بلیط قطار ازنا

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

ازنا تا اهواز
 
8 ساعت و 50 دقیقه
ازنا تا تهران
 
7 ساعت
ازنا تا مشهد
 
18 ساعت و 30 دقیقه
ازنا تا انديمشک
 
7 ساعت
ازنا تا قم
 
5 ساعت و 10 دقیقه
ازنا تا خرمشهر
 
11 ساعت

راهنمای خرید اینترنتی قطار ازنا از مِستربلیط

شهر ازنا از توابع استان لرستان، داری یک جمعیت بیش از 45 هزار نفری بوده که در دشت جاپلق قرار دارد. دلیل اینکه به این شهر ازنا گفته می شود این است که در دوران صفویه عده ای از بزرگان و اشراف زاده های گرجستان به این منطقه نقل مکان کرده بودند که به سران آنها ازنائور می گفتند، از این رو نام این ناحیه را ازنا یعنی اشراف‌ زاده گذاشتند. این شهر در قسمت جنوبی با شترانکوه و سفیدکوه، در قسمت غربی با چشمه قل قل، تیان و دورود، از ناحیه شمال با مؤمن آباد و شازند و نهایتا در قسمت شرقی با شهر الیگودرز همسایگی دارد. ازنا در واقع هفتمین شهراستان لرستان از دید جمعیتی بشمار می آید. بیشتر مردم این منطقه با لهجه لری ثلاثی و لری بختیاری صحبت می کنند.

نکته جالب اینکه ازنا در گذشته جزء مناطق شهرستان اراک به حساب می آمد که اکنون آن را از توابع لرستان می دانیم. سال 1317 ازنا یک دهستان بود و بعد از گذشت 13 سال با پیشرفت هایی که داشت به شهر بدل گشت. نهایتا با تلاش های آقای علی محمد بشارتی وزیر کشور وقت، توانست مستفل از الیگودرز به یک شهرستان تبدیل شود که همان شهر ازنا را به عنوان مرکز آن معرفی کردند. همچنین از سال 1340 به بعد این شهر مرکز بخش جاپلق از مجموعه شهرستان الیگودرز می باشد.

ازنا داری خاکی غنی و حاصلخیز است و تقریبا 80 درصد زمین های آن پتانسیل کشاورزی را دارند. مهمترین و پر بارترین محصول این شهر لوبیا می باشد. دشت های فوق العاده زیبا و طبیعت بکر ازنا باعث شده که در کشور ما با نام پایتخت طبیعت لرستان شناخته شود. این شهر مناطق دیدنی زیادی برای بازدید دارد که روستاهای آن جزء همین مناطق هستند زیرا مردمی مهمان‌ نواز دارند و باعث جذب گردشگر می شوند. جاذبه های تفریحی، گردشگری، مذهبی و تاریخی ازنا به حدی زیاد می باشد که زمینه های رشد صنعت گردشگری در این شهر را فراهم کرده است.

توریست های زیادی به این شهر زیبا و خاطره انگیز سفر می کنند که از طبیعت  و جاذبه های آن لذت ببرند. برخی از آثار دیدنی ازنا شامل: پارک جنگلی و کوهستانی اشترانکوه، روستای زیبای کمندان، تونل طبیعی برفی در دامنه‌ اشترانکوه، روستای دربند که راه ‌آهن تهران –خرمشهر از ایستگاه راه آهن آن می گذرد، چشمه یا چاه تیان که به صورت فصلی خود را نشان می دهد، چشمه قُل قُل یا قلقلی، روستای دره تخت، امام‌ زاده قاسم که بنای ساخته شده آن مربوط به قرن هشتم است، قلعه دز، قلعه تاریخی کمندان، غار ماهی کور، آبشار اشترانکوه، امام زاده آقا پیر عباد و رودخانه ماربره می باشد. با اخذ یک بلیط قطار ازنا می توانید به اینجا بیایید و از تمام جاهایی که دوست دارد دیدن به عمل بیاورید.

معرفی ایستگاه راه آهن ازنا به همراه امکانات آن

ازنا از جمله شهرهایی ایست که به ناوگان ریلی کشور پیوسته و شما می توانند با دریافت بلیط قطار به این شهر توریستی سفر کنید. ایستگاه راه آهن ازنا در میدان راه آهن احداث شده است. طول این راه آهن که از ایستگاه اصفهان اتصال گرفته 360 كیلومتر می باشد و از شهرهای زرین شهر، تیران، داران و الیگودرز عبور می کند تا به ازنا برسد. امکاناتی که برای ایستگاه ازنا در نظر گرفته شده شامل: دوربین های مدار بسته جهت کنترل رفت و آمدها، سرویس بهداشتی، باجه تلفن های عمومی، سالن انتظار، دفاتر فروش بلیط، تاکسی های ایستگاه برای جابجا کردن مسافران، فروشگاه و بوفه و ... می باشد. 

استارت این پروژه به سال 1390 بر می گردد.  قطارهای متنوعی در این ایستگاه آماده خدمات رسانی هستند برای مثال در مسیر تهران به ازنا قطارهای 4 ستاره کرخه با واگن کوپه ای، 3 ستاره نگین و 3 ستاره البرز با واگن کوپه ای در تردد هستند.  با روی کار آمدن سایت های فروش بلیط دیگر نیازی نیست که شما به دفاتر و یا آژانس های فروش بلیط مراجعه حضوری داشته باشید. در خانه بمانید و بلیط را اینترنتی بخرید و هزینه آن را همانجا پرداخت کنید. 

کافیست که به یک سایت همچون مستر بلیط رجوع کنید و در قسمت خرید بلیط، گزینه قطار را انتخاب نمایید تا فیلد های لازم نمایان شود. در آنجا مبدأ و مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافران و نوع کوپه که دربست باشد یا عادی را مشخص کرده و نهایتا گزینه جستجو را بزنید تا سیستم به دنبال بلیط مطابق با درخواست شما بگردد. چنانچه بلیطی وجود نداشته باشد در یک پیام متنی به شما اعلام می شود و در صورتی که بلیط را پیدا کند شما را به یک صفحه دیگر ارجاع می دهد و از شما اطلاعات شخصی مسافران را درخواست می کند.

پس از آن که اطلاعات را وارد کردید گزینه خرید اینترنتی را بزنید تا به یک درگاه مطمئن بانکی متصل شوید و هزینه را آنلاین از طریق کارت های اعتباری پرداخت کنید. سفر با قطار علاوه بر کم کردن هزینه ها مزایای دیگری نیز در پی دارد از جمله ایمنی بالا، عدم استرس برای گم کردن مسیر، لذت بردن از مسیر، استراحت بر روی تخت های قطار و رفع خستگی و... . چه خوب است که بدانید این وسیله نقلیه با طبیعت سازگار می باشد بنابراین استفاده از آن را جز اولویت های خود قرار دهید. 

آدرس راه آهن ازنا

راه آهن ازنا در شهرستانی با همین نام که یکی از توابع استان لرستان است قرار دارد و در نزدیکی میدان راه آهن و مسجد سجادیه راه آهن واقع شده است.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.