آبشارهای دره سختی (فوسک)

0 517

معمولا اکثر افراد، کرمان را به عنوان یک استان کویری و خشک می شناسند اما در این استان آبشارهای متعددی وجود دارد که هر بیننده ای از دیدن آن ها حیرت زده خواهد شد. آبشارهای دره سختی (فوسک) در کرمان بسیار محبوب هستند مطمئنا کسانی که به این شهر سفر کرده اند، از آن ها هم بازدید به عمل آورده اند. شما نیز بهتر است قبل از سفر، به مجله مستر بلیط مراجعه کنید و تمامی اطلاعاتی که لازم دارید را به دست آورید.

تاریخچه

تاریخ دقیقی از پیدایش و پدید آمدن آبشارهای دره سختی، در دسترس وجود ندارد اما جالب است بدانید، مسیر این آبشارها برای اولین بار در تابستان ۱۳۸۸ توسط تیم ۶ نفره امداد و نجات کوهستان هلال احمر کرمان، مورد بررسی و شناسایی قرار گرفت.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

در اطراف کافر کوه، دره ای تماشایی با دیوارهای پرشیب که تقریبا ارتفاع شان به ۲۰۰ متر می رسد، وجود دارد. این دره پیچ و تاب جالبی را به وجود آورده است و به واسطه جریان آب رودخانه ای که در نزدیکی آن وجود دارد، حدودا ۴۵ آبشار بلند و کوتاه با ارتفاع هایی بین ۳ تا ۴۵ متر ایجاد کرده است. کسانی که می خواهند از این شگفتی های بی نظیر بازدید کنند، بهتر است در فصل بهار اقدام به خرید بلیط قطار کرمان کنند و راهی سفر شوند. دره سختی، طولی حدود ۲ هزار متر دارد و وسعت آن به ۸۰ کیلومتر می رسد. این دره، جزء طولانی ترین دره های کرمان است و دارای راه های ورودی و خروجی  قانونی است که باید از آن جا عبور کنید. حوضچه ها و آبشارهای زیبای این دره هر ساله افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند. افراد گردشگر می توانند در این دره، تفریحات سالمی از جمله شنا کردن و آب تنی، بازی های توپی، ماهیگیری و… بپردازند. قابل ذکر است که آب آبشارهای این دره برای آبیاری باغات شهر کویری شهداد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.  بیشه زارها، ریزش های خروشان آب، نیزارها، دیواره ها و حیات وحش متنوع از دیگر مزایای این دره زیبا هستند که می توانید به راحتی آن ها را مشاهده کنید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

پیمایش این دره حداقل به ۵ زمان نیاز دارد و افراد حتما باید از ابزار فنی، شنا کردن، آمادگی بدنی و مهارت های ضروری دیگر برخوردار باشند تا به مشکل بر نخورند. کسانی که قبل از سفر به سایت مستر بلیط مراجعه کنند می توانند، با بهترین قیمت ممکن تمام بلیط های شان را رزرو کنند و از انتخاب فوق العاده خود لذت ببرند.

آدرس و نحوه دسترسی

آبشارهای دره سختی واقع در ۳۰ کیلومتری کرمان در منطقه ای کوهپایه ای واقع شده اند و مسیر آن دارای ۱۵ کیلومتر جاده خاکی با شیب های تند و دره های عمیق است. باید بدانید که آخرین روستای این منطقه فوسک نام دارد و از آن جا پیاده روی آغاز می شود و ادامه مسیر رودخانه در دره سختی به آبشارها می رسد. همچنین برای سفر به این شهر می توانید بلیط هواپیما کرمان را خریداری کنید و به راحتی به آن جا بروید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.