منطقه ییلاقی تخت سر تشتک

منطقه ییلاقی تخت سر تشتک

در دنیای امروزی نیاز به سفر کردن به یکی از پایه های اساسی زندگی تبدیل شده است و از آنجایی که جمعیت زیادی از افراد در شهرها زندگی می کنند سفر به طبیعت و مکان های طبیعی بیشتر مورد توجه قرار دارد. انسان های خسته از زندگی ماشینی، همواره به دنبال گریزگاه هایی هستند که بتوانند اوقات فراغت خود را در فضاهایی دور از هیاهوی زندگی مدرن بگذرانند. برای این افراد، طبیعت بهترین گذرگاه و پناهگاه به شمار می آید. همین موضوع نوعی از سفر را به وجود آورده است که با نام طبیعت گردی شهرت دارد. طبيعت گردی، یکی از بارزترین و پرطرفدارترین شاخه های گردشگری است و به هر نوع سفر به مکان های طبيعی گفته می شود. طبيعت گردی، در گروه های متنوعی دسته بندی می شود که اکوتوریسم یکی از آن هاست. اکوتوریسم یا بوم گردشگری سفری مسئولانه به نواحی طبيعی به شمار می رود که به حفظ محيط زیست، پایداری و رفاه مردم محلی منجر می شود. اکوتوریسم، علاوه بر رابطه تنگاتنگ با محيط زیست، پيوند عميقی نيز با فرهنگ دارد. در ایران می توانید جاذبه های طبیعی بی شماری را پیدا کنید که هر یک از محل مناسبی برای گردش و تفریح به شمار می آیند، یکی از این مناطق، منطقه ییلاقی تخت سر تشتک شهرستان رابر نامیده می شود.

معرفی منطقه ییلاقی تخت سر تشتک

معرفی منطقه ییلاقی تخت سر تشتک

شهرستان رابر، در استان کرمان واثع شده است و منطقه ای کوهستانی محسوب می شود. موقعیت جغرافیایی این منطقه باعث شده است که تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی باشد و در تابستان ها بسیار خنک و معتدل و در زمستان های سرد و پر برف شود. همین دلایل باعث شده اند که طبیعتی بی نظیر سرتاسر آن را پوشش دهد و زیبایی خاصی را به آن ببخشد. همچنین این منطقه مملو از مراتع سرسبز، کوهستان های پوشیده از انواع درختان وحشی و دارای متنوع ترین گونه های گیاهی و جانوری است. در این شهرستان می توانید شاهد جاذبه های طبیعی متعددی باشید که یکی از آنها منطقه ییلاقی تخت سر تشتک به شمار می رود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار می دهیم. این منطقه در 30 کیلومتری شهر رابر قرار گرفته است و سالانه افرد زیادی چه از داخل استان و چه استان های همجوار این محل را برای گردش و تفریح انتخاب می کنند. تخت سرتشتک، زمینی پست و هموار است که در ارتفاع 3600 متری از سطح دریا قرار دارد. این محل زمستان هایی بسیار سرد دارد به همین دلیل خالی از سکنه است و فقط در تابستان و بهار عشایر استان کرمان در این منطقه ساکن می شوند.

ساختار و طبیعت منطقه ییلاقی

ساختار و طبیعت منطقه ییلاقی

این محل دشتی هموار به شمار می رود که مراتعی سرسبز دارد و اطراف آن را تپه هایی کم ارتفاع فرا گرفته است. در این محل می توانید شاهد چمن زارهایی بی مانند باشید زیبایی خاصی در پیش چشم مسافران قرار می دهند. در سرتاسر آن چشمه هایی جوشان وجود دارد که در کنار دیگر بخش های آن منظره ای زیبا و خواستنی را پدید می آورد. در این منطقه همچنین قله های هزار و لاله زار دیده می شود که می توانند مکان خوبی برای دوستداران طبیعت به شمار آیند. فعالیت های متعددی را در این محل می توانید انجام دهید که از آن جمله می توان به عکاسی، پیاده روی و … اشاره کرد. یکی دیگر از زیبایی های این منطقه وجود سیاه چادر های عشایر است که می تواند برای افراد بسیاری هیجان انگیز باشد. اگر تصمیم دارید به این منطقه سفر کنید می توانید بلیط سفر خود را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و به آنجا بروید.

راه های دسترسی به منطقه ییلاقی

راه های دسترسی به منطقه ییلاقی

برای رفتن به این محوطه در ابتدا باید مسیر شهرستان رابر را در پیش بگیرید که روش های مختلفی برای آن وجود دارد و یکی از آنها اتوبوس به شمار می رود. برای اینکار می توانید خرید بلیط اتوبوس را از مستر بلیط به صورت آنلاین انجام دهید و سپس از آنجا با وسایل نقلیه عمومی به سمت این ناحیه حرکت کنید. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید باید در جاده بافت – کرمان قرار بگیرید.

بازدید از منطقه ییلاقی تخت سر تشتک

برای دیدار از این منطقه نیازی به پرداخت هزینه نیست ولی به یاد داشته باشید که در این محل امکانات رفاهی وجود ندارد برای همین باید کلیه وسایل مورد نیازان را با خود ببرید تا در آنجا دچار مشکل نشوید. اگر می خواهید شب را در آنجا بمانید می توانید اقدام به زدن چادر و کمپینگ کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *