پارک زیبا کنار خرم آباد

0 466

شهر خرم آباد در استان لرستان یکی از پر جاذبه ترین و تاریخی ترین شهر های ایران است؛ و سالانه بیش از هزاران گردشگر برای دیدن از مکان های دیدنی و تاریخی به این شهرمی آیند؛ همچنین خرم آباد به دلیل قرار گرفتن در کوه پایه و دامنه های زاگرس مناطق طبیعی و سرسبز کوهستانی زیادی دارد. علاوه بر آن در این شهر مکان های تفریحی و طبیعت مصنوعی نیز برای گرشگران ساخته شده، که یکی از آن ها پارک زیبا کناراست. امروز در مستر بلیط می خواهیم تا با این پارک بیشتر آشنا شویم و قسمت های دیدنی آن را به شما معرفی کنیم. این پارک بسیار بزرگ یکی از معروف ترین دیدنی های خرم آباد است؛ که امکانات بسیاری در آن وجود دارد. پارک زیبا کنار خرم آباد تقریبا ده سال می شود که ساخته شده است و گردشگران داخلی و خارجی زیادی به خصوص در تعطیلات نوروزی به دیدن آن می آیند. همانطور که گفتیم این پارک مراکز تفریحی و گردشگری زیادی دارد و فضا سازی زیبا آن باعث شده است تا مردم بیشتر به این پارک جذب شوند. زیبایی این پارک در هر فصلی متفاوت و خاص است، مثلا در فصل تابستان فضای پارک با درختان و چمن های سرسبز برای قدم زدن بسیار خوب است. در فصل پاییز درختان به رنگ نارنجی می شوند و زیبای پارک را چند برابر می کنند و یک مکان عالی برای عکاسی تبدیل خواهد شد. در فصل زمستان معمولا برف سطح پارک را می پوشاند اما صدای آب دریاچه و پرندگان مهاجر بسیار لذت بخش است. اگر می خواهید درباره پارک زیبا کنار خرم آباد بیشتر بدانید با مجله مستر بلیط همراه باشید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در پارک زیبا کنار دو دریاچه قرار گرفته است که یکی از آن ها  مصنوعی است و به شکل ماهی نسبتا بزرگی ساخته شده است. بیشتر مردم برای عکاسی به این دریاچه می روند و از هوای مطبوع و نسیم خنک اطراف دریاچه لذت می برند. یکی دیگر از دریاچه هایی که در نزدیکی این پارک قرار گرفته، دریاچه طبیعی به نام کیو است؛ که به زبان لری سراو کیاو شناخته شده، که به معنی کبود رنگ است. جالب است بدانید که این نام به دلیل زلال بود آب که باعث شده است رنگ آبی و نیلی دیده شود نام گذاری شده است. این دریاچه بسیار بزرگ تقریبا ۷ هکتار مساحت دارد که در شمال غرب خرم آباد واقع شده است. این دریاچه زیستگاه مناسبی برای جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر به شمار می رود. در سال های اخیر برای ایجاد امنیت بیشتر نرده و چراغ در اطراف دریاچه اضافه کرده اند.

همچنین شما می توانید با استفاده از قایق هایی که مسئولان دریاچه کیو در اختیارتان می گذارند از آن دیدن کنید و لذت ببرید. تعداد زیادی از توریستان شهر خرم آباد برای رفتن به دریاچه کیو از پارک زیبا کنار گذر می کنند تا از فضای بی نظیر آن دیدن کنند. مردم ساکن در شهر خرم آباد بسیاری از تعطیلات خود را به همراه خانواده در این پارک سپری می کنند. پارک زیبا کنار یک مکان بسیار مناسب برای استراحت و بازی کودکان و آشنا شدن با منظره سرسبز خرم آباد است. از دیگر امکانات تفریحی که این پارک دارد شهر بازی است؛ که باعث سرگرم شدن نوجوانان و جوانان می شود. جالب است بدانید که پرندگان و جانوران گوناگونی در اطراف پارک زیبا کنار و دریاچه قرار گرفته اند و یک مکان مناسب برای تماشای جانوران آبزی است. هتل های زیادی در نزدیک پارک زیبا کنار قرار گرفته اند و اگر می خواهید به شهر خرم آباد سفر کنید و از این پارک نیز دیدن کنید؛ می توانید برای اقامت خود به آن ها مراجعه کنید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید از پارک زیبا کنار خرم آباد

برای رفتن به پارک زیبا کنار  نیاز به رعایت شرایط خاصی نیستید و می توانید به صورت رایگان در هر بیست و چهار ساعت از روز  و هر فصلی از سال از این پارک دیدن کنید. اما اگر می خواهید به آسان ترین روش به خرم آباد بروید و به مکان های گردشگری این شهر از جمله پارک زیبا کنار مراجعه کنید؛ بهتر است که بلیط اتوبوس خرم آباد را از مستر بلیط رزرو و خریداری کنید.

آدرس و نحوه دسترسی به پارک زیبا کنار خرم آباد

روش های مختلفی برای رسیدن به پارک زیبا کنار موجود است و اکنون شما می توانید از هر چهار سمت جغرافیایی شمال، جنوب، غرب و شرق به آنجا بروید. برای بازدید از این پارک می توانید به همراه تاکسی، اتوبوس یا خودرو شخصی خود را به این پارک برسانید. آدرس پارک زیبا کنار در استان لرستان، شهر خرم آباد و بلوار زیبا کنار واقع شده است.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.