کرمان به عنوان نهمین شهر پر جمعیت ایران شناخته می شود که حدود 700 اثر تاریخی را توانسته است به ثبت آثار ملی ایران برساند ناگفته نماند این شهر بیش از 7 هزار اثر تاریخی را از دوران های مختلفی درون خود جای داده است، علاوه بر این اثرهای تاریخی از جاذبه های طبیعی فراوانی هم برخوردار است و یکی از آنها آبشار های سیمک نام دارد. در این مطلب از مجله مستر بلیط قصد داریم به بحث در مورد آبشارهای سیمک کرمان بپردازیم.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همان طور که گفته شد کرمان اثرهای تاریخی و جاذبه های طبیعی بیشماری را درون خود جای داده است که یکی از ان ها آبشارهای سیمک می باشد. این آبشارها در منطقه ای کوهپایه ای قرار دارند که در 35 کیلومتری از شمال شهر کرمان واقع شده اند. در این منطقه امکانات و خدمات رفاهی مختلفی وجود دارد که باعث شده هر ساله گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از این منطقه راهی کرمان شوند.  از طرفی اردوگاهی را در سیمک راه اندازی کرده اند که گردشگران می توانند در ان جا اسکان یابند. 13 آبشار یا حتی بیشتر در منطقه سیمک قرار دارد.  برای رفتن به این منطقه باید بلد باشید که چگونه از صخره های آن بالا روید و چگونه پایین آیید. این آبشار ها در دره ای به همین نام قرار دارند و برای رفتن به اردوگاه باید به تنگه سیمک بروید. زمانی که به پیاده روی بین دره و آبشار ها می پردازید می تواند لانه های پرنده ایی را مشاهده نمایید که به طرز جالبی خود نمایی می کند. اگر به اولین آبشار سیمک وارد شوید تا آخرین آبشار باید ادامه راه را بروید تا بتوانید از دره بیرون بروید، چرا که هر دو طرف تنگه را دیوارهای بلندی فرا گرفته اند. زمانی که به  بازدید از آبشار های سیمک می روید متاسفانه با صحنه تاسف باری رو به رو خواهید شد. در کنار آخرین آبشار زباله های زیادی وجود دارد که به علت بی توجهی گردشگران و مسافران باعث ایجاد آلودگی در این آبشارها شده است.  اسم سیمک را به این دلیل برای این آبشارها انتخاب کرده اند که درون تنگه ای به اسم سیمک قرار دارند. با مراجعه به سایت مستر بلیط می توانید بلیطی را که نیاز دارید خریداری نمایید و در صورت نیاز به رزرو محل اقامتی خود در کرمان هم بپردازید.

شرایط  بازدید از آبشار های سیمک

شرایط  بازدید از آبشار های سیمک

همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد یکی از تصاویر ناراحت کنده در این منطقه وجود زباله های زیاد آن جا است. جاذبه های زیادی وجود دارند که اینگونه توسط مردمان و مسافران زباله های زیادی را درون خود جای داده اند، بنابراین زمانی که برای بازدید از این آبشارها راهی می شوید دقت داشته باشید که برای پایدار نگه داشتن این منطقه تلاش خود را به کار ببرد و از ریختن زباله در این مکان ها جلوگیری به عمل آورید. عده زیادی از افراد تحمل مسیر طولانی اتوبوس را ندارند، بنابراین از هواپیما برای مسافرت های خود استفاده می کنند از این رو شما هم می توانید بلیط هواپیما کرمان را خریداری کنید و راهی این شهر شوید.

آدرس و مسیر دسترسی

 آبشارهای سیمک در 35 کیلومتری از شمال کرمان قرار دارند، بنابراین اگر با ماشین های شخصی خود به این شهر توریستی سفر کرده اید می توانید 35 کیلومتر به سمت شمال کرمان حرکت نمایید و به سمت روستای ده لولو مسیر خود را ادامه دهید، زمانی که به تابلوی اردوگاه شهید باهنر رسیدید این جاده را در پیش بگیرید، بعد از آن باید از روستاهای انارستان، سینک، اسلام آباد، عبدل آباد و روستای درآب آسیاب گذر کنید، در پایان این راه به تنگه سیمک خواهید رسید. افرادی که از اتوبوس برای مسافرت به کرمان استفاده می کنند می توانند بلیط اتوبوس کرمان را از سایت اینترنتی تهیه نمایند و زمانی که به مقصد رسیدید از آژانس یا تاکسی های دربستی بهره ببرند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *