تا صحبت از شمال کشور می شود بلافاصله تصویری از شکوه مثال زدنی دریا در ذهن همه ما شکل می گیرد. عمده شهرت استان های گیلان، گلستان و مازندران در کنار سرسبزی جنگل های تماشایی اش به سواحل بی بدیل آن مربوط می شود. گشت و گذار کنار دریا و دیدن کردن از امواج خروشان آن مسئله ای است که هیچکس دست رد به سینه آن نمی زند. با این منوال شاید این پرسش به وجود بیاید به عنوان مثال وقتی به مازندران وارد شدیم، کدام شهر ساحلی را برای اسکان انتخاب کنیم. هرچند تفاوت خیلی محسوسی از لحاظ فرهنگی و چشم اندازهای جذاب محیطی مابین شهرستان ها وجود ندارد؛ با این حال برخی از آن ها با توجه به نزدیکی به پایتخت تا حدودی پرطرفدار تر از سایرین هستند.  در این بخش از مجله مستر بلیط به معرفی اجمالی شهر و ساحل سرخرود می پردازیم تا بتوانید با آگاهی کامل، بهترین مقصد را برای خود انتخاب کنید.

موقعیت جغرافیایی ساحل سرخرود

سرخرود جزو تقسیمات جغرافیایی شهرستان محمودآباد است و ضلع دیگر آن به شهر فریدونکنار ختم می شود. درست در نقطه ای که رودخانه هراز به دریای کاسپین متصل شده است، به این ناحیه برمی خوریم.

موقعیت جغرافیایی

منظره ساحل سرخرود

شش ماهه اول سال الخصوص تابستان ها میزان بازدید کنندگان ساحل به اوج خود می رسد. در روزهای سرد تر سال هوا به مراتب خنک تر می شود اما همچنان اعتدال مناطق شمالی در آن جا نیز حاکم است. در اطراف محوطه سوئیت و ویلاهای بسیار شیک و زیبایی در انواع و اشکال متفاوتی قرار دارند که می توانید برای اسکان کنار دریا از آن ها بهره ببرید. برای همه سلیقه ها و بودجه ها موارد بسیاری به چشم می خورد. همچنین کافی شاپ ها و چای خانه هایی نیز با نوشیدنی های سرد و گرم و متنوع آماده میزبانی از مسافران هستند. ساحل به طور کلی فضایی وسیع دارد که برای شنا نیز مناسب است. در تابستان ها برای راحتی هرچه بیشتر، قسمت ویژه به خانم ها و آقایان به وسیله چادرهای مخصوصی از یکدیگر جداسازی می شوند. امکان دارد تاریخ سفر شما با زمان صید ماهی ها توسط شیلات همزمان بشود و در این صورت تجربه ای جالب تر برای تان رقم خواهد خورد. تصویر انداختن تورها در دریا و جمع کردن آن ها بسیار تماشایی است. محیط در مجموع از لحاظ پاکیزگی و دسترسی به برخی خدمات مثل سوپرمارکت، چای خانه و کافی شاپ موقعیت خوبی دارد. مستر بلیط پیشنهاد می کند که سرزدن به ساحل هنگام غروب آفتاب یا شب را حتما تجربه کنید. زیرا آرامش و زیبایی فضا در آن موقع بیشتر از همیشه خواهد بود.

آدرس و راه های دسترسی با وسایل مختلف

آدرس و راه های دسترسی با وسایل مختلف

مسیر تهران تا سرخرود اگر با خودرو شخصی طی شود حدودا 4 ساعت زمان نیاز دارد. مسیرهای جاده هراز به آمل و همچنین فیروزکوه به ساری نیز خطوط مناسبی هستند. چنانچه ترجیح می دهید تا سفرتان هوایی باشد؛ باید در فرودگاه ساری پیاده شوید و با طی زمان تقریبی 1ساعته خود را به شهر سرخرود برسانید. در این راه از بابل، بابلسر و فریدونکنار هم می گذرید. علاوه بر این، پیشنهاد تهیه بلیط اتوبوس محمودآباد نیز این امکان را فراهم می کند که راحت و سریع به منطقه موردنظر دسترسی پیدا کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *