برای بهره‌مندی از مزایای کاربری، وارد شوید.

بلیط قطار ورامین

سفر اقتصادی

با راهکارهای مختلفی در هزینه های شما صرفه جویی می کنیم.

رزرو آسان

به سادگی برنامه سفر دلخواهتان را در اختیار شما می گذاریم.

تجربه دلنشین

در 24 ساعت 7 روز هفته مانند یک دوست از شما پشتیبانی می کنیم.

راهنمای خرید اینترنتی قطار ورامین از مستر بلیط

ورامین شهرستانی است که در استان تهران قرار گرفته و در منطقه ای جلگه ای و سرسبز واقع شده که از شمال به رشته کوه های البرز و لواسان، ازجنوب به دریاچه نمک و کویر، از غرب به حسن آباد و از شرق به گرمسار منتهی می شود. همه تهرانی ها با ورامین آشنایی دارند و این شهرستان اکنون به یکی از شهرستان های مجزای تهران تبدیل شده است. فاصله این شهر از سطح دریا حدود 950 متر می باشد. زمین های ورامین بسیار حاصل خیز هستند و توانایی لازم برای کشت محصولات کشاورزی را دارا 
می باشند اما در بعضی از مناطق به دلیل وجود خاک رس کوره های آجر پزی جای کشت محصولات کشاورزی را گرفته است. آب و هوای این شهرستان گرم و خشک می باشد در تابستان به دلیل وزش بادهای محلی درجه حرارت تا 40 درجه سانتی گراد متغیر است و حتی از تهران گرم تر می شود و در زمستان سوز و سرما به دلیل فضای بازی که دارد بسیار زیاد و دمای هوا به چندین درجه زیر صفر می رسد. فصل های پاییز و بهار هوای شهرستان ورامین بسیار معتدل و مطبوع می شود. برای مسافرت به این شهر می توانید از طریق سایت اینترنتی مستر بلیط اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود کنید.

در کتاب های مذهبی زرتشت و وندیداد درباره وجه تسمیه این شهرستان این چنین ذکر شده است که در مجاورت روستای عسگرآباد ورامین که در آن جا قاتل ضحاک یعنی فریدون متولد شده است شباهت زیادی به عنوان ورامین دارد یعنی آن شهری که به عنوان چهاردهمین کشور از 16 کشور اهورا مزدا بوده، اگر چه بعضی ها این قلعه را به دوران ساسانیان و اشکانیان ربط می دهند. برخی ها ورامین را تغییر یافته کلمه بهرام می دانند، به دلیل اینکه بهرام گور که در باتلاق های ورامین فرو رفته است اسم این شهرستان را ورامین گذاشته اند. قبل از قرچک هم منطقه ای به اسم بهرام موجود می باشد که دارای نیزارهای بزرگی است و اکنون هم ایستگاه راه آهنی به اسم بهرام در این محل تأسیس شده است. در کتاب برهان قاطع در رابطه با ورامین این گونه نوشته اند که: ورام بر وزن سلام است، ورامین شهری است مشهور از ملک وی که در فرهنگ اوستایی به معنی پناه گاه و یاری رسان می باشد.

مردم بومی شهرستان ورامین به زبان فارسی سخن می گویند و مهم ترین نکته در لهجه آن ها به کار بردن پسوند ک برای سوم شخص مفرد است و گاهی اوقات هم برای اسم های فاعل به کار برده می شوند که به معنی کوچک شمردن کسی نمی باشد. در طول تاریخ شهر ورامین قومیت های مختلفی وارد این شهر شده اند که اکثریت آن ها لر، ترک، کرد و عرب بوده اند. از جمله مناسبت هایی که با آداب و رسومی خاصی در ورامین انجام می شود ماه های رمضان است. خانه تکانی از رسم های مهم ایام ماه رمضان می باشد انگار که در این ماه یک عید دیگر بر پا می شود که به مناسبت فرا رسیدن این عید تمامی وسایل خانه را از گردو غبار پاک می کنند و محیط خانه را به مکانی پاکیزه برای افراد روزه دار تبدیل می کنند.

