بلیط قطار الوند

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

راهنمای خرید اینترنتی قطار الوند از مِستربلیط

شهر الوند دومین شهر بزرگ قزوین می باشد که در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر قزوین واقع شده است. شهر الوند داری موقعیت ۵۰ درجه و ۳۰ دقیقه طول شرقی و ۳۶ درجه و ۱۲ دقیقه عرض شمالی می باشد. براساس آخرین آمار انجام شده جمعیت شهر الوند در سال ۱۳۸۴، ۸۰۶۷۲ نفر بوده است. شهر الوند در کنار شهر صنعتی البرز قراره گرفته است. در سال ۱۳۴۸ فعالیت های صنعتی در شهر البرز آغاز شد که این امر موجب افزایش روز افزون شهرستان الوند شده و مهاجرانی از قبیل زنجانی ها، آذربایجان و گیلانی ها در این شهرستان سکونت کردند. ساختن خانه های تعاونی کارگری باعث شد که در سال ۱۳۶۵ این منطقه به شکل یک شهر مستقل دربیاید. از محصولات اصلی شهر الوند می توان از سیب، انگور، گندم آبی( ۲۰۰ هکتار) جو آبی ( ۱۰۰) هکتار چغندر(۸۰) هکتار و حبوبات (۲۰) هکتار نام برد.

این شهر از آب و هوای مدیترانه ای برخورددار است که بارش باران سالیانه در این شهر ۳۱۲ میلی متر می باشد. دمای شهر الوند در طول سال حدود ۱۳ درجه سانتی گراد است. از عواملی که باعث آسیب پذیر شدن شهر الوند شده، وجود دو گسل در سمت شمال ( گسل قزوین) با فاصله ۱۷ کیلومتری ، و جنوب ( گسل آبیک ) با فاصله ۶۶ کیلومتری، است. این شهرستان از دو بخشداری نظیر: بخشداری مرکزی و بخشداری محمدیه  برخورددار می باشد. ارتفاع شهر الوند از سطح دریا ۱۲۳۴ متر است. لباس های محلی مردم شهر الوند برای مردان لباس های سفید و ساده ای است که یقه آن ها بر روی شانه چپ بسته می شود که در بین سینه چپ از شانه تا زیر سینه شان چاکی دارد. بعد از این نوع لباس ها، پیراهن هایی با یقه های بلند مد شد و رفته رفته یقه های ملایی جایگزین این مدل شد. از دیگر لیاس های مردان شهر الوند خالق های بلندی است که به پایین پا می رسد یقه این خالق ها ایستاده و جلو باز می باشد. بیشتر مردان شهرستان الوند در گذشته از گیوه به عنوان پاپوش استفاده می کردنند. مردان اشرافی از گیوه های ظریف تری استفاده می کردنند که نام آن ها گیوه ملکی بود. 

همینطور زنان شهرستان الوند از شلیته در زیر پیراهن های خود استفاده می کردنند. جنس پارچه این شلیته ها از ململ، چیت کرباس در تمامی مدل ها اعم از گلدار و ساده بود. اغلب دختران جوان بر روی شلیته هایشان گلدوزی می کردنند. در گذشته زنان شهر الوند برای زیبایی لباس های خود از نوار های رنگی و خوش نقش و نگار بهره می گرفتند. مردم شهرستان الوند از آداب و رسوم جالبی در تمامی مناسبت ها برخوددارهستند که نام این رسوم عبارتند از: جشن فندق، چمچمه خاتون، جشن انار، چوب جنگی و کشتی پهلو به پهلو، جشن زغال اخته، پنجاه بدر، سمنو پزان، و دیگر رسوم زیبا. از سوغاتی های شهر الوند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

چایی، پنیر کوزه ای، باقلوا، نان چرخی، نان نازک، نان برنجی، شیرینی و نان قندی، نان سنتی اگردک، کشمش بی دانه، جاجیم بافی، سرمه دوزی، نم نم دوزی اشیا، 

اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید در فصل بهار برای رزرو بلیط قطار الوند اقدام کنید تا از زیبایی های این شهر لذت کافی را ببرید. این شهرستان دارای اماکن تاریخی و گردشگری زیادی نظیر: عمارت اربابی که حدود ۳۷۷ متر زیر بنا دارد، مسجد قدیمی الوند، آرامگاه خواننده ایرانی استاد ابوالحسن خان اقبال آذرمعروف به اقبال السطان آذر و اقبال آذر، تپه های تاریخی مانند تپه الوند می باشد.

آب کشاورزی شهر الوند توسط چاه و نهر منشعب از شبکه طالقان تامین می شود. 

معرفی ایستگاه راه آهن الوند به همراه امکانات آن

شهرستان الوند دارای ایستگاه قطار نمی باشد. شما می توانید از ایستگاه قزوین که مرکز شهرستان الوند می باشد برای جا به جایی استفاده کنید. ایستگاه راه آهن قزوین مربوط به دوره پهلوی می باشد که در قزوین و انتهای خیابان سپه قرار گرفته است. این ایستگاه در ۱۹ مرداد سال ۱۳۸۴ به ثبت ملی رسید. مساحت ایستگاه راه آهن قزوین ۱۵۵۶ متر مربع می باشد. 

از امکانات این ایستگاه می توانیم موارد زیر اشاره کنیم:

نماز خانه

پارکینگ

فروشگاه خرید سوغاتی

باجه خرید بلیط قطار

باجه اطلاعات

رستوران

سرویس بهداشتی

و...

مسیر های مسافربری این ایستگاه شامل: قزوین- مشهد، قزوین- تبریز، قزوین- تبریز، قزوین رشت می باشند. اگر برای خرید بلیط قطار که یکی از ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله نقلیه برای سفر می باشد به دنبال وب سایت معتبری هستید که هم قابل اعتماد باشد و هم ارزان ترین بلیط ها را ارائه دهد، وب سایت مستر بلیط پیشنهاد ماست. این وب سایت با هدف سهولت در خرید انواع بلیط قطار، هواپیما، و اتوبوس طراحی شده است. از مهم ترین ویژگی های وب سایت مستر بلیط که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند، اعلام کاهش قیمت بلیط، اعلام افزایش ظرفیت است. 

آدرس راه آهن قزوین

راه آهن قزوین در خیابان راه آهن و در مجاور خیابان پاستور قرار دارد.

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد الوند

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.