستان امامزاده جعفر غریب قرار دارد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد جمکران

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.