رودخانه زرجوب؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 574

 رشت یکی از شهرهای دیدنی گیلان به شمار می رود که به عنوان پر جمعیت ترین شهر گلیکی جهان شناخته می شود، همچنین مرکز استان گیلان و یکی از بزرگ ترین سکونتگاه های قسمت جنوبی دریای خزر است. گیلان دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است که از میان آن ها رودخانه زرجوب و گوهر رود بسیار دیدنی هستند، چرا که به عنوان میعادگاه پرندگان مهاجر شناخته می شوند. برای بازدید از این رودخانه می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه رودخانه زرجوب

رودخانه زرجوب همان طور که گفته شد یکی از مکان های بسیار دیدنی رشت به شمار می رود که به صورت خود جوش به وجود آمده است و نمی توان تاریخی دقیق از به وجود آمدن این رودخانه را در اختیار شما قرار داد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر رشت و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “رشت” را مطالعه نمایید.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در فصل پاییز که بارندگی شروع می شود و سطح آب بالا می آید، ممکن است رودخانه طغیان کند از این رو شهرداری کناره های رودخانه را بلند تر کرده به همین علت خطری برای افرادی که به آن جا می روند در پی نخواهد داشت. رودخانه زرجوب در گذشته محلی برای ماهیگیری بود و به اندازه ای آب آن شفاف بود که برای تامین آب آشامیدنی هم از آن استفاده می کردند.

بسیاری از افراد در این رودخانه به شنا می پرداختند، اما با گذشت زمان به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی و سرازیر کردن فاضلاب های در این رودخانه اثرات جبران ناپذیری را به وجود آورده اند، اما هنوز هم مانند گذشته این رودخانه محل مناسبی برای تامین غذای پرندگان مهاجر است. برای راهی شدن به سوی این شهر می توانید به سایت مستر بلیط مراجعه کنید و با تهیه بلیط سفر هیجان انگیز خود را شروع نمایید.

 در فصل مهاجرت، که زمان آن اواخر پاییز است، پرندگان وحشی مثل کاکایی به رودخانه زرجوب می روند. این پرنده ها در انواع مختلفی مثل: نوک سبز، زردپا، نوک حلقه ای، کالیفرنیایی و … موجود است. این پرندگان از مرغان نوروزی هستند که در کشورهای دیگر هم می توان آن ها را مشاهده کرد. این پرندگان در کنار رودخانه زرجوب پیدا می شوند و دایره هایی به رنگ سیاه بر روی پا یا بال های خود دارند و منقار آن ها ضخیم  و بلند است.

غذای کاکایی ها معمولا حشرات، لاشه حیوانات، ماهیان، نرم تنان و سخت پوستان می باشد. شما زمانی که راهی این رودخانه می شوید می توانید خرده های نان را به آن ها بدهید. با خرید بلیط اتوبوس رشت از سایت معتبر مستر بلیط می توانید بدون اینکه دغدغه چیزی را داشته باشید و بدون نگرانی سفر خود را آغاز نمایید و به بازدید از جاذبه های طبیعی مثل رودخانه زرجوب بپردازید.

پرنده کاکایی

شرایط بازدید

رودخانه ها یکی از محل های مناسبی برای عکاسی و گذراندن اوقات خود در سفرها هستند. رودخانه زرجوب با داشتن پرنده هایی زیبا مثل کاکایی می تواند جای بسیار مناسبی برای عکاسی باشد. شما زمانی که به این منطقه می ورید تنها باید از لبه رودخانه فاصله بگیرید و مراقب بالا آمدن آب رودخانه باشید.

راه های دسترسی به رودخانه زرجوب

برای رفتن به رودخانه زرجوب مسیرهای مختلفی وجود دارد، چرا که با شهری جلگه ای رو به رو هستید. برای افرادی که از شهرهای مختلفی برای بازدید از این رودخانه می آیند بهترین مسیر جاده رشت تهران است. افرادی که قصد دارند در سریع ترین زمان ممکن به رشت برسند می تواند بلیط هواپیما رشت را خریداری کنند و سفر خود را شروع نمایند، زمانی که به مقصد مورد نظر برسند می توانند از تاکسی هایی که  آن جا قرار دارند استفاده نمایند و خود را به رودخانه زرجوب برسانند.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل رشت شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.