روستای سرند

0 207

فردوس یکی از شهرستان های استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در طول تاریخ دستخوش پستی بلندی های زیادی بوده است. این شهرستان که در گذشته تون نام گذاری کرده بودند چندین زلزله مهیب را پشت سر گذاشته است که باعث شده بسیاری از اثرهای تاریخی آن از بین بروند. با توجه به ناهمواری هایی که شامل حال این شهرستان شده، اما باز هم زیبایی های بی بدیلی را دارا است که می تواند چشم هر گردشگری را به خود جلب نماید. از جاذبه های فردوس می توان سنگ سوراخ، آب گرم معدنی هلال، کوه قلعه فردوس، قنات بلده، روستای سرند و … را نام برد. در مجله مستر بلیط در مورد جاذبه های گردشگری این شهرستان مطالبی را قرار داده ایم که با مراجعه به آن ها می توانید به اطلاعات مناسبی دسترسی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد روستای سرند اطلاعات مفیدی را قرار دهیم.

تاریخچه روستای سرند

روستای سرند در شهرستان فردوس قرار دارد. اکثر مردمی که در این روستا گذران عمر دارند به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند. در این روستا قناتی وجود داشته است که برای کشاورزی از آن بهره می بردند. آب این قنات باعث به وجود آمدن باغ های زیبا و بی نظیری شده است. کاوشگران در سال های گذشته اشیاهای مختلفی را در این منطقه پیدا کرده اند که قدیمی ترین آن ها هزار سال قبل از میلاد را نشان می دهد، بنابراین می توان گفت از هزارها سال قبل از میلاد مردم در این منطقه سکونت داشته اند.

تاریخچه روستای سرند

نقشه و معرفی بخش های مختلف

روستای سروند دارای مردمانی مومن است که در صحنه های سیاسی و مذهبی حضور خود را نشان داده اند. شهدایی چون سید حسین دولتی، رضا قربانی، محمد علی افکار و … از ساکنین این روستا بوده اند. همان طور که در مطالب بالاتر هم ذکر شد مردم این روستا به کار کشاورزی مشغول هستند و محصولاتی را چون پنبه، زره، انار هندوانه، خربزه و … به ثمر خواهند رساند. جاذبه های مختلفی با رفتن به این روستا می توانید مشاهده نمایید که یکی از آن ها امام زاده سلطان سید ابوالقاسم و در 30 کیلومتری از فردوس جای گرفته است. این روستا همچنین از امکان تاریخی و مذهبی دیگری چون مسجد جامع، زینبیه و هیئت هایی برخوردار است. در این روستا شغل های مختلف دیگری هم وجود دارد به عنوان مثال فردی را به عنوان گله دم انتخاب می کردند و با حقوقی معین گوسفندان را به صحرا می برد و آن ها را بر می گرداند. برای دیدن مناطق طبیعی این روستا و آشنا شدن با مردمان  خونگرم و صمیم آن می توانید از سایت مستر بلیط برای تهیه بلیط مورد نیاز خود اقدام نمایید.

شرایط بازدید از روستای سرند

شرایط بازدید از روستای سرند

بازدید از جاذبه های تاریخی و مناطق طبیعی می تواند هنگام سفر بسیار لذت بخش باشد. شما با رفتن به روستای سرند می توانید از جاذبه های منحصر به فرد دیگری هم دیدن نمایید و لازم به ذکر است که بگوییم که برای رفتن به روستای سرند هیچ قانون و شرایط خاصی وجود ندارد و می توانید به راحتی به این مکان دسترسی داشته باشید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

روستای سرند در 20 کیلومتری از شهرستان فردوس واقع در خراسان جنوبی جای گرفته است. برای رفتن به این روستا راه های ارتباطی مختلفی وجود دارد. افرادی که قصد دارند با اتوبوس راهی فردوس شوند می توانند بلیط اتوبوس فردوس را تهیه نمایند و راهی سفری لذت بخش شوند، سپس زمانی که به پایانه رسیدند می توانند از تاکسی های مسیری استفاده نمایند. بسیاری از افراد ممکن است از خودروهای شخصی راهی سفر شوند، در این صورت زمانی که به جاده فردوس وارد می شوید باید به دنبال تابلوی روستای سرند باشید سپس با مشاهده روستا می توانید به بازدید از این جاذبه دیدنی بپردازید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.