بلیط قطار اسلامشهر

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی قطار اسلامشهر از مِستربلیط

اسلامشهر یکی از شهر های پر اهمیت و تاریخی استان تهران می باشد که حدود 12 اثر تاریخی خود را به ثبت آثار ملی رسانده است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای تهران است که از سمت شمال غرب به شهریار و از جنوب و شرق به ری و از غرب به رباط کریم منتهی می شود. قدمت احداث این شهر به حدود 5 هزار سال قبل از میلاد بر می گردد. اسلامشهر یا شادشهر یکی از قدیمی ترین سرزمین های اول انقلاب ایران است. با توجه به پژوهش هایی که در جنوب این شهر انجام شده است و اشیاهایی را که کشف کرده اند می توان این ادعا را اثبات نمود و طبق باستان شناسی هایی که در جنوب این شهر انجام گرفته است می توان گفت در دوران حکومت ساسانیان این منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و همچنین در دوران حکومت آل بویه و سلجوقیان به عنوان قلعه نظامی از اسلامشهر استفاده کرده اند. 

قلعه های چند هزار ساله ای که در این شهرستان در حال تخریب هستند گواه این مسئله هستند. روستای نظام آباد، چیچکلو و شهرک واوان نشانه هایی از تمدن های پیشین دارند. احداث روستای موسی آباد که اکنون به عنوان یکی از محلات شهری شناخته می شود به دوران موسی الهادی برادر هارون در سال 146 هجری بر می گردد. امام زاده هایی که قدمت آن ها به دوران صفویه و قاجاریه می رسد نشان دهنده این موضوع هستند. زمانی که تصمیم برای مسافرت به این شهر گرفتید می توانید با تهیه بلیط از سایت معتبر مستر بلیط راهی سفر شوید.

 پیدایش اسلامشهر در اطراف روستایی به اسم قاسم آباد شاهی شروع شده است که ساکنان اولیه آن در قرن دهم هجری می زیسته اند. ساکنان این شهر در اطراف و حاشیه های شهر مشغول به زراعت و کشاورزی بوده اند و در مواقعی که جنگ میان کشورها شروع می شد در برابر غارت گران و یاغیان از خود دفاع می کردند. در سال 1300 هجری حدود 100 خانواده روستایی در داخل قلعه های آن جا زندگی می کردند که به مرور زمان با توجه به ازدیاد جمعیت مشغول به ساخت منازل مسکونی در اطراف قلعه نمودند. در سال 1340 با توجه به مهاجرت های فروان به سوی تهران باعث شدند که اسلامشهر به منطقه ای پر از جمعیت تبدیل شود. در سال 1355 اماکن مسکونی و تجاری زیادی در نقاط مختلف اسلامشهر ساخته شد و در سال 1365 با توسعه شهری و ادغام روستای اطراف باعث به وجود آمدن فضای فعلی اسلامشهر شد.

هر شهری معمولا دارای جاذبه های گردشگری متنوعی می باشد که برای جذب توریست های داخلی و خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تپه های باستانی و تاریخی فراوانی در این منطقه وجود دارد که یکی از آن ها تپه مافین آباد در حاشیه روستایی به همین نام است، بر اساس گزارش های باستان شناسی قدمت این تپه به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می گردد علاوه بر این آثاری از دوران اسلامی در این تپه کشف شده است، این تپه یکی از آثار تاریخی شهر اسلامشهر است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و تپه چیچکلو از دیگر تپه های هایی می باشد که در دو کیلومتری اسلامشهر واقع شده و قدمت آن به دوران اسلامی بر می گردد. در روستایی به اسم واوان تپه ای به این همین اسم وجود دارد که در بخش مرکزی اسلامشهر واقع شده و قدمت آن به دوران حکومت اشکانیان بر می گردد و همچنین تپه های ده عباس، سفید گلدسته و تپه نظام آباد از دیگر تپه های تاریخی و باستانی این شهر هستند. اگر قصد بازدید از این تپه های تاریخی را دارید می توانید بلیط قطار اسلامشهر را تهیه کنید و سفر تاریخی خود را شروع نمایید.

در شهر اسلامشهر یخچال هایی وجود داشته است که برای انبارهای آب از ان ها استفاده می شده است. یخچال علی آباد در روستای علی آباد واقع شده که مجموعه ای از تأسیسات تاریخی و فرهنگی در آن بنا شده است و از یک آب انبار و دیوار برای انبار کردن آب تشکیل شده است. این بنای تاریخی یکی از آثاری است که به ثبت ملی رسیده است. یخچال ترشنبه از دیگر یخچال هایی است که به دوران صفویه بر می گردد و در جاده احمد آباد قرار دارد. در گذشته ها که کمبود آب وجود داشته و گرمای شدید حاکم این مناطق بوده از این یخچال ها برای انبار کردن آب استفاده می کرده اند. اسلامشهر امام زاده های مختلفی را درون خود جای داده است که از جمله آن ها امام زاده غیبی، امام زاده عیسی، امام زاده ابوطالب، امام زاده سید رضا، امام زاده اسماعیل، امام زاده ابراهیم، امام زاده محمد و امام زاده عقیل است.

ایستگاه اره آهن اسلامشهر و معرفی امکانات آن

هر شهری معمولا برای رفت و آمد مسافران خود و گردشگران دارای خطوط ریلی می باشد که شهر اسلامشهر هم از این حیث مستثنا نمی باشد. ایستگاه راه آهن اسلامشهر در سال 1376 احداث شده است. این ایستگاه در 25 کیلومتری تهران واقع شده که روزانه به مقاصد مختلف حرکت دارد و پذیرای قطار های خطوط ریلی دیگر می باشد. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود دارای امکاناتی است. از جمله امکانات ایستگاه راه آهن اسلامشهر شامل: سرویس های بهداشتی، سالن انتظار برای مسافران، نمازخانه، دفتر نگهبانی و پارکینگ می شود.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل حمل و نقل بسیار راحت تر است و نیازی نیست برای مسافرت از ماه ها قبل بلیط خود را رزرو کنید، کافی است زمانی که تصمیم به مسافرت می گیرید وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه راه آهن شوید و در آن جا بلیط خود را تهیه کنید اگر هم ایستگاهی فاقد دفاتر فروش بلیط بود می توانید از طریق اینترنت اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود نمایید. خرید بلیط قطار در مقایسه با وسیله های مسافربری دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. علت محبوبیت انتخاب قطار برای مسافرت می تواند ایمن بودن در برابر خطرات تصادفات جاده ای باشد. زمانی که سفر شما قرار است ساعت ها طول بکشد و مدتی طولانی را در راه باشید مسافرت با قطار می تواند سفری خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

آدرس راه آهن اسلامشهر

راه آهن اسلامشهر در استان تهران و در نزدیکی سالن ورزشی آپرین قرار دارد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد اسلامشهر

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.