بلیط قطار هفت تپه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

هفت تپه تا تهران
 
14 ساعت و 10 دقیقه
هفت تپه تا اهواز
 
1 ساعت و 30 دقیقه
هفت تپه تا خرمشهر
 
3 ساعت و 30 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار هفت تپه از مِستربلیط

زمانی که از اهواز به سمت شوش روانه می شوید در این مسیر شهری به اسم هفت تپه وجود دارد که در این شهر تابلو های کارخانه های نیشکر توجه شما را به خود جلب می کند این شهر مانند یک منطقه صنعتی با جمعیتی کم دیده می شود در حالی که اهمیت و ارزشمند بودن این شهر به پیشینه تاریخی و قدمت آن بر می گردد که به دوره عیلامی مربوط می شود، هفته تپه در 25 کیلومتری معبد چغازنبیل واقع شده است، اگر پایگاه تحقیقاتی چغازنبیل در نزدیک هفت تپه قرار نداشت معروفیتش را مدیون مزارع های نیشکر می شد. قدمت و پیشینه این شهر در طول تاریخ به فراموشی سپرده شده است که دلیل آن هم می تواند قرار گیری آن در بین معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی شوش باشد که هر دو از جایگاه تاریخی مهمی برخوردار هستند. 

اگر شخم زدن برای محصول کشاورزی نیشکر نبود این شهر همچنان ناشناخته باقی می ماند، در سال 1344 که بولدوزورهای نیشکر در حال آماده سازی و مسطح نمودن زمین بودند شهر هفت تپه را از زیر خاک کشف کردند همچنین علاوه بر شهر هفت تپه قدیمی ترین طاق قوسی جهان را نیز پیدا کردند. برای سفر به این شهر زیرخاکی می توانید از طریق اینترنت با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط اقدام به خرید بلیط خود در سریع ترین زمان ممکن نمایید.

 عزت الله نگهبان که از سرپرست های هیئت حفاری بود کارش را از دیوارهای خشتی و طاق های آجری شروع کرد و حفاری را با به وجود آوردن شبکه هایی در این منطقه به طرف جنوب ادامه داد و اکنون در اطراف مزارع نیشکر مقبره تپتی اهر و ملکه اش وجود دارد که به وسیله حفاری های این منطقه پیدا شده اند. با وجود اینکه حفاری های زیادی در این محوطه و موزه تپتی اهر صورت گرفته است متاسفانه هنوز این منطقه در مسیر راه های گردشگری قرار نگرفته است. یک مشکل اصلی که در این منطقه وجود دارد این است که شبانه احشام به مزارع نیشکر حمله ور می شوند به طوری که بر روی تپه ها رد پاهای آن ها را می توان مشاهده کرد. 

اکتشافاتی که در این منطقه صورت گرفته است را در موزه هفت تپه می توان دید. یک گور خمره ای را در هفت تپه کشف کرده اند که سالم ترین گور دخمه ای است که تا به امروز کشف شده است و یک اسکلت داخل آن قرار گرفته است که آن را در موزه هفت تپه نگه داری می کنند. در این شهر به دلیل اینکه آزمایشگاه های مناسب و آثار باستانی مختلفی وجود دارد باستان شناسان آن را برای انجام پژوهش های خود انتخاب می کنند. دانشجویان و استادان زیادی برای کاوش های باستانی به این منطقه سفر می کنند. اگر شما هم علاقه مند به دیدن این آثارهای باستانی کشف شده می باشید می توانید با تهیه بلیط قطار هفت تپه سفر تاریخی خود را رقم بزنید.

هفت تپه در حقیقت از 14 تپه تشکیل شده است که در 15 کیلومتری شهر شوش قرار دارد. در سال 1388 تیم مشترکی از باستان شناس های آلمانی و ایرانی کاوش های جدیدی را در این محوطه باستانی انجام دادند که به اکتشافات جالبی رسیدند از جمله آن ها بقایایی از زیگورات است که از نمونه مشابه آن یعنی چغازنبیل حدود 200 سال قدیمی تر است. در نزدیکی کاخی که در این شهر پیدا شده شواهدی بر قتل و عام وجود دارد، باقی مانده هایی از صدها قربانی که بر روی هم دیگر دفن شده اند. همچنین یک کارگاه ساخت الوار را در این منطقه کشف کردند که هنر صنایع دستی را در امپراتوری باستان نشان می دهد. اشیاهای مختلفی در این منطقه کشف شده است که می تواند جای جاذبه های گردشگری را پر کند که از جمله آن ها مهر های سنگی و گلی به همراه اثر مهره ها، ظروف سفالی مانند کوزه های کف گرد و نوک تیز، ظرف های سفالی که کشف شده است یا از ظرف های ساده بوده اند یا از نوع ظرف های منقش شده با رنگ قهوه ای تیره و روشن، سردیس های گلی که در ایران باستان برای نقاشی دیواری به اشکال هندسی از آن استفاده می کردند. بدن های فلزی حیواناتی که به روش ریخته گری ساخته شده اند و ... می باشد.

ایستگاه راه آهن هفت تپه و امکانات آن

هر شهری معمولا برای مسافران و گردشگران خود دارای ایستگاه های ریلی می باشد که شهرستان هفت تپه هم از این حیث مستثنا نمی باشد. ایستگاه راه آهن هفت تپه که در جنوبی ترین نقطه اداره کل راه آهن زاگرس قرار دارد از لحاظ صنعتی بسیار اهمیت دارد و صنایعی مثل کشت نیشکر و تولید کاغذ پارس در آن جا قرار دارد. هر ایستگاهی برای رفاه حال مسافران دارای امکاناتی است، از جمله امکانات ایستگاه راه آهن هفت تپه بوفه، نمازخانه، تابلو اعلانات، پارکینگ، ایستگاه تاکسی رانی برای جا به جایی مسافران و دفتر اطلاعات برای راهنمایی مسافران است.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل دیگر بسیار راحت تر است و نیازی نیست ماه ها قبل از مسافرت بلیط خود را رزرو کنید، هنگامی که تصمیم به سفر می گیرد کافی است که وسایل خود را آماده کنید و به ایستگاه راه آهن بروید در آن جا می توانید برای سفر خود بلیط تهیه کنید و یا اینکه اگر دفاتر فروش بلیط در آن جا وجود نداشت از طریق اینترنت در سریع ترین زمان ممکن اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود نمایید. علت محبوبیت سفر با قطار می تواند امنیت در برابر خطرات ناشی از تصادفات جاده ای باشد و علاوه بر این مجبور نخواهید بود فضای کوچک خودرو را تحمل کنید و سفر خسته کننده اید را نظاره گر باشید. 

در مسیرهایی که طولانی هستند و ممکن است ساعت ها طول بکشند انتخاب این وسیله نقلیه می تواند خستگی سفر را با داشتن مناظر بکر خطوط ریلی کمتر کند و لازم به ذکر است که بگوییم خرید بلیط قطار از سایر وسایل حمل و نقل دیگر مثل هواپیما و اتوبوس مقرون به صرفه تر می باشد. اگر از کسانی هستید که علاقه ای به سفرهای هوایی ندارید مسافرت با قطار می تواند بهترین گزینه برای سفر شما باشد.

آدرس راه آهن هفت تپه

راه آهن هفت تپه در مجاور کاخ هفت تپه قرار دارد. این راه آهن در شهری به همین نام که از توابع استان یزد است، واقع شده. 

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد هفت تپه

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.