بلیط قطار فیروزکوه

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

فیروزکوه تا تهران
 
4 ساعت
فیروزکوه تا ساري
 
4 ساعت و 10 دقیقه
فیروزکوه تا گرمسار
 
2 ساعت و 40 دقیقه
فیروزکوه تا گرگان
 
7 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار فیروزکوه از مِستربلیط

زمانی که از زندگی شهری و آلودگی های آن خسته می شوید بهترین کار برای اینکه سفری بدون دغدغه را تجربه کنید انتخاب مکانی مناسب برای استراحت می باشد. فیروزکوه می تواند از جمله جاهایی باشد که برای سفر خود انتخاب می کنید. فیروزکوه شهری کوهستانی است که تمامی اطراف آن را چشمه ها و رودخانه ها در بر گرفته اند. فیروزکوه را معمولاً با جاده آن می شناسند که به قائم شهر منتهی می شود. این شهر در منتهی الیه شمال شرقی تهران قرار گرفته است که از جنوب وجنوب شرقی به شهرستان سرخس، از شمال و شرق به استان مازندران و از غرب به دماوند محدود می شود. 

شهرستان فیروزکوه روی قسمتی از کوه های مرکزی قرار دارد به همین دلیل دارای ناهمواری های زیادی است. قله های مرتفعی مثل میشینه مرگ لزرو مانند دیواری این شهرستان را از مناطق شمالی ایران جدا کرده است. از لحاظ ویژگی های آب و هوایی این شهرستان دارای زمستان های سرد و تابستان های خنک و معتدل است که متوسط بارندگی سالانه حدود 230 میلی متر است. مساحت شهرستان فیروزکوه 2261 کیلومتر مربع است که حدود 12 درصد از خاک تهران را به خود اختصاص داده است. فیروزکوه بر طبق تقسیماتی که انجام داده اند دارای دو بخش مرکزی و ارجمند است و در سال 1385 منطقه ارجمند به شهر تبدیل شد. برای سفر به این شهرستان می توانید از طریق سایت معتبر مستر بلیط اقدام به خرید بلیط مورد نظر خود نمایید.

 ساکنان اصلی فیروزکوه از اقوام آریایی هستند و زبان و گویش ان ها به زبان مازندرانی است. علاوه بر این حدود 400 سال پیش اقوامی از کردان ایل نشین به حوالی ارومیه در زمان صفویان تبعید شدند و بعضی از افراد ایل اصانلوی گرمسار و شاه حسین الیکایی و کرد ها در شهرستان فیروزکوه ساکن شدند. فیروزکوه با داشتن حدود 59220 هکتار زمین کشاورزی 1/21 درصد از زمین های زیر کشت استان تهران را در اختیار دارد و از این میزان حدود 81 درصد آن به کشت محصولات سالانه و 19 درصد آن به تولید محصولات باغی اختصاص دارد، از بین آن ها گندم و جو به عنوان مهم ترین محصولات کشاورزی و قیسی و گردو از مهم ترین محصولات باغی به شمار می روند. 

در مورد دامپروری با وجود اینکه استعداد های فروانی در این شهرستان وجود دارد نتوانسته اند از آن به درستی استفاده کنند و تنها توان تولید 15300 تن شیر را دارا هستند، اما در قسمت صنعت و معدن وضعیت مناسب تری دارند، وجود معدن های شن و ماسه، سنگ های لاشه ساختمانی، آهک سیلیس و کائولون و کارخانه سیمان شهرک صنعتی در این منطقه باعث رونق گرفتن اقتصاد فیرزکوه شده است.

فیروز کوه به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی که دارد یکی از مناطق بی نظیر استان تهران است و دارای زیستگاه های مهم حیات وحش و شکارگاه های استان به شمار می رود. منطقه شکار ممنوع کاوه که مساحتی حدود 174000 هکتار دارای پوشش گیاهی متنوعی است که انواع حیوانات از جمله قوچ، میش، کل، بز، آهو، گراز، پلنگ، روباه، خرس، خرگوش و انواع پرندگان و خزندگان در آن وجود دارند. منطقه شکار ممنوع کوه در شرق فیروزکوه قرا دارد که پوشش گیاهی آن شامل ارس، پسته، گردو، باریجه، آویشن، شقایق، کاکوتی، گلپر و زنبق وحشی است. 

این شهرستان دارای مناطق دیدنی متنوعی است که گردشگرانی زیادی را به خود جذب می کند. به خاطر سردی هوا بیشتر در فصل های گرم سال مردم برای بازدید از آثار تاریخی و دیدنی به فیروزکوه می روند. از جاذبه های گردشگری فیروزکوه تنگه واشی است که دارای نقش برجسته های به جای مانده از حکومت قاجاریان می باشد و همچنین می توان گفت این شهرستان دارای کاروانسرا ها، قلعه قدیمی، گورستان های قدیمی و امام زاده های مختلفی است. از جمله دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان شامل چشمه آب معدنی خمده، دریاچه سد لزرو، قلعه لاجرود، حبله رود، امام زاده اسمائیل و غار بور نیک می باشد. برای لذت بردن از این جاذبه های بی نظیر می توانید با تهیه بلیط قطار فیروزکوه سفر خود را آغاز کنید.

در این شهرستان اولین کارخانه صنعتی به وسیله شرکت های ریخته گری در سال 1351 هجری شمسی تاسیس شد. این کارخانه 200 نفر نیروی کار دارد. برای ایجاد شغل برای افراد بیکار این شرکت اقدام به ساخت و سازهای دیگر نموده است که شامل تاسیس دو کارخانه می شود و این کار رشد صنعت فیروزکوه را در پی خواهد داشت. در سال های اخیر با ساخت و سازهای غیر اصولی و خلاف مقررات مهندسی باعث شده اند که سازه های شهری با کارخانه ماسه همجوار شوند و باید کارخانه را جا به جا کند تا آسایش شهروندان فراهم شود.

معرفی ایستگاه راه آهن فیروزکوه و امکانات آن

طبق گزارشاتی که موجود است ساختمان ایستگاه راه آهن فیروزکوه مستطیل شکل است و در سمت شمال فیروزکوه در دو طبقه ساخته شده است که در سال 1310 احداث گردیده است یعنی قبل از احداث راه آهن سراسری، فیروزکوه مجهز به خطوط ریلی بوده است. هر ایستگاهی معمولاً از امکاناتی برخوردار است. طبقه اول شامل انبار کالا، سالن انتظار برای مسافرین، دفتر نگهبانی و طبقه دوم محل زندگی رئیس ایستگاه می باشد.

قطارها انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به ویژگی های آن ها بلیط مورد خود را تهیه کنید. سفر با قطار خطرات رانندگی با خودروی شخصی را ندارد و مجبور نمی شوید خود را در فضای کوچک ماشین حبس کنید با مسافرت با قطار می توانید از زیبایی جاده ای لذت کافی را ببرید و سفری بی نظیر را تجربه کنید. خرید بلیط قطار و سفر با این وسیله نقلیه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد و هزینه ای کمتر نسبت به سفر با هواپیما و اتوبوس را در پی دارد و همچنین ایمنی بیشتری را هم دارا می باشد. مزیت دیگری که برای سفر با قطار می توان گفت این است که کسانی که روحیه ماجراجویی دارند و علاقه مند به سفر با قطار هستند می توانند در کم ترین زمان ممکن بلیط خود را تهیه کنند و راهی سفر شوند.

آدرس راه آهن فیروز کوه

راه آهن فیروز کوه در استان تهران ، منطقه فیروزکوه خیابان ملاجعفری واقع شده است.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.