روستای زمین انجیر

3 145

در دنیایی زندگی می کنیم که سفر کردن به یکی از اساسی ترین نیازهای بشر تبدیل شده است. زندگی مدرن شهری و استرس و هیاهوی آن باعث شده است که افراد نیازی بیش از پیش به طبیعت پیدا کنند و به همین خاطر در سفرهایشان به دنبال مقصد باشند که آرامش را به آنها هدیه دهد. یکی از این مقاصد روستاها به شمار می آید که سبب پدید آمدن نوعی از گردشگری با نام گردشگری روستایی شده است. گردشگری روستایی عبارت است از فعالیت ها و گونه های مختلف گردشگری در محیط های مختلف روستایی و پیرامون آنها که در برگیرنده آثار مثبت و منفی برای محیط زیست روستا، انسان و طبیعت است.گردشگری روستایی به مثابه ی یکی از مردمی ترین اشکال گردشگری، از یك سو می تواند به رشداقتصادی و تنوع فعالیت های روستایی بی انجامد و از سوی دیگر با جذب مازاد نیروی انسانی، به ایجاداشتغال و درآمدزایی برای ساکنان روستاها کمک کند و بدین ترتیب فرصتی برای توسعه ی همه جانبه قلمداد می شود. ایران را می توان کشوری دانست که به خاطر داشتن روستاهای متعدد، گردشگری روستایی در آن بسیار رایج و مرسوم است و سالانه افراد زیادی برای گردش و تفریح به این منطقه سفر می کنند. یکی از روستاهای ایران که در استان کرمان و شهرستان رابر قرار دارد، روستای زمین انجیر به شمار می رود.

درباره روستای زمین انجیر

درباره روستای زمین انجیر

شهرستان رابر را می توان ییلاق استان کرمان دانست که در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و سالانه افراد زیادی برای کشت و گذار و تفریح به آنجا می رود. مرکز این شهرستان شهر رابر و فاصله آن تا مرکز استان کرمان ۱۷۵ کیلومتر است. این شهرستان از شمال به شهرستان بردسیر، از شمال غرب، غرب و جنوب غرب به شهرستان بافت، از جنوب، جنوب شرق و شرق به شهرستان جیرفت و از شمال شرق به شهرستان کرمان محدود می‌شود. در این شهرستان می توانید جاذبه های طبیعی زیادی را پیدا کنید که یکی از آنها روستای زمین انجیر نامیده می شود و در این بخش از مجله مستر بلیط شما را با آن بیشتر آشنا می کنیم. این روستا در 6 کیلومتری شهر رابر واقع شده و شغل اکثر اهالی آن کشاورزی و دامداری است. این روستا با نام ده انجیر نیز شناخته می شود و دلیل نام گذاری آن به این اسم وجود درختان انجیر متعدد در آن به شمار می رود، البته لازم به ذکر است که در حال حاضر در این روستا به ندرت می توان درخت انجیر دید. محصولات عمده زراعی در آن جو و گندم، صیفی جات و حبوبات و محصولات باغی اش انار، سیب، زردآلو و گردو است. در این روستا اشیایی قدیمی یافت شده است که نشان از قدمت آن دارد و تخمین می زنند که قدمت آن به200 یا 300 سال پیش می رسد.

ساختار و طبیعت روستا

ساختار و طبیعت روستا

ودخانه فصلی رودبر یا رودر در غرب روستا جاری است و کوه ماران با ارتفاع ۳۴۰۰متر در ۹ کیلومتری شمال شرق، کوه لاله زار با ارتفاع۴۰۴۰متر در ۱۶ کیلومتری شمال غرب و کوه باغ شاه با ارتفاع ۲۷۲۳ متر در ۷کیلومتری شرق آن قرار دارند. وجود کوه ها در نزدیکی این روستا می تواند برای کوهنوردان بسیار جذاب باشد و اگر شما هم از این دسته افراد هستید پس این روستا محل مناسبی برای سفرهای شماست. علاوه بر این دره رودبر را نیز می توانید در غرب این دهکده ببنید که نمایی بسیار زیبا دارد و محل مناسبی برای گذران وقت محسوب می شود. باغ های میوه زیادی در روستا وجود دارد که کوچه های آنها محل خوبی برای پیاده روی صبحگاهی و عصرگاهی محسوب می شوند. در اطراف روستا و دشت ها و چشمه سارهای زیادی وجود دارد که اگر برای سفر به آنجا رفتید می توانند زمانی را میزبان شما باشند.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

برای اینکه از این روستا دیدن کنید باید راهی شهرستان رابر شوید و سپس خود را به روستا برسانید. همانطور که گفتیم روستا در 6 کیلومتری رابر قرار دارد پس دسترسی به آن بسیار ساده انجام می گیرد. برای رفتن به رابر نیز می توانید از اتوبوس استفاده و اقدام به خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین و خود را به این منطقه برسانید.

بازدید از روستای زمین انجیر

برای دیدن روستا بهتر است که رد فصل بهار و تابستان مراجعه کنید زیرا در این دوران هم دارای آب و هوای بسیار خوبی است و طبیعت روستا در بهترین و زبیاترین حالت خود قرار دارد. در این روستا می توانید فعالیت های عمده ای را انجام دهید که شامل عکاسی، کوهنوردی، پیاده روی، شنا و آب تنی، صخره نوردی و … می شود. مستر بلیط پیشنهاد می کند حتما به شهرستان رابر سفر کنید و در این سفر این روستا را از یاد نبرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
3 نظرات
 1. پورشمس می گوید

  سلام خدمت همگی
  ضمن تشکر از مدیریت سایت، بهترین زمان بازديد از روستا ،ماه اردیبهشت و خرداد می باشد.
  از اهالی روستای زمین انجیر هستم.

  1. جلال ترابی می گوید

   سلام دوست عزیز ممنونیم از شما

   1. عشق سرزمین ایران می گوید

    آیا فقط کوهنوردان حرفه ایی می تونند از کوهش بالا برند یا مردم عادی هم می تونند؟

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.