vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle
لطفا تا انتهای سفر تصویر دیجیتال و یا چاپ کاغذی بلیت و کارت شناسایی معتبر را به همراه داشته باشید و در هنگام ثبت مشخصات دقت لازم را بعمل بیاورید. از عبور مسافرین بدون بلیت ( تصویر دیجیتال و یا چاپ کاغذی) و یا دارای بلیط غیر همنام در هنگام کنترل بلیت در ایستگاه ممانعت جدی به عمل خواهد آمد.

بلیط قطار جوپار

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

اخیراً نام قطارهای جوپار بیشتر و بیشتر در لیست اسامی قطارهای پر سفر ظاهر می‌شود. شرکت جوپار یکی از شرکت های مهم حمل و نقل ریلی در کشور به شمار می رود، که نام آن از شهری زیبا در جنوب کرمان گرفته شده است. این شرکت در سال 1381 در زمينه كرير ريلی مسافری و باری و به عنوان اولین شرکت بخش خصوصی و با خرید تعداد 22 دستگاه واگن درجه یک اکسپرس خواب 6 تخته پارسی توانست فعالیت خود را آغاز کند. پس از آن این شرکت به تدریج مسیرهای پرتردد ریلی را شناسایی و فعالیت خود را در این مسیرهای مسافری آغاز نمود و در مدت کوتاهی، شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار توانست رشد چشمگیری داشته باشد. با خرید تعداد 84 دستگاه واگن درجه یک پارسی در سال 1388 پیشرفت زیادی در طی این چند سال کرد و توانست به عنوان یکی از بزرگترین کریرهای مسافری ریلی در مسیرهای تهران - مشهد، تهران - بندرعباس، تهران - کرمان، تهران - زاهدان و کرمان - مشهد شناخته شود. با برنامه‌ریزی هایی که این شرکت انجام داد توانست در سال 1393 تعداد 45 دستگاه واگن مسافری از کشور آلمان خریداری کند با این کار در حدود 40 درصد ظرفیت جابجایی مسافر را افزایش داد و سالانه می تواند حدود2 میلیون نفر را جابجا کند. شرکت قطارهای جوپار در راستای سیاست خصوصی سازی در بخش حمل و نقل ریلی از سال 1381 به عنوان یک شرکت خصوصی، فعالیت خود را در دو بخش حمل و نقل مسافر و بار شروع کرد و شما هم‌اکنون می‌توانید جهت تهیه بلیط قطار جوپار از مستربلیط اقدام کنید. این شرکت در ابتدا با خرید 22 واگن اکسپرس شش تخته آغاز به کار کرد اما در سال 1388 با افزودن 84 واگن دیگر ناوگان ریلی خود را تقویت کرد و اکنون در مسیرهای تهران- مشهد، تهران- بندرعباس، تهران- کرمان، تهران - زاهدان و کرمان  - مشهد به مهمانان و مشتریان خدمات خود را ارائه می‌دهد. از امکانات واگن‌های جوپار، می‌توان به بدنه و پنجره‌های دوجداره که عایق صوتی و حرارتی خوبی هستند، اشاره کرد. ظرفیت حمل بار قطارهای جوپار، روزانه حدود دومیلیون تن بار است. این شرکت در زمینه حمل مواد معدنی فعال بوده و امکان حمل بار به کشورهایی مانند روسیه، ترکیه و افغانستان را دارد. این شرکت در حال حاضر با قطارهای ارگ، کویر و ماهان سهم قابل توجهی در بازار حمل و نقل ریلی را در اختیار خود دارد. به طوری که بسیاری از مسافران برای سفرهای خود اولویت اول را به تهیه بلیط قطارهای جوپار اختصاص داده اند. 

خدمات شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم، شرکت جوپار در حال حاضر با سه برند در حوزه مسافری در حال فعالیت است که شامل قطارهای ارگ، کویر و قطارهای اتوبوسی ماهان می شود. که هر یک از این قطارها امکانات و خدمات رفاهی مختلفی در اختیار مسافران قرار می دهند. 

قطارهای ارگ

این شرکت از فروردین 1399 اقدام به بهره برداری از تعداد 14 واگن ارگ نموده و این ناوگان در حال حاضر در حال خدمات رسانی به شما مسافران گرامی است. همچنین در آینده نزدیک تعداد 12 واگن جدید ارگ نیز به این تعداد ناوگان اضافه خواهد شد، تا به امید پروردگار در جهت خدمات رسانی هر چه بیشتر به شما مسافران گرامی قدم بردارد. قطارهای ارگ از نظر درجه بندی کیفیت و خدمات در گروه قطارهای 5 ستاره قرار می گیرند. ولی در حال حاضر به صورت قطارهای چهار ستاره در سیستم فروش فروخته می شوند. همچنین هر واگن به سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی مجهز هستند. لازم به ذکر است در قطار های ارگ به عایق صدا، گرما و سرما و به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسبی توجه ویژه ای شده است و دیگر خدمات ویژه این واگن ها می توان به داشتن مهمانداران حرف های برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی در کوپه و میزبانی عالی برای شما مسافران عزیز اشاره کرد. همکاران ما در شرکت جوپار تلاش دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی، سفری امن، سلامت و راحت را در شرایط کرونایی برای شما مسافر گرامی محیا نمایند. علاوه بر این با استفاده از سیستم های تصویری مناسب و صوتی اختصاصی هر مسافر، فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطارهای ارگ وجود تجهیزات ایمنی و کمک های اولیه در شرایط اضطراری، سرویس های خوا ب راحت و پاکیزه، وجود ویلچر برای افراد کم توان و دارای معلولیت جسمی مورد استفاده مسافران محترم خواهد بود. پس از ورود مسافران به قطارهای ارگ، در دو کلاس ارگ ویژه و ارگ معمولی، از مسافران با توجه به منوی از قبل تعیین شده طبق برنامه های زمانبندی خاص و منظم پذیرایی به عمل خواهد آمد.

امکاناتی رفاهی قطار ارگ 

پذیرایی در قطارهای کلاس معمولی

آب آشامیدنی، دستمال کاغذی بهداشتی، ماسک، هندزفری، چای/نسکافه/دمنوش(همراه باقند یا شکر و یا نبات)/آب میوه، سیستم تصویری با قابلیت انتخاب محتوای دلخواه از سوی مسافر (صوتی، تصویری، کتاب دیجیتال و ...)، میز اختصاصی برای هر مسافر، کیک یخچالی (در شرایط کرونا، کیک بسته بندی توزیع می گردد)

پذیرایی در قطارهای کلاس ارگ ویژه

آب آشامیدنی، دستمال کاغذی بهداشتی، ماسک، هندزفری، چای/نسکافه/دمنوش (همراه با قند یا شکر و یا نبات) /آب میوه، سیستم تصویری با قابلیت انتخاب محتوای دلخواه از سوی مسافر (صوتی، تصویری، کتاب دیجیتال و ...)، میز اختصاصی برای هر مسافر، کیک یخچالی (در شرایط کرونا، کیک بسته بندی توزیع می گردد)، شانه، دستمال الکلی، حوله 25 * 25، دستمال مرطوب، دمپایی هتلی (حوله ای) جهت رفاه حال مسافران و استفاده در محوطه کوپه، خمیر دندان و مسواک، کیف شکیل دستی با برند ارگ.

علاوه بر این‌ها جهت پذیرایی وعده غذایی (در صورت رزرو و خرید توسط مسافر از قبل)، غذا با کیفیت مطلوب از رستوران های مورد تایید سازمان های بهداشت و راه آهن تهیه و به شما مسافران گرامی ارائه می گردد. از دیگر خدمات قطارهای ارگ می توان به ارائه ملزومات مناسب جهت استراحت و خواب راحت تر برای رفاه حال شما مسافران گرامی اشاره کرد که شامل موارد ذیل می شود:

پشت سری صندلی یکبار مصرف، ست ملحفه سفید هتلی، پتو سفید هتلی، بالشت، روبالشی.

لازم به ذکر است برخی از لوازم ذکر شده یک بار مصرف هستند و برخی دیگر پس از هر بار سیر طبق استانداردهای راه آهن و سازمان های بهداشتی در خشکشویی های منتخب شستشو می شوند و پس از بازه های تعریف شده امحا و لوازم خواب جدید جایگزین می گردد. 

مسیرهای تردد قطارهای ارگ

این قطارها با توجه به مسیر حرکتشان در مسیر رفت و برگشت در ایستگاه های مختلف ذکر شده در ذیل متوقف شده و اقدام به سوار و پیاده نمودن مسافران می نمایند.

