vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار اراک

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

اراک تا تهران
 
5 ساعت
اراک تا اهواز
 
11 ساعت
اراک تا انديمشک
 
9 ساعت
اراک تا قم
 
3 ساعت
اراک تا مشهد
 
16 ساعت و 10 دقیقه
اراک تا دورود
 
3 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار اراک از مِستربلیط

اراک مرکز استان مرکز و یکی از کلان شهرهای ایران است. جمعیت اراک طبق سرشماری سال 1390 بالغ بر 526182 نفر می باشد. بعد از سده دوم اسلامی منطقه ما بین همدان، اصفهان و ری را عراق نامیده اند که بعداً برای اینکه با عراق عرب اشتباه گرفته نشود آن را عراق عجم نامیدند. اراک در برابر شهرهای دیگر ایران شهر جوانی محسوب می شود؛ بنابراین این شهر را در دوران قاجار پایه ریزی کرده اند و قدمت آن به بیش از دو قرن می رسد. اراک در اوایل قلعه نظامی در کنار روستای کرهرود بود که آن را قلعه سلطان آباد نامیدند، بعد از سلطان آباد نام عراق را در بر گرفت و سپس در سال 1316 هجری به اراک تغییر پیدا کرد. بنیان گذار شهر اراک فردی به اسم یوسف خان گرجی بوده است که ساخت آن را با 200 هزار تومان شروع کرد. در این شهر تمامی تأسیساتی که برای زندگی لازم است از جمله قنات، حمام، آب انبار، مدرسه، مسجد، سقاخانه، بازار و ارگ حکومتی ساخته شد. زمانی که اقتصاد شهر رو به پیشرفت رفت و راه آهن سراسری را در این شهر ساختند مهاجرت به اراک رو به فزونی بود.

مهاجرینی که از شهرهای مختلف ایران با گویش های گوناگونی وارد اراک می شدند باعث به وجود آمدن قومیت های مختلفی شده بود و مردم به زبان های مختلفی صحبت می کردند؛ اما اکنون مانند قسمت های دیگر کشور ایران مردم بدون لهجه و گویش خاصی به زبان فارسی سخن می گویند. جمعیت زیادی از مردم اراک مسلمان و پیرو مذهب شیعه می باشند و تعداد کمی از جمعیت این شهر از پیروانان مسیح و بهایی هستند. مسیرهای دسترسی به این شهر شامل مسیرهای هوایی، جاده ای و راه آهن می شود. زمانی که قصد دارید با هواپیما به اراک سفر کنید می توانید با تهیه بلیط از سایت معتبر مستر بلیط با خیال آسوده از سفر خود لذت ببرید. مسیر های هوایی موجود برای مسافرت به این شهر از طریق فرودگاه های شهرها صورت می گیرد اگر علاقه دارید که با خودروی شخصی خود به مسافرت بروید علاوه بر لذت بردن از مناظر راه خستگی زیادی برای شما به بار می آورد. 

اراک از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است. با وجود اینکه در ظاهر به نظر می رسد که شهر خوب و دیدنی برای مسافرت نباشد اما با کسب اطلاعاتی در مورد این شهر می توانید به جذابیت ها و زیبایی های این شهر پی ببرید. از جمله مکان های گردشگری اراک شامل: تالاب میقان، بازار اراک برای تهیه سوغاتی، ارگ حکومتی یا برج شیشه، حمام چهار فصل، روستای هزاوه، خانه حسن پور، کلیسای مسروپ مقدس، مدرسه سپهدار و روستای انجدان است؛ که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

اراک از جمله شهرهای صنعتی ایران می باشد؛ که از لحاظ گوناگونی محصولات اول از همه صنایع مادر در این شهر وجود دارد و دوم اینکه یکی از چهار قطب صنعتی کشور است. یکی از کم ارتفاع ترین منطقه های اراک دشت ساوه می باشد و قله شهباز با 3388 متر ارتفاع از سطح دریا بلند ترین قله شهر می باشد. مناطق کوهستانی این ناحیه از دو رشته کوه که در ادامه توضیح داده ایم تشکیل شده اند، رشته کوه اصلی ناحیه کوهستانی اراک از طرف شمال غربی به جنوب کشیده شده است و بعد به شمال شرقی منتهی می شود، رشته کوه دوم به مانند دو رشته موازی با هم از جنوب به طرف شمال امتداد پیدا کرده اند. آب و هوای شهر اراک بر اساس نظریه های موجود و شرایط جوی از حالات گوناگونی برخوردار می باشد که بر اساس نظر هواشناس دومارتن نیمه خشک و با توجه به نظر و رای آمبرژه آب و هوایی خشک و سرد بر جو منطقه حاکم می باشد. زمستان های آن خیلی طولانی است و تا حدود 6 ماه ادامه خواهد داشت، اما در مقابل بهار و پاییز که از آب و هوایی معتدل برخوردار هستند و فصل هایی مناسب برای مسافرت می باشند خیلی طولانی نیستند. گرم‌ ترین ماه در اراک تیرماه با میانگین 27 درجه سانتی گراد دما می باشد؛ و سرد ترین ماه سال با میانگین 0 درجه سانتی گراد بهمن است. به طور کلی می توان گفت آب ‌و هوای اراک شبیه به ناحیه فلات مرکزی ایران است. بادها و ابرهای غربی در پاییز و زمستان رطوبت خود را در ارتفاعات به خصوص رشته کوه زاگرس از دست می دهند و باعث می شود هوای سرد به وجود آید که در زمستان شامل حال اراک می شود و فشاری که دریاچه میغان بر این منطقه وارد می کند باعث می شود مدت زیادی این جو بر منطقه حاکم باشد. با توجه به ویژگی هایی که ذکر کردیم و جاذبه های گردشگری که ارزش دیدن را دارند می توانید با تهیه بلیط قطار اراک مسافرت خود به این شهر را استارت بزنید.

معرفی ایستگاه راه آهن اراک

اگر قصد استفاده از خدمات راه آهن اراک را دارید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط برنامه سفرهای قطار را مشاهده کنید و بلیط مورد نیاز خود را خریداری نمایید. ایستگاه راه آهن سراسری اراک در سال 1317 به بهره برداری رسید که این ایستگاه قدمتی 70 ساله دارد و یکی از ایستگاه های تحت پوشش اداره کل راه آهن اراک می باشد که در خیابان چهار سرباز شهر اراک تأسیس شده است. راه آهن اراک شامل مسیر ریلی به طول 426 کیلومتر در استان های مرکزی، قم و لرستان است که 20 ایستگاه را به خود اختصاص داده است. با انتخاب شرکت ریلی که برای سفر خود مناسب می دانید و هر کدام که مقرون به صرفه تر باشد این امکان برای شما فراهم می شود که سفری لذت بخش را با مسیرهای ریلی تجربه کنید.

امکانات ایستگاه راه آهن اراک

برای مسافرت خودت باید امکانات قطارها و ایستگاه های راه آهن را هم در نظر بگیرد. ایستگاه راه آهن اراک دارای پارکینگ برای ماشین ها می باشد و همچنین می توانید با تاکسی ها به مسیر آن دسترسی داشته باشید؛ و همین طور می توان گفت دارای امکاناتی مانند دستشویی، نمازخانه و سالنی برای انتظار رسیدن قطار می باشد. امکان خرید بلیط قطار حضوری در ایستگاه راه آهن موجود نمی باشد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.