 هر شهری دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی متنوعی است که برای جذب توریست های داخلی و خارجی امری مهم به شمار می رود. ورامین هم جاذبه های گردشگری متنوعی را در خود جای داده است. در ورامین قلعه های زیادی به نام گبری بنا شده است که نشانه زرتشتی بودن این منطقه در قبل از اسلام است. در سده هشتم حمد الله مستوفی یعنی قبل از صفویه در گزارشی از ورامین این چنین گفته است که مردم این منطقه شیعه دوازده امامی هستند. یکی از مهم ترین بناهای شهرستان ورامین مسجد جامع ان می باشد که مربوط به دوران حکومت ایلخانیان است و آن را در دوره سلطان محمد خدابنده شروع کردند و در دوران پسرش احداث آن به اتمام رسید. این مسجد از مسجد های چهار ایوانی ایران به شمار می رود که هنر های کاشی کاری، گچ بری، آجرکاری و سوزن کاری از زیباترین طرح های معماری بعد از اسلام است که در سال 1310 به ثبت ملی رسید. از دیگر جاذبه های گردشگری ورامین برج علا الوله، امام زاده یحیی، امام زاده شاه حسین و آرامگاه امام زاده حسین رضا می باشد. برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر با تهیه بلیط قطار ورامین سفر بی نظیری را برای خود رقم بزنید.

ایستگاه راه آهن ورامین و معرفی امکانات آن

ایستگاه راه آهن ورامین در طی چند سال اخیر تاسیس شده است که در شمالی ترین قسمت شهر ورامین قرار گرفته و مالکیت این ایستگاه به ایستگاه راه آهن کل کشور رسیده است. بیشترین رفت و آمد های این ایستگاه به شهر مشهد می باشد به طوری که در طول روز بالای 20 سفر رفت و برگشت را دارد. هر ایستگاه راه آهنی برای رفاه حال مسافران خود امکاناتی را دارا می باشد، از جمله امکانات ایستگاه قطار ورامین شامل: نمازخانه، دفتری برای خرید بلیط، سرویس های بهداشتی، بوفه و تاکسی رانی ها مسافربری درون شهری می شود.

همان طور که می دانید خرید بلیط قطار از دیگر وسایل های نقلیه عمومی بسیار راحت تر می باشد و نیازی نیست ماه ها قبل از سفر بلیط خود را رزرو کنید، هنگامی تصمیم به مسافرت می گیرد کافی است که وسایل خود را آماده کنید و راهی ایستگاه راه آهن شوید در همان جا می توانید بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید یا اگر کیوسک های فروش بلیط در آن جا وجود نداشت به صورت اینترنتی اقدام به خرید بلیط مورد نظر خود نمایید. شاید دلیل محبوبیت قطار برای مسافرت این باشد که امنیت بیشتری نسبت به سایر وسایل حمل و نقل دیگر داشته باشد. برای مسافرت هایی که قرار است طولانی باشد و ساعت ها طول بکشد استفاده از قطار بهترین گزینه می باشد تا سفری خاطره انگیز را در ذهن شما تداعی کند. خرید بلیط قطار برای مسافرت از وسایل های حمل و نقل دیگر مثل هواپیما بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

آدرس راه آهن ورامین

ایستگاه راه آهن ورامین در استان تهران و در شهرستان ورامین در نزدیکی خیابان تاج کلاهی قرار دارد.

trains

خلاصه سفر با به ورامین

وضعیت آب و هوا

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

ورامین تا مشهد
10 ساعت و 50 دقیقه
ورامین تا تهران
50 دقیقه
ورامین تا ساري
7 ساعت
ورامین تا سمنان
2 ساعت و 20 دقیقه

برنامه قطارهای ورامین

مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار مشهد ورامین
ریال
ریال
ریال
ریال
ریال
ریال
بلیط قطار تهران ورامین
190,000 ریال
190,000 ریال
بلیط قطار ساري ورامین
654,000 ریال
بلیط قطار سمنان ورامین
ریال
ریال
ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار مشهد ورامین
ریال
ریال
ریال
ریال
ریال
ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار تهران ورامین
190,000 ریال
190,000 ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار ساري ورامین
654,000 ریال
مسیر پنج‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه
بلیط قطار سمنان ورامین
ریال
ریال
ریال
دریافت اپلیکیشن مستربلیط

اپلیکیشن مستر بلیط برنامه ریزی سفر را آسان می کند

ما شما را به‌راحتی به مقصدتان می‌رسانیم.مسیرهای شما را برایتان رهگیری می کنیم تا با بهترین قیمت در بهترین زمان برنامه سفرتان را بچینید.

وارد کردن شماره موبایل

مزایای اپلکیشن مستر بلیط

  • تقویم ارزان‌ترین بلیط
  • ارزیابی قیمت
  • پیش‌بینی قیمت
  • مقایسه قیمت وسیله
  • رهگیری ارزان شدن قیمت
  • مسیرهای جایگزین
  • جزییات سفر و تصویر وسیله‌های نقلیه
  • مشاهده صورت‌حساب قبل از پرداخت