تهران - کرمان: قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق – زرند

تهران - بندرعباس: قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق - احمدآباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود – فین

تهران - زاهدان:  قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق - زرند - کرمان - بم - فهرج 

کرمان - مشهد: زرند - مبارکه - بهاباد - طبس - تربت حیدریه 

قطارهای کویر

قطارهای کویر از واگن های شش تخته درجه یک ناوگان حمل ونقل ریلی کشور محسوب می شوند که قیمت های مقرون به صرفه ای دارند. قیمت مناسب این واگن ها برای قشر بزرگی از مسافران انتخاب بسیار معقولی است. قطارهای کویر از نظر درجه بندی کیفیت و خدمات در گروه قطارهای 3 ستاره قرار می گیرند. هریک از واگن های این قطار 10 کوپه شش نفره دارد به این ترتیب در هر واگن حداکثر 60 نفر جای خواهند گرفت و همچنین به سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی پرتابل مجهز هستند. 

امکانات رفاهی مسافران قطار کویر

در کنار همه امکانات موجود در قطارهای کویر، به موضوع عایق صدا، گرما و سرما توجه ویژه ای شده است. به این ترتیب در صورت سفر با این قطارها متناسب با فصل سفر، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. همچنین می توانید از داشتن حریم خصوصی در کوپه خود اطمینان خاطر داشته باشید. علاوه بر این فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطار کویر می توان به وجود تجهیزات ایمنی و کمک های اولیه در قطار، سرویس خواب تمیز، وجود ویلچر برای افراد ناتوان و دارای معلولیت جسمی هم نیز اشاره کرد. پس از ورود مسافران به قطارهای کویر با توجه به منوی از قبل تعیین شده از مسافران پذیرایی به عمل خواهد آمد.

پذیرایی در قطارهای کویر

آب آشامیدنی، تنقلات و ملزومات بهداشتی

لوازم خواب قطارهای کویر

ست ملحفه، پتو، روبالشی و بالشت

مسیرهای تردد قطارهای کویر

این قطارها با توجه به جدول ذیل از مبدأ تا مقصد و بالعکس در ایستگاه های مختلفی تردد دارد و شهرهای زیادی را پوشش می دهند. اگر مقصد سفر شما هر یک از شهرهای زیر یا شهرهای اطراف آن است، می توانید از قطارهای جوپار برای تردد استفاده کنید.

تهران - مشهد: سمنان - شاهرود - نقاب - نیشابور

تهران - کرمان: قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق - زرند

تهران - بندرعباس: قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق - احمدآباد - سیرجان - تزرج - زادمحمود - فین

تهرا ن - زاهدان: قم (محمدیه)- کاشان - بادرود - زواره - نائین - اردکان - میبد - یزد - بافق - زرند - کرمان - بم - فهرج

کرمان - مشهد: زرند - مبارکه - بهاباد - طبس - تربت حیدریه

قطارهای اتوبوسی ماهان

قطارهای ماهان یکی از بهترین و به صرفه ترین قطارهای اتوبوسی کشور به شمار می رود و در حال حاضر این قطار در مسیر تهران به مشهد و بالعکس به شما مسافران محترم خدمت رسانی می نماید.

امکانات رفاهی قطارهای اتوبوسی ماهان

با وجود اینکه قطار اتوبوسی ماهان تخت خواب ندارد اما سرویس هایی را جایگزین کرده است که مسافر در طول مسیر حس بهتری را تجربه کند و هر مسافر فضای بیشتری را به نسبت دیگر قطارهای اتوبوسی در اختیار دارد تا به راحتی استراحت کند و پشت سری های نرم و راحت نیز حس بهتری را در طول سفر به مسافر القا می کنند. 

امکانات در قطار های ماهان

صندلی های استاندارد با طراحی ارگونومیز، توزیع بسته های تنقلات و آب معدنی، سیستم تهویه مطبوع، وجود ویلچر در صورت نیاز برای مسافر، توالت فرنگی و ایرانی، ملزومات ایمنی، کمک های اولیه

برنامه زمان بندی قطارهای جوپار

برنامه زمانی حرکت قطارهای جوپار در بازه های زمانی مختلف، متفاوت است. بنابراین برای اطلاعات بیشتر از ساعت حرکت قطارهای این شرکت ریلی باید به طور مرتب سایت شرکت مسافربری جوپار و زمان تردد قطارهای ارگ یا کویر را بررسی کنید. 

سوالات متداول

مسیرهای پرتردد به مقصد

ارزان ترین و سریعترین مسیرها را با بیش از 500 شریک رسمی انتخاب کنید

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط
تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن
راحت‌تر برای پرسفرها
امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه
یا برای دانلود اسکن کنید.