آزادشهر یکی از شهرستان های استان زیبای گلستان است که سالانه افراد بسیاری را به خود جذب می نماید. طبق آخرین تحقیقات انجام شده، این روستا دارای 43760 نفر جمعیت بوده و جمعیتی متوسط در بر دارد که البته در سه دهه گذشته رشد جمعیت بسیاری را در بر داشته است. در گذشته های دور این شهرستان را با نام های دیگری همچون یورونجل می شناختند که اهالی این منطقه آن را علف های هرز معنی کرده اند. در گذشته های دور در این شهرستان علف های هرز بسیاری رشد می کرد که همین موضوع سبب نام گیری آن به یورونجل شده بود. در روستای خاندوز در شهرستان آزادشهر، در گذشته قناتی سرشار از آب آشامیدنی دیده می شد که امروزه آن را به سمت میدان اصلی این شهرستان کشیده اند و از آن استفاده می نمایند. یکی از مناطق گردشگری و دیدنی در این منطقه، پارک زیتون آزادشهر نام دارد. اگر قصد سفر به استان گلستان و شهرستان آزادشهر را دارید و می خواهید با پارک زیتون در این منطقه بیش تر آشنا شوید، کافی است با ما در ادامه مجله مستر بلیط همراه بمانید.

درباره پارک زیتون آزادشهر

همانطور که گفتیم، پارک زیتون در شهرستان آزادشهر و استان گلستان واقع شده است. این مجموعه گردشگری که توریست های بسیاری را به وجد می آورد در قسمت زیتون تپه آزادشهر قرار دارد و دو قطعه زمین را از آن خود کرده است. این قطعه از زمین ها دارای مساحت های شمالی و جنوبی متفاوتی هستند که به ترتیب 4 و 3/5 هکتار وسعت آن ها است. برای رسیدن به این پارک، ابتدا می بایست حدود نیم ساعت را در بالای تپه ای به پیاده روی پرداخت و سپس به این مکان دست یافت. یکی از دلایلی که این تپه، به زیتون تپه معروف شد وجود باغ های وسیع زیتون در این منطقه بود، که بعد ها به دلیل شهرت بسیار آن به باغ های زیتون نام آن را به زیتون تپه تغییر دادند. اگر قصد سفر به استان گلستان و شهرستان آزاد شهر را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا بازدید از این پارک را فراموش نکنید و با دیدن از آن خاطره ای خوش را برای خود به ارمغان بیاورید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پارک زیتون آزاد شهر که مدت های بسیاری است بنا گردیده، دارای مکان های ویژه ای برای استراحت گردشگران است. این مجموعه وسایل رفاهی گوناگونی از جمله آلاچیق، سکو، اقامتگاه، سرویس های بهداشتی، نمازخانه و … دارد، که برای مسافران و گردشگران فراهم آورده شده که البته طبق آخرین گفته ها، به زودی قرار است سوئیت هایی برای اقامت مسافران، رستوران و پارک بازی در آن موجود گردد.

شرایط بازدید از پارک زیتون آزادشهر

این منطقه در تمامی فصول سال دارای آب و هوای معتدل و خوبی است که شما می توانید طبق میل خودتان یکی از فصل ها را برای بازدید از این مکان انتخاب نمایید. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز به این مکان گردشگری مراجعه کنید، زیرا امکانات رفاهی و امنیتی برای مسافران و بازدید کنندگان در شب فراهم شده و همچنین درب های این پارک در طول روز برای مخاطبان باز است. البته نا گفته نماند که شب های این پارک بسیار زیبا و خاطره انگیز است، که می توانید با توجه به سلیقه و شرایط خود این موقع از شبانه روز را برای تفریح در این منطقه انتخاب نمایید. ما اگر مایل هستید تا سفری به دور از استرس و دغدغه را تجربه کنید، کافی است از سایت معتبر مستر بلیط به تهیه بلیط اتوبوس آزادشهر بپردازید و سفری راحت به گلستان را برای خود به ارمغان بیاورید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای این که بتوانید از این پارک زیبا دیدن نمایید و خاطره خوشی را برای خود به ارمغان آورید، می توانید از دو روش اقدام کنید: استفاده از بلیط اتوبوس آزادشهر و استفاده از اتومبیل شخصی. اگر می خواهید با خودروی شخصی خود به این مکان گردشگری سفر کنید، کافی است از محل سکونتتان از طریق جاده های متفاوت به استان گلستان مراجعه نمایید، پس از آن به سمت شهرستان آزادشهر حرکت کنید. دو کیلومتری ضلع جنوبی شهرستان آزادشهر تابلویی را مشاهده خواهید کرد که در آن نام زیتون تپه نوشته شده است، به سمت آن حرکت کنید و وارد این مکان تفریحی و گردشگری شوید. البته لازم به ذکر است که حدود نیم ساعت را باید در این تپه ها بدون خودرو به پیاده روی بپردازید، پس برای خود وسایل مناسب برای پیاده روی را تدارک ببینید. ا نکته دیگری که راجع به مجموعه مستر بلیط وجود دارد، اپلیکیشن مستر بلیط است که شما می توانید با استفاده از آن خرید راحت تری را تجربه نمایید. در این قسمت از مقاله مستر بلیط، سعی نمودیم تا شما را با پارک بزرگ و زیبای زیتون تپه آشنا نماییم.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *