مجموعه بزرگی از جاذبه های گردشگری وجود دارند که افراد برای دیدن آنها به سفر می روند که یکی از آنها پارک های جنگلی محسوب می شوند. جنگل ها در حدود 30 درصد از سطح کره زمین را پوشانده اند و افراد زیادی زندگیشان به آنها بستگی دارد. جنگل ها به عنوان منابع تامین کننده‌ی محصولات غیر چوبی نظیر میوه‌جات، چوب و اراضی مورد نیاز جهت استفاده های کشاورزی و صنعتی، تولید اکسیژن، جذب کربن، تنظیم جریان های آبی سطحی و افزایش سطح آب های زیر زمینی هستند. علاوه بر تمام این فواید، امروزه جنگل ها به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم و محبوب هم شناخته می شوند و کاربرد دارند. جنگ ها به عامل بسیار مهمی برای ایجاد و احیای محصولات گردشگری تبدیل شده اند، یعنی ارزش تفریحی جنگل ها بیشتر از تو لید چوب به شمار می رود. جنگل ها به عنوان منبع اصلی گردشگر ی، جزء جدایی ناپذیر از محصولات گردشگری هستند، به همین دلیل، نقش مهمی را در رقابت پذیری مقاصد گردشگری ایفا می کنند. در شمال ایران می توانید شاهد حجم زیادی از جنگل ها باشید که امروزه به عنوان پارک جنگلی مورد استفاده هستند و در آنها امکانات رفاهی متنوعی را ایجاد کرده اند و یکی از آنها پارک جنگلی توسکا چشمه گلوگاه به شمار می رود.

معرفی پارک جنگلی توسکا چشمه

معرفی پارک جنگلی توسکا چشمه

شمال ایران از جمله محوطه هایی از این سرزمین به شمار می رود که دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است. یکی از شهرستان های شمالی ایران، گلوگاه به شمار می رود که در استان مازندران قرار دارد و شرقی ترین شهرستان آن محسوب می شود. این شهرستان در شمال با خلیج گرگان و در جنوب با رشته کوهای البرز، از شرق با استان گلستان، از جنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان بهشهر همسایه است. در این شهرستان جاذبه های گردشگری متنوعی وجود دارد که یکی از آنها پارک جنگلی توسکا چشمه به شمار می رود. پارک جنگلی توسکا چشمه در 50 کیلومترى جنوب گلوگاه قرار گرفته است و طبیعتی بی نظیر دارد. توسکا چشمه نام روستایی است که در نزدیکی این جنگل قرار دارد و جنگل نام خود را از آن گرفته است. توسکـا چـشمه، دهسـتـانی اسـت از توابع بخش مرکزی گلوگاه کـه از جاذبـه‌های گـردشگـری مازندران در مسیر گلوگاه بـه دامغان و در میان اراضی جنگلی و کوهسـتـانی قرار دارد. سالانه افراد زیادی برای گردش و تفریح این منطقه را انتخاب می کنند و به این محوطه سفر می کنند و زمانی را در این جنگل می گذرانند. طبیعت زیبا و بی نظیر این جنگل می تواند مسافران بیشماری را به سمت خود بکشاند. برای اینکه بیشتر از این موضوع اطلاع پیدا کنید بهتر است ادامه این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

ساختار و طبیعت جنگل

ساختار و طبیعت جنگل

 این دارای المان های طبیعی مختلفی است که افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. در این جنگل می توان درختان سر به فلک کشیده و زیبا را دید که نمایی خاص به این محیط بخشیده اند. در این جنگل می توانید تعداد بی شماری درخت توسکا را مشاهده کنید که برخی از آنها قدمتی چندین ساله دارند. در این جنگل امکانات رفاهی ویژه ای وجود دارد که از میان آنها می توان به پارکینگ، سرویس بهداشتى، نمازخانه، آب آشامیدنی و … اشاره کرد. در صورت سفر به این ناحیه می توانید فعالیت گوناگونی را انجام دهید که شامل عکاسی، پیاده روی، آب تنی و … می شود. مستر بلیط به شما پیشنهاد می کند حتما به این منطقه سفر کنید و این جنگل را از نزدیک مشاهده کنید.

راه های دسترسی به پارک جنگلی

راه های دسترسی به پارک جنگلی

برای دیدار از این محوطه باید راهی شهرستان گلوگاه در استان مازندران شوید. برای اینکار می توانید بلیط اتوبوس مورد نظرتان را خریداری کنید و راهی این منطقه شوید. پس از رسیدن به این شهر با کمک وسایل نقلیه عمومی به سمت روستای توسکا چشمه راهی شوید. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید باید در جاده گلوگاه به دامغان قرار بگیرید.

بازدید از پارک جنگلی توسکا چشمه

برای دیدار از این محوطه نیازی به پرداخت هزینه نیست و می توانید به رایگان به این محل بروید. در هر زمانی که مایل هستید می توانید از این پارک دیدن کنید و از آنجایی که در این جنگل امکانات رفاهی کاملی وجود دارد پس به راحتی و به دور از هر گونه مشکل می توانید در این محوطه وقت بگذرانید. در این پارک آلاچیق های متعددی دیده می شود که می توانید در آنها اطراق کنید و وقتتان را در آن بگذرانید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *