آبشار آبسر

0 119

در دنیای امروزی یکی از فعالیت هایی که بسیار پر طرفدار است، سفر به شمار می رود که تعداد بی شماری از افراد به آن می پردازند. انواع مختلفی از سفر وجود دارند که یکی از آنها طبیعت گردی به شمار می رود. گونه های مختلفی برای توسعه گردشگری شناسایی کرده اند که از آن نمونه می توان به گردشگری مذهبی، فرهنگی، طبیعت گردی، تجاری و … اشاره کرد. در این بین گونه ای که از اثرات مخرب و منفی زیست محیطی و اجتماعی کمتری برخوردار است و انطباق و همخوانی بیشتری با توسعه پایدار دارد، طبیعت گردی است. طبیعت گردی یا گردشگری مبتنی بر طبیعت شامل انواع گردشگری است که بر تمامی ویژگی های طبیعی بکر یا محیط های طبیعی دستنخورده اشاره دارد. به عبارتی می توان گفت، طبیعت گردی به هر شکلی از گردشگری که در درجه اول بر محیط زیست طبیعی به عنوان جاذبه های خود متکی باشد، دلالت دارد. این نوع گردشگری مبتنی فعالیت های کلی زیر است: فعالیت ها و استفاده های مصرفی (مانند فعالیت های تفریحی، شکار، ماهیگیری)، ماجراجویی و تفریح در هوای آزاد، لذت بردن منفعل از مناظر و حیوانات و جانوران و فعالیت های غیر مصرفی به منظور حفاظت و پژوهش. یکی از جاذبه های گردشگری که برای سفر مناسب است، آبشار آبسر در شهرستان رابر به شمار می رود.

معرفی آبشار آبسر

معرفی آبشار آبسر

در این بخش از مجله مستر بلیط یکی از جاذبه های گردشگری شهر رابر را مورد بررسی قرار می دهیم. شهر رابر در استان کرمان قرار دارد و یکی از مراکزی در این استان محسوب می شود که از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است و سالانه افراد زیادی برای گذران اوقات فراغتشان این محل را انتخاب می کنند. در این شهرستان می توانید شاهد جاذبه های طبیعی متعددی باشید که یکی از آنها آبشار آبسر محسوب می شود. آبشار آبسر در جنوب شرقی روستای سید مرتضی از توابع بخش ساردوئیه و دهستان هنزا استان کرمان واقع است. این آبشار در دره‌ای عمیق در شمالی‌ترین بخش ارتفاعات بحر آسمان قرار دارد که این کوه به همراه جبال بارز طولانی‌ ترین و مرتفع ترین رشته کوه جنوب شرقی کشور را ایجاد کرده است. به دلیل طبیعت زیبایی که در اطراف این آبشار وجود دارد، سالانه افراد زیادی برای دیدار از آن راهی این منطقه می شوند و زمانی را در این محل می گذرانند. در این منطقه زمستان ها برف زیادی وجود دارد که از آب شدن آنها چشمه سارها و رودخانه های زیادی به وجود می آیند.

ساختار و طیبعت اطراف آبشار

ساختار و طیبعت اطراف آبشار

همانطور که در بخش قبل گفتیم این آبشار از کوه های بحر آسمان سرچشمه می گیرد و در آنجا قرار دارد. این آبشار صحنه ای بی نظیر را در این ناحیه به وجود آورده است که در کنار دیگر المان های طبیعی محیط، منظره ای تماشایی را در معرض دید بینندگان قرار می دهد. این آبشار از تخته سنگ های بسیار بزرگ روان است که جلوه ای ویژه به محیط اطرافش داده است. این آبشار که سرچشمه اش از آب شدن برف کوهستان است، اوایل بهار بیشترین حجم آب را دارد و رفته رفته که به سمت پاییز پیش می رویم از حجم آب آن کاسته می شود. لازم به ذکر است که طول این آبشار در حدود 25 متر می شود و در زمره آبشارهای متوسط قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید به این محوطه برسید می توانید بلیط سفرتان را از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن تهیه کنید و خود را به این منطقه برسانید.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

از آنجایی که این آبشار در شهرستان رابر قرار گرفته است پس در ابتدا باید راهی شهرستان رابر شوید. برای این کار اتوبوس بهترین گزینه به شمار می رود که می توانید خرید بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین انجام دهید و خود را به این منطقه برسانید. پس از رسیدن به شهر رابر باید راهی روستایی شوید که این آبشار در نزدیکی آن قرار دارد.

بازدید از آبشار آبسر

برای دیدار از این آبشار نیازی به پرداخت هزینه نیست و به صورت رایگان می توانید از آن دیدن کنید. بهتر است تمامی وسایل مورد احتیاجتان را با خود ببرید زیرا در این محوطه امکانات چندانی وجود ندارد. لازم به ذکر است که قسمتی از مسیر رسیدن به این آبشار جاده خاکی دارد، پس قبل از سفر این موضوع را در نظر داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.