تپه میل پوئینک

تپه میل پوئینک؛ تاریخچه + راه های دسترسی

تپه میل پوئینک کجاست؟ پوئینک روستایی در شهرستان قرچک می باشد که در استان تهران قرار دارد، تهران دارای شهرهای تاریخی مختلفی است که آثارهای تاریخی متنوعی را هم می توان در میان آن ها مشاهده کرد.

پوئینگ که در شهرستان قرچک قرار دارد از سمت غرب به آزادیه، از طرف جنوب به خیرآباد، از سمت شمال به صالح آباد و از طرف شرق به خورین منتهی می شود. اگر شما هم قصد دارید برای بازدید از این تپه ها راهی شوید می توانید با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه تپه میل پوئینک

در روستای پوئینگ تپه ای باستانی به اسم میل پوئینگ وجود دارد، که قدمت آن به قرن های 4 و 5 هجری قمری باز می گردد. این تپه باستانی در کنار مسیر کنارگذر جنوبی شهرستان قرچک جای گرفته است که به علت وجود این اثر باستانی احداث این مسیر با مشکل مواجه شده است.

در سال 1396 خورشیدی مجوزی برای کاوش در این منطقه اخذ شد که تا به امروز هیچ مستندات تاریخی درون این تپه پیدا نشده است فقط آثار از خشت دیده می شود.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این تپه در احداث کنار گذر جنوبی قرچک که از سال 83 در دستور کار مدیریت شهری قرچک قرار گرفته بود به دلیل قرار گرفتن در کنار تپه باستانی پوئینگ متوقف شد. این مسیر قرار بود که شهر قرچک را به شهرستان ورامین وصل کند اما متاسفانه هنوز هم نتوانسته اند این پروژه را تکمیل کنند.

در پوئینگ باغی مشاهده می شود که اسم آن شازده میرزا و به علت دست برداشتن از مخالفت با شاه به این فرد بخشیده شده است. در طی ماه های گذشته خبری مبنی بر اینکه قرار است تپه را تخریب کنند به گوش می رسد  که علت آن احداث کمربندی اعلام شده است. البته هنوز قسمتی از این تپه به احداث کمربندی مرتبط می شود. برای رفتن به این روستا می توانید از طریق سایت معتبر مستر بلیط اقدام به تهیه بلیط مورد نیاز خود نمایید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل تهران شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

شرایط بازدید

بدون شک یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی می باشد، هر شهری معمولا جاذبه های مختلفی را درون خود جای می دهد که شهرستان قرچک هم از این حیث مستثنا نیست. یکی از جاذبه های تاریخی آن تپه های بوئینگ می باشد، برای رفتن به این تپه ها نیازی نیست که هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نمایید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

راه های دسترسی به تپه میل پوئینک

برای مسافرت می توان از وسیله های نقلیه مختلفی استفاده نمود، بسیاری از افراد دوست دارند که با وسیله نقلیه شخصی راهی سفر شوند بنابراین باید برای رسیدن به این تپه ها مسیر شهرستان قرچک را بلد باشید و در آن جا به دنبال روستای پوئینگ بگردید.

برای رفتن به روستای پوئینگ باید از مسیری که 5 کیلومتر طول دارد گذر کرد. از طرفی افرادی دیگر مسافرت های خود را با اتوبوس رقم می زنند بنابراین می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس قرچک نمایید و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

آدرس: تهران، شهرستان قرچک، روستای پوئینک.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *