vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار هشتگرد

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

هشتگرد تا تهران
 
1 ساعت و 30 دقیقه
هشتگرد تا کرج
 
50 دقیقه
هشتگرد تا زنجان
 
3 ساعت و 10 دقیقه
هشتگرد تا قزوين
 
1 ساعت و 10 دقیقه
هشتگرد تا تاکستان
 
1 ساعت و 40 دقیقه
هشتگرد تا خرم دره
 
2 ساعت و 10 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار هشتگرد از مِستربلیط

هشتگرد یکی از شهرهای استان البرز می باشد که اراضی آن به اراضی پشتبند مربوط می شود، هشتگرد مرکز شهرستان هشتگرد است و در بخش مرکزی واقع شده است همچنین در فاصله 5 کیلومتری از استان البرز قرار دارد. نام هشتگرد در واقع درست آن هشتگرت است که از عدد 8 و کلمه گرت تشکیل شده است، گرد به معنای آبادی یا دژ می باشد که هشتگرت معنی هشت دژ یا هشت آبادی را می‌دهد. گرت در زبان فارسی همان گرد تلفظ می شود اما تلفظ صحیح آن گرت می باشد. نصیرالدین ابوالرشید عبدالجلیل قزوینی که در قرن هشتم می زیسته یکی از علمای آن زمان بوده و در کتاب خود در مورد اسماعیل احدیان که یکی از ملاحده ها بوده است این چنین می نویسد: زمانی که اسماعیل شیعه شد و الحادش ظاهر شد از ترس دهخدای آن زمان از هشتگرد فرار کرد و بعد از مدت ها فوت شد. 

نصیرالدین ابوالرشید در مورد دهخدا به اسم عبدالصمد بن فخرآور یاد کرده است، دلیل این چنین اسمی برای دهخدا پذیرفتن دین شیعه بود که بعد ها او را به قتل رسانند. در لغت نامه دهخدا در مورد هتشگرد چنین نوشته شده است: هشتگرد روستایی است از توابع استان کرج که دارای 809 خانواده است، آب آن جا از رود کردان تهیه می شود و محصولات کشاورزی آن غله، صیفی جات، انگور و لبنیات است. هنگامی که تصمیم گرفتید به شهر جدید هشتگرد سفر کنید می توانید از طریق اینترنت با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود نمایید.

زمین های این شهر قبل از سال 1320 هجری از طرف دولت عرضه می شد، بعد از گذشت چندی شخصی به نام گورگیان به این شهر آمد و زمین های آن را به قیمت 900000 ریال خرید. املاکی که توسط این شخص خریداری شد شامل 6 روستا بود که یکی از آن ها روستای هشتگرد بوده است. این شخص در سال های اول کشت محصولات پولی را که برای خرید این املاک داده بود به دست آورد و در سال بعد بعضی از زمین های خود را فروخت، بعضی از خریداران این املاک از لک های مهاجر بودند که در صحنه کرمانشاه زندگی می کردند. به همین دلیل است که بسیاری از زمین های این شهر تحت تملک مالکین لک است. طبق تعریفاتی که شنیده می شود هسته اولیه این شهر در تپه باستانی چال هشتگرد بوده که در جنوب غربی این شهر واقع است. 

از لحاظ بافت شهری هشتگرد شامل 8 منطقه می شود. منطقه جنوب غربی که شامل محله های وحدت بالا و پایین و کرد آباد بود. منطقه اطراف جاده اصلی، منطقه شمال شهر که شهرک ولیعصر در این منطقه می باشد. منطقه شمال غربی که شامل شهرک بعثت و شهرک کوثر می شود. منطقه شرقی که محله های والفجر، گاواز محله و پارک مادر را در خود جای داده است. منطقه جنوب شهر که خیابان مدرس در آن جا واقع شده و منطقه شمال شرقی که بیشتر ساخت و سازهای جدید در آن جا صورت گرفته است. شهرک صنعتی شهر هشتگرد در امتداد بزرگراه تهران-قزوین قرار گرفته و یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی در کشور می باشد. این شهرک در شمال شهرک ولیعصر از شرق تا غرب ادامه یافته و باعث تولید شغل برای شهروندان شده است. برای سفر به این شهر می توانید با خرید بلیط قطار هشتگرد راهی سفر شوید و تجربه ای بی نظیر از سفر خود به دست آورید.

سفر به شهر هشتگرد و دیدن مناظر طبیعی و گردشگری آن خالی از لطف نمی باشد. یکی از جاذبه های گردشگری هشتگرد غار هیو است که در فاصله 8 کیلومتری از این شهر قرار گرفته است، این غار یکی از غارهای آهکی محسوب می شود و قدمت آن به دوران پارینه سنگی بر می گردد. روستای خور از دیگر جاذبه های گردشگری هشتگرد می باشد که تمدنی کهن دارد، امام زاده سلیمان تپه های قدیمی و درخت های چنار چندین ساله از جاذبه های گردشگری این روستا هستند. روستای فشند هم از دیگر روستاها در هشتگرد است که در فاصله 8 کیلومتری از این شهر واقع شده است و 75 کیلومتر از تهران فاصله دارد. امام زاده جعفر در داخل شهر هشتگرد قرار دارد و یکی از قدیمی ترین بناهای موجود در آن شهر است. رستوران نقش جهان هم یکی از جاذبه های گردشگری هشتگرد به حساب می آید این رستوران در بلوار اصلی هشتگرد قرارگرفته است.

ایستگاه راه آهن هشتگرد و معرفی امکانات آن

معمولاً هر شهری برای رفت و آمد مسافران و گردشگران دارای ایستگاه های ریلی است که شهر هشتگرد هم یک ایستگاه راه آهن را در خود جای داده است. ایستگاه راه آهن هشتگرد در فاصله 380 کیلومتری از راه آهن تهران احداث شده است و روزانه چند قطار مسافربری در این مسیر مشغول به رفت و آمد هستند. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود دارای امکاناتی است. از جمله امکانات ایستگاه هشتگرد شامل: نمازخانه، سرویس های بهداشتی، تابلو اعلانات، دفتر نگهبانی، پارکینگ برای خودروها، ایستگاه تاکسی رانی برای رفت و آمد مسافران و دفتر رئیس ایستگاه می شود.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل مثل هواپیما و اتوبوس بسیار راحت تر است و نیازی نیست ماه ها قبل از سفر بلیط مورد نیاز خود را رزرو کنید، زمانی که تصمیم به سفر می گیرید کافی است وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه راه آهن شوید در آن جا می توانید بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید و یا اگر فاقد دفاتر فروش بلیط بود از طریق اینترنت اقدام به خرید بلیط نمایید. یکی از علت های محبوبیت قطار برای سفر می تواند امنیت آن نسبت به خطرات تصادف جاده ای باشد. خرید بلیط قطار مخصوصا در زمان هایی که مسیر شما زیاد دور نیست از دیگر وسایل رفت و آمد معقولانه ترو مقرون به صرفه تر می باشد. زمانی که قرار است مسافرت شما طولانی باشد و ساعت ها در راه باشید استفاده از قطار می تواند سفری بی نظیر را برای شما به وجود آورد، علاوه بر این مجبور نخواهید بود که فضای کوچک خودرو را تحمل کنید و از سفر خود خسته شوید.

آدرس راه آهن هشتگرد

راه آهن هشتگرد در استان البرز و خیابان راه آهن شهرستان هشتگرد واقع شده است.